11 Kluczowych kryteriów wyboru najlepszego systemu ERP

KRYTERIUM V: ORIENTACJA W BRANŻY

EpicorScalaDostawca z dużym doświadczeniem w branży i specjalistyczną wiedzą będzie mógł zaoferować takie rodzaje usług pomocy technicznej i narzędzi, które pozwolą klientowi skutecznie rozwiązać największe problemy biznesowe, szybko wdrożyć aplikacje i uzyskać maksymalny zwrot z inwestycji. Za najsłabsze ogniwo podczas procesu wdrażania systemów informatycznych uznaje się umiejętności doradcze dostawców.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 

Tak więc należy się upewnić, że pracownicy dostawcy, a w tym projektanci, analitycy systemów, specjaliści ds. technicznych, doradcy biznesowi i specjaliści ds. finansów, doskonale znają branżę klienta. Ponadto dostawca musi wiedzieć, jak udostępniać klientom najbardziej ekonomiczne oprogramowanie.

Wydaje się to oczywiste, ale właściwy dostawca musi rozumieć środowisko, w którym funkcjonuje firma klienta. Należy przyjrzeć się dostawcy bliżej, aby upewnić się, że firma ta zatrudnia i potrafi u siebie zatrzymać wysoko wykwalifikowanych pracowników o dużym doświadczeniu w branży, dzięki czemu będzie mogła zapewnić klientowi długoterminową obsługę.

W skład zespołu kontaktującego się z klientem wchodzi:
  • kierownik projektu konsultingowego - odpowiedzialny za koordynację całego procesu migracji
  • specjalista ds. finansów – wie jak sprawić, aby funkcje finansowe działały na rzecz osiągnięcia przez klienta założonych celów inwestycyjnych
  • potencjalnie również specjalista z konkretnej branży – dba o to, aby system spełniał wymagania środowiska operacyjnego klienta.

Do realizacji każdego etapu projektu muszą być przydzieleni wysoko wykwalifikowani i doświadczeni konsultanci. Należy szukać wytrawnych ekspertów, którzy mają praktyczne doświadczenie we współpracy z przedsiębiorstwami z Państwa – Klienta branży.

Należy również odpowiedzieć na pytania:
  • Czy pracownicy dostawcy ze wszystkich szczebli, od programistów po dyrekcję, rozumieją specyfikę Państwa branży?
  • Czy klient ma pełny dostęp do grup serwisu technicznego, stanowiska pomocy, doradztwa w zakresie oprogramowania i usług?
Po tak dokładnej analizie można uzyskać pewność, że system zaspokoi potrzeby firmy dziś i w przyszłości, oraz że dostawca pomoże porzucić stary system i procesy na rzecz zaawansowanej infrastruktury informatycznej klasy korporacyjnej.

Źródło: www.epicor.pl

JEŻELI JESTEŚ ZAINTERESOWANY POBRANIEM PEŁNEJ TREŚCI MATERIAŁU, ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA FORMULARZA.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top