SelectMinds w rękach ORACLE

Firma Oracle ogłosiła, że zawarła porozumienie w sprawie przejęcia firmy SelectMinds ― dostawcy opartych na chmurze aplikacji do wyszukiwania kandydatów do pracy z wykorzystaniem kontaktów społecznościowych oraz do zarządzania kontaktami z byłymi pracownikami przedsiębiorstwa.
 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
Aplikacje firmy SelectMinds umożliwiają przedsiębiorstwom wspomaganie specjalistów ds. rekrutacji poprzez angażowanie kadry kierowniczej i pracowników niższych szczebli w wykorzystywanie kontaktów społecznościowych do rozpowszechniania informacji o wakatach, wyszukiwania wartościowych kandydatów z polecenia, rozpowszechniania informacji o swoim przedsiębiorstwie jako pracodawcy oraz do zarządzania kontaktami z byłymi pracownikami przedsiębiorstwa.

Pracownicy z polecenia to obecnie główne źródło kadr spoza firmy*, przedsiębiorstwa starają się więc wyszukiwać kandydatów o lepszych kwalifikacjach poprzez wykorzystywanie kontaktów społecznościowych swoich pracowników.

Połączenie oferowanych przez firmy Oracle i SelectMinds, dopełniających się nawzajem możliwości wyszukiwania kandydatów do pracy z wykorzystaniem kontaktów społecznościowych pozwoli zaoferować przedsiębiorstwom kompleksowe rozwiązanie do rekrutacji, wyszukiwania kandydatów i zarządzania kwalifikacjami pracowników.

Produkty firmy SelectMinds są już w pełni zintegrowane z rozwiązaniami Oracle Cloud Recruiting, Performance Management i Human Capital Management oraz pozwolą jeszcze bardziej rozszerzyć zakres inicjatyw Oracle związanych z zarządzaniem kwalifikacjami pracowników z wykorzystaniem mediów społecznościowych i rozwiązań mobilnych.
Rekrutacja nowych pracowników spośród kandydatów polecanych przez obecnych pracowników firmy jest powszechnie uznawana na najefektywniejszą metodę wyszukiwania wykwalifikowanych kadr z wykorzystaniem zaufanych kontaktów ― powiedział Thomas Kurian, wiceprezes Oracle ds. rozwoju. „Dzięki wzbogaceniu usługi Oracle Talent Management Cloud o oprogramowanie SelectMinds firma Oracle może zaoferować klientom kompleksowe rozwiązanie do zarządzania kwalifikacjami pracowników, upraszczając procesy rekrutacji, umożliwiając wyszukiwanie większej liczby wartościowych kandydatów z polecenia, przyspieszając zatrudnianie nowych pracowników i zapewniając wyższą wydajność.
Złożenie przez firmę Oracle propozycji przejęcia firmy SelectMinds stanowi wyraz uznania dla zastosowanej przez nas intuicyjnej technologii wyszukiwania kandydatów do pracy z wykorzystaniem kontaktów społecznościowych oraz dla korzyści zapewnianych klientom przez nasze rozwiązania. Perspektywa włączenia w struktury firmy Oracle bardzo nas cieszy. Z niecierpliwością oczekujemy na połączenie zasobów obu firm, co pozwoli lepiej służyć klientom na bardziej globalną skalę i skuteczniej ich wspomagać" ― powiedziała Anne Berkowitch, dyrektor generalny i założyciel firmy SelectMinds.
Źródło: ORACLE

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top