Rollout systemu ERP z Niemiec do USA

Zlokalizowany w Północnej Karolinie oddział koncernu Wirthwein AG rozpoczął korzystanie z korporacyjnych rozwiązań SAP w zakresie finansów i kontrolingu.
 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 
Carolina Technical Plastics (CTP) jest jednym z 16 oddziałów Wirthwein AG – innowacyjnego producenta elementów i podzespołów z tworzyw sztucznych, z siedzibą w Creglingen w Niemczech. Zakończony w sierpniu br. projekt obejmował rollout rozwiązań SAP w zakresie rachunkowości finansowej, środków trwałych oraz kontrolingu.
Jednym z wyzwań w tym projekcie było uwzględnienie wymagań prawnych dla USA i konkretnie dla stanu Północna Karolina, między innymi w obszarze podatków. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że system funkcjonował już w CTP w zakresie logistyki i produkcji, zatem finanse musiały zostać „bezboleśnie” wpięte w funkcjonujące procesy - mówi Beata Niemiec-Siwek, kierownik projektu ze strony BCC.
Dzięki profesjonalizmowi BCC oraz zaangażowaniu całego niemiecko-polsko-amerykańskiego zespołu projektowego przedsięwzięcie przeprowadziliśmy bardzo sprawnie. Wdrożenie SAP w Carolina Technical Plastic oceniam jako doskonały przykład udanej współpracy w mieszanym, międzynarodowym środowisku – oceniła Melanie Hojsak, SAP Project Manager w Wirthwein AG.
Źródło: BCC

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top