Comarch najbardziej innowacyjną polską firmą według „Rzeczpospolitej”

COMARCH - ERP, systemy ERPKolejny raz Comarch uplasował się na pierwszym miejscu i otrzymał tytuł najbardziej innowacyjna firma z „Listy 2000” polskich przedsiębiorstw „Rzeczpospolitej”.
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
W 2010 r. Comarch wydał na prace nad nowymi produktami 62,1mln zł, czyli 1 proc. więcej niż rok wcześniej. Cała grupa kapitałowa (poza Polską centra badawczo-rozwojowe Comarch znajdują się w Niemczech, Szwajcarii i we Francji) przeznaczyła na ten cel 92,8 mln zł, co stanowiło aż 12 proc. zeszłorocznych obrotów. Finansowanie następuje dzięki środkom własnym oraz programom UE.

Comarch jest twórcą innowacyjnych systemów informatycznych. Dostarcza rozwiązania dla najważniejszych sektorów gospodarki: telekomunikacji, finansów, bankowości i ubezpieczeń, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej oraz utilities, a także sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak zaznacza „Rzeczpospolita” krakowska spółka prowadzi 13 przedsięwzięć, z funduszy programu operacyjnego „Innowacyjna gospodarka", oraz trzy projekty w ramach 7. Programu Ramowego. Realizowany jest także jeden projekt w ramach przedsięwzięcia IniTech.

Poza 7 rankingiem innowacyjnych firm, „Rzeczpospolita”, już po raz 10 opublikowała „Listę 2000” najlepszych przedsiębiorstw. Comarch umocnił swoją pozycję i znalazł się o kilkanaście miejsc wyżej; z 376 pozycji na 359 w zestawieniu najlepszych przedsiębiorstw „ Lista 2000”, dodatku „Dobra Firma Rzeczpospolitej”.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top