Comarch i OpenCloud umożliwią operatorom telekomunikacyjnym zwiększenie innowacyjności usług

COMARCH - ERPComarch, globalny dostawca oprogramowania telekomunikacyjnego oraz OpenCloud, dostawca rozwiązań dla warstwy serwisowej, ogłosiły 13 września 2011 podpisanie porozumienia o współpracy. Celem partnerstwa jest umożliwienie operatorom telekomunikacyjnym oferowania bardziej innowacyjnych usług oraz bardziej efektywnego działania w środowisku złożonym z różnorodnych sieci i usług.
 REKLAMA 
 sente 
Wszechstronna gama produktów oraz usług Comarch dla telekomunikacji w połączeniu z elastyczną, otwartą i opartą na standardach technologią platformy Rhino firmy OpenCloud, umożliwi operatorom łatwiejszą, szybszą i tańszą realizację strategii zwiększania innowacyjności ich usług.

Obie firmy będą współpracować przy opracowywaniu nowych aplikacji dla branży telekomunikacyjnej oraz inteligentnych sieci nowej generacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Comarch w dziedzinie BSS, OSS, aplikacji mobilnych i integracji sieci oraz doskonałej technologii OpenCloud wykorzystywanej do tworzenia w czasie rzeczywistym aplikacji pisanych w języku Java, współpraca pomoże operatorom w tworzeniu i dostarczaniu usług w sieciach SS7 i opartych na IP (IMS/LTE).
Jeff Gordon, Prezes OpenCloud mówi: -Łącząc nowoczesną technologię OpenCloud z wiedzą i doświadczeniem firmy Comarch, nasze partnerstwo dostarcza solidne rozwiązanie zaspokajające potrzeby operatorów w zakresie innowacyjności i elastyczności.
Zdolność do wspierania szybkiego i taniego rozwoju usług i aplikacji jest obecnie bardzo ważna – twierdzi Piotr Machnik, Dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu w Sektorze Telekomunikacji, Comarch. -Wierzymy, że nasza współpraca z OpenCloud da nowe spojrzenie na tradycyjne modele dostarczania usług, a co za tym idzie umożliwi operatorom telekomunikacyjnym szybkie i sprawne dostarczanie innowacyjnych usług do swoich klientów.
Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top