Czym kierować się wybierając partnera wdrożeniowego IT?

Decydując się na wdrożenie systemu, warto postawić na certyfikowanego partnera wdrożeniowego, który posiada doświadczenie we wdrożeniach określonych rozwiązań w konkretnych branżach – radzi Janusz Małgorzaciak, ekspert rozwiązań ERP w dziale aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale firmy Microsoft.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Zdaniem naszego rozmówcy, ważny jest również zespół wykwalifikowanych specjalistów służących wsparciem na każdym etapie projektu.
Dla przykładu, nasi partnerzy specjalizują się w implementacji systemów CRM lub ERP w specyficznych dziedzinach, np. w przemyśle farmaceutycznym czy branży motoryzacyjnej, opracowując autorskie moduły czy rozszerzenia branżowe odpowiadające na indywidualne potrzeby klienta – mówi Janusz Małgorzaciak.
Jak podkreśla przedstawiciel Microsoft, praca firmy wdrożeniowej nie ogranicza się bowiem do zainstalowania wybranych modułów systemu, ale rozpoczyna się już w momencie analizy potrzeb biznesowych.
Specjaliści wdrożeniowi towarzyszą firmie także po zakończeniu implementacji systemu, w trakcie jego użytkowania, zapewniając wsparcie techniczne i serwis – przekonuje Janusz Małgorzaciak. - Dlatego tak ważna jest efektywna współpraca pomiędzy firmą wdrożeniową a zespołem pracowników dedykowanych do koordynacji projektu. Warto sprawdzić, czy dla wybranego rozwiązania istnieje możliwość skorzystania z innej alternatywy i czy, w razie konieczności, możemy skorzystać z usług innego partnera.
Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top