1…3…2…Soneta! Prezes firmy o planach na 2013 rok

enova - ERP, SYSTEMY ERPRobert Czuła, Prezes Soneta Sp. z o.o., producent oprogramowania ERP – enova, wydał oświadczenie dotyczące minionego roku oraz ujawnił strategię na nadchodzące lata. Firma planuje rozbudowę systemu w celu udostępnienia całości funkcjonalności w architekturze cloud computing, umożliwiając tym samym swoim użytkownikom rozwinięcie swojej działalności o pracę w chmurze, nie zmieniając programu do zarządzania. To unikalna cecha enova i nowość na polskim rynku oprogramowania!
 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 
Robert CzułaPoczątek roku to dla każdej firmy okres podsumowań i nowych planów. Sporo działo się w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, również w Sonecie i jak wynika z Oświadczenia Prezesa Czuły, wiele będzie się dziać… Na przełomie 2011 i 2012 r. firma podjęła systemowe działania mające na celu dostosowanie spółki do wymagań coraz bardziej konkurencyjnego rynku. Dzięki temu Soneta zamyka ten rok z nowymi Klientami i Partnerami, znacznie powiększonym zespołem pracowników i ponad 25% wzrostem przychodów.
Jako polskie przedsiębiorstwo z prywatnym kapitałem działające „tu i teraz” – mamy świadomość, iż plany na najbliższe lata będą podyktowane intensywnymi zmianami na rynku, wynikającymi w znacznym stopniu z rozwoju technologii informatycznych, związanych głównie z wykorzystaniem Internetu. Jesteśmy przekonani, iż w obecnej rzeczywistości biznesowej, nowoczesne i skuteczne zarządzanie jest w mocnym stopniu uzależnione od wykorzystania odpowiedniego, elastycznego narzędzia, jakim jest oprogramowanie klasy ERP/CRM. - pisze w swoim oświadczeniu Prezes Czuła.
Według szacunków firmy Gartner, mniej więcej 15% przedsiębiorstw wejdzie w rozwiązania chmurowe do 2015 roku, co w większości przypadków może oznaczać konieczność wymiany oprogramowania do zarządzania. Jak zapewnia Czuła, użytkownicy enova mogą być spokojni.
Poczynając od 2012 roku, sukcesywnie rozbudowujemy enova ERP w celu udostępnienia całości funkcjonalności w architekturze chmurowej (oczywiście jako opcji). Dzięki temu użytkownicy enova będą mogli w prosty sposób rozwinąć swoją działalność o pracę w chmurze, nie zmieniając systemu do zarządzania, a przeglądarka internetowa będzie naturalnym środowiskiem Ich pracy. Jest to unikalna cecha enova, jako ugruntowanego, powszechnie sprzedawanego systemu do zarządzania i księgowości oraz dobry sygnał, zarówno dla obecnych 6500 firm pracujących na enova, jak również dla tych wszystkich przedsiębiorców, którzy wybiorą enova w 2013 roku i w latach kolejnych – dodaje.
Jak podkreśla Prezes Sonety, rozwój enova to nie tylko droga w kierunku rozwiązań chmurowych. Program jest na bieżąco aktualizowany do obowiązujących przepisów prawa, równocześnie będąc rozwijany w aspekcie funkcjonalnym, opartym na analizie rynku i potrzeb firm.
W 2012 r. rozbudowaliśmy enova o nowe moduły: Workflow i Produkcja. Obecnie pracujemy między innymi nad udostępnieniem możliwości obsługi poczty e-mail w środowisku enova oraz wprowadzamy edytowalne formularze. Nasze działania koncentrujemy na użyteczności systemu i ergonomii przetwarzania coraz większej ilości danych, enova w swoim rozwoju powinna wyprzedzać rosnące potrzeby użytkowników, gwarantując, że zamiast kosztownej wymiany całego oprogramowania można poprzestać wyłącznie na rozszerzeniu funkcjonalności. Takie podejście chwalą sobie nasi Klienci już od ponad 11 lat..
Na 2013 r. firma przygotowała strategię, która podkreśli jej innowacyjność i unikatowość na rynku. Zawarła ją we wzorze „1x3x2” tj. jeden produkt (enova), trzy linie (srebrna, złota i platynowa) oraz dwa rozwiązania (standardowe i w chmurze).
Spostrzegamy naszą przewagę rynkową w tym, że jeden produkt jakim jest enova, możemy dostarczyć (niezależnie lub równocześnie) na dwie platformy, co jest absolutnie wyjątkowe na rynku. Jeden produkt oznacza, że koszty wytwarzania systemu pozostają praktycznie na niezmienionym poziomie a doświadczenie w budowie enova, wypracowane na przestrzeni 11 lat, jest jednocześnie od razu dostępne w enova365. Daje to również korzyści dla naszych Partnerów, którzy dzięki jednej linii produktu we wspólnej technologii, będą od razu przygotowani merytorycznie do obsługi chmurowej wersji systemu - enova365 – mówi Prezes Czuła, podkreślając, że Soneta od samego początku przyjęła i konsekwentnie realizuje model propartnerski.
Według Czuły, wszystko wskazuje na to, iż najbliższe lata będą pod znakiem Internetowej chmury dla polskich przedsiębiorstw! Od skutecznego planowania i wyborów, będzie zależało czy firmy wykorzystają szansę, jaką niesie za sobą dostęp do systemu w tej innowacyjnej architekturze. Dlatego w 2013 r. firmom radzi mocno stąpać po ziemi, sięgając chmur zarazem!

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top