2012 r. będzie rokiem mobilności

WNPW 2011 roku dostawcy systemów IT odchodzili od kreacji gotowych, uniwersalnych rozwiązań, koncentrując się na tworzeniu aplikacji dopasowanych do specyficznych potrzeb branżowych przedsiębiorstw - mówi Adam Komorowski, dyrektor działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft.
 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 

Jego zdaniem, firmy nie chcą mieć tego samego co ich konkurencja, poza tym każde przedsiębiorstwo realizuje inną strategię biznesową pod względem metod pracy czy pozyskiwania klientów. - Dlatego narzędzia informatyczne wybierane w 2011 roku stanowiły nie tyle gotowe rozwiązania, co pewien model biznesowy, który można modyfikować i rozbudowywać, dostosowując jego funkcjonalności do indywidualnych potrzeb firmy - mówi Adam Komorowski.
Natomiast rok 2012, zdaniem przedstawiciela Microsoft, będzie obfitował w kreację rozwiązań dopasowanych do potrzeb branżowych opartych na stabilnej platformie ERP, narzędzi do raportowania typu Business Intelligence, a także aplikacji oferowanych w chmurze.
Dużą popularnością będą cieszyć się także rozwiązania chmurowe na urządzenia mobilne typu tablety czy smartfony, w tym mobilny CRM, aplikacje do przeprowadzania analiz, raportowania czy prowadzenia sprzedaży, umożliwiające efektywną pracę poza biurem, np. w przypadku handlowców – prognozuje Adam Komorowski. - Przewidujemy utrzymanie się trendu wzrostowego dla usług oferowanych w modelu cloud computing.
W 2012 roku Microsoft planuje udostępnienie swojego rozwiązania klasy ERP w modelu cloud oraz dalsze inwestycje w technologię chmury i działania nastawione na social media na rynku światowym – informuje Adam Komorowski. - Rok 2012 będzie zdecydowanie „rokiem mobilności”, obfitującym w kreację usług w chmurze i aplikacji mobilnych oraz narzędzi umożliwiających korzystanie z nich. Spowoduje to ogromny wzrost konkurencyjności na rynku, przekładający się na liczne fuzje i przejęcia między firmami.
Przedstawiciel Microsoft przewiduje, że największa rewolucja w dziedzinie wykorzystywanych narzędzi informatycznych czeka sektor MŚP.
Natomiast jeżeli chodzi o konkretne branże z pewnością w IT nadal będzie inwestować sektor przemysłowy, szczególnie mam tu na myśli firmy zajmujące się produkcją, a także branża handlowa i sektor usługowy – mówi Adam Komorowski. - Oczekujemy także rosnącego zainteresowania rozwiązaniami biznesowymi wśród instytucji publicznych i administracji.
Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top