Nagroda IFS Innovation Award przyznana

IFS - ERP, systemy ERPJury IFS Innovation Award wybrało zwycięzcę pierwszej edycji pt. „Od pomysłu do korzyści biznesowych”. Nagrodę przyznano Martinowi Kvapilikowi, którego pomysł na Innovation Club with Visitor Sourcing – klub innowacji czerpiący z pomysłów gości – spełnił wymagania jury dotyczące oryginalności, potencjału, praktyczności i mierzalności efektów zastosowania.
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Twórca zwycięskiej aplikacji — klubu innowacji pozyskującego pomysły od osób odwiedzających przedsiębiorstwo — został doceniony za innowacyjne podejście do starego pomysłu: skrzynki na propozycje. Zamiast na fizycznej skrzynce, dostępnej dla każdego, do korzystania z której zachęcała zazwyczaj nagroda pieniężna, pomysł Martina bazuje na klubach innowacji dostępnych tylko dla członków, w których naprawdę kreatywne i innowacyjne jednostki są inspirowane przez innych za pośrednictwem technologii serwisów społecznościowych.

Zgodne z określonym przez jury kryterium mierzalności „innowacja Martina może zachęcić ludzi patrzących z różnej perspektywy do wzięcia udziału w innowacyjnym przekształcaniu przedsiębiorstwa. Zachęca ona do osobistego zaangażowania i sprzyja współpracy w zakresie innowacji. Można ją bez problemu zastosować we wszystkich branżach, bazuje na istniejącej technologii i może być wdrożona bez nadmiernych nakładów”.

W skład jury wchodzili Alastair Sorbie, prezes korporacji IFS, Joe Barkai, wiceprezes ds. badań w dziale strategii cyklu życia produktów firmy IDC Manufacturing, Magnus Höij, redaktor naczelny serwisu IDG Internetworld, Cindy Jaudon, prezes i dyrektor generalny IFS Americas, Dan Matthews, dyrektor ds. technologii w IFS i kierownik działu IFS Labs oraz Thomas Säld, wiceprezes ds. badań i rozwoju w korporacji IFS.
Mam przyjemność ogłosić zwycięzcę pierwszej edycji konkursu IFS Innovation Award” — powiedział Alastair Sorbie, prezes korporacji IFS. „Rozwiązanie Martina jest w pełni zgodne z filozofią innowacji firmy IFS. Wierzymy, że jeśli chodzi o innowacje — w technologii czy w działalności biznesowej — to siła naprawdę tkwi w liczbach. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Martinem w ramach projektu IFS Labs.
To wielki zaszczyt zdobyć nagrodę IFS Innovation Award — powiedział Martin Kvapilik. Moje rozwiązanie opiera się na prostej zasadzie: współpraca sprzyja innowacyjności. Nie mogę się doczekać momentu, kiedy mój pomysł zamieni się w prototyp prawdziwego produktu.
Członkostwo w klubie innowacji jest przyznawane na określony czas; można je przedłużyć, proponując nowe pomysły i omawiając istniejące. Osoby nienależące do klubu mogą przeglądać zgłoszone pomysły, co ma wzbudzić ich zainteresowanie i zachęcić do przyłączenia się. Pomysł Martina łączy kluby innowacji z ideą czerpania z opinii i przemyśleń gości, wykorzystując fakt, że osoby odwiedzające organizację — przez tydzień czy nawet tylko przez godzinę — patrzą na nią z innej perspektywy niż pracownicy. Goście mogą dołączać do klubów innowacji i brać udział w ich pracy za pośrednictwem aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Nagroda pieniężna, wynosząca 10 000 euro, została przekazana podczas konferencji IFS World Conference. Po jej zakończeniu w dziale IFS Labs rozpoczęto opracowanie prototypu na podstawie innowacji Martina.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top