Przy źle wdrożonym ERP nawet Business Intelligencenie pomoże

wnpW czasach niepewnej sytuacji gospodarczej szczególnie cenne są rzetelne informacje pochodzące z właściwie wdrożonych i efektywnie działających systemów kluczowych dla działalności firmy, jakimi są systemy ERP - mówi Jacek Kowalak, dyrektor ds. sprzedaży Exact Software Poland.
 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
Jak wyjaśnia nasz rozmówca, do nich trafiają najistotniejsze dane, na podstawie których można uzyskać informacje o rzeczywistej kondycji przedsiębiorstwa i co za tym idzie, zaplanować skuteczne działania w oparciu o posiadane zasoby.
Jeśli system ERP został źle wdrożony i dostarcza niepełnych informacji na temat firmy, narzędzia klasy BI nie przyniosą wartościowych informacji, bowiem bazują na danych pochodzących właśnie z systemów ERP - uważa Jacek Kowalak.
Zdaniem przedstawiciela Exact Software Poland, wdrożenie narzędzi Business Intelligence ma więc sens wtedy, gdy podstawowe procesy w organizacji są uporządkowane a główne systemy informatyczne dostarczają kompletnych i sprawdzonych informacji o firmie.
Wśród odbiorców rozwiązań klasy BI znajdują się głównie duże firmy przemysłowe o rozbudowanej strukturze - zauważa Jacek Kowalak. - Decyzja o wdrożeniu BI w przypadku części podmiotów znajduje uzasadnienie w niespójnych systemach dostarczających informacje wykorzystywane do podejmowania decyzji biznesowych. Brak takiej informacji z systemów ERP, zmusza do poszukiwania narzędzi, które mogą ją udostępnić.
Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top