Grupa ZUE potwierdza zaufanie do systemu ERP Dynamics AX

Zakłady Usług Energetycznych i Komunikacyjnych Grupa ZUE w 2010 roku stawia na optymalizację i ujednolicenie procesów biznesowych po zakpieniu akcji Przedsiębiorstwa Robót Komunikacyjnych w Krakowie. W niespełna rok Grupa ZUE planuje dokonać optymalizacji procesów biznesowych oraz ujednolicić metody pracy wraz z niedawno zakupionym PRK Kraków. W procesie optymalizacji udział weźmie firma XPLUS SA, która dzięki wieloletniej współpracy z Grupą ZUE doskonale zna realia biznesowego funkcjonowania firmy.
 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
Pierwszym elementem optymalizacji będzie migracja do najnowszej wersji systemu Microsoft Dynamics AX 2009. Firma od lat z powodzeniem wykorzystuje system w zarządzaniu projektami, nowa wersja pozwoli jeszcze bardziej ułatwić jej zarządzanie. Nowe funkcje tego systemu pozwolą na zastosowanie spersonalizowanych kokpitów menadżerskich czy też bezpośrednie komunikowanie się ze wszystkimi użytkownikami za pomocą wbudowanego komunikatora i serwisu korporacyjnego.

Zaplanowany już kolejny etap prac będzie polegał na wdrożeniu nowej wersji systemu ERP Dynamics AX 2009 w PRK Kraków, co pozwoli na generowanie skonsolidowanej informacji zarządczej. Ujednolicenie metod pracy, łatwość komunikacji, dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb kadry menadżerskiej pozwolą skupić się na najważniejszych aspektach biznesu: pozyskiwaniu nowych kontraktów, zwiększaniu marżowości i ciągłej poprawie jakości realizacji.

Wspólne know-how, stanowiące nieoceniony kapitał dwóch firm, umożliwi jeszcze większą optymalizację zarządzania. Wybranie tego, co najlepsze w sposobie realizowania projektów, pozwoli na zbudowanie silniejszej pozycji na rynku. Jeszcze przed zakupieniem PRK Kraków Grupa ZUE posiadała obroty na poziomie 250 mln zł, wspólnie z PRK Kraków zamierzają zwiększyć obroty do 500 mln zł, co pozwoli przejąć udziały w rynku z 5% do 10%.

XPLUS w procesie optymalizacji będzie odpowiedzialny zarówno za wdrożenie zintegrowane systemu ERP Dynamics AX 2009, jak również, jako doświadczona firma consultingowa dla firm realizujących projekty, będzie wspierał kadrę menadżerską w wypracowaniu jednej optymalnej metody zarządzania. Ostatecznie przełoży się to na konfigurację systemu, który z założenia ma ujednolicać metody pracy oraz kontrolować procedury wynikające z przyjętego modelu biznesowego.

Źródło: XPLUS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top