KIM JEST WSPÓŁCZESNY KSIĘGOWY?
Raport z badania przeprowadzonego przez portal ksiegowiprzyszlosci.pl

ENOVA - SYSTEM erpZapowiadana przez Ministerstwo Sprawiedliwości druga transza deregulacji ma objąć zawody finansowe, w tym usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Księgowi staną przed kolejnym wyzwaniem. Pracując w branży, w którą od zawsze wpisane były zmiany: prawne, technologiczne, powinni już sobie wyrobić umiejętność błyskawicznej adaptacji do zmieniającego się otoczenia. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest w rzeczywistości.


 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
Zadaliśmy szereg pytań związanych z wykonywaniem zawodu księgowego: od znajomości oprogramowania biznesowego i języków obcych, po aspiracje zawodowe. Zapytaliśmy m.in. o osławioną już deregulację zawodu księgowego. Głosy jak zwykle są podzielone. Mimo to, jedno ze stanowisk zdecydowanie przeważa. Które? Odpowiedź znajdą Państwo w Raporcie.

Nie poprzestaliśmy na tematach stricte zawodowych. Sięgnęliśmy głębiej, by znaleźć odpowiedź na pytanie, kim we własnych oczach jest współczesny księgowy? Ile jest w nim z pasjonata odkrywającego po godzinach świat obrazów, dźwięków, zapachów i smaków? Ile z konesera tego, co piękne i nieuchwytne? A ile z jaskiniowca zamkniętego w szarej szufladzie szablonowego myślenia? Rzuciliśmy im więc wyzwanie zmierzenia się ze stereotypem ich zawodu. Czy wyszli z niego obronną ręką? Oceńcie Państwo sami.<BR
Zapraszamy do lektury. Wierzymy, że Raport przyniesie wiele interesujących i nieraz zaskakujących odpowiedzi.

Źródło: www.ksiegowiprzyszlosci.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top