HP wprowadza dedykowane rozwiązanie dla SAP HANA

Firma HP wprowadziła rozwiązanie HP As-a-Service Solution for SAP HANA®, które zapewnia dostęp do wielkich zbiorów danych (big data) i umożliwia ich analizę w czasie rzeczywistym, bez ponoszenia znacznych początkowych nakładów inwestycyjnych.

 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
 

HP As-a-Service Solution for SAP HANA to usługa łącząca licencję na oprogramowanie SAP HANA, sprzęt i bieżące zarządzania w formie kompleksowego rozwiązania oferowanego w ekonomicznym modelu usługowym (as-a-service). Klient po prostu uiszcza co miesiąc opłatę abonamentową za używanie całego rozwiązania, co pozwala uniknąć nakładów inwestycyjnych i obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO).

Nowe rozwiązanie łączy szerokie doświadczenie HP w zakresie zarządzania i analizy informacji z platformą SAP do monitorowania systemów w czasie rzeczywistym. Klienci HP mogą wykorzystać zalety technologii obliczeniowych in-memory do podejmowania decyzji na podstawie szybkiego analizowania dużych ilości danych. Dodatkowo HP As-a-Service Solution for SAP HANA umożliwia dostosowanie kosztów i tempa dokonywania analiz do możliwości klienta.

Presja rynku wymaga dziś od firm monitorowania w czasie rzeczywistym tego, co się dzieje w przedsiębiorstwie, u klientów, a nawet u konkurentów. Tylko w ten sposób można zachować konkurencyjność” — powiedział Jules Beck, wiceprezes działu usług w zakresie aplikacji dla przedsiębiorstw (Enterprise Application Services) w HP. „Tworząc innowacje wspólnie z SAP, otwieramy przed naszymi klientami nowe możliwości analizy danych w czasie rzeczywistym.

Nowe rozwiązanie działa w środowisku HP Managed Cloud jako zarządzana wirtualna chmura prywatna (Managed Virtual Private Cloud) lub zarządzana chmura prywatna (Managed Private Cloud), w regionalnym centrum przetwarzania danych klasy korporacyjnej. Oparte jest na certyfikowanym przez SAP rozwiązaniu HP AppSystem for SAP HANA.

Nowe rozwiązanie zawiera usługę HP Migration Factory for SAP HANA zapewniającą najwyższej klasy migrację. W ramach usługi migracji, HP będzie planować, przenosić, weryfikować, zabezpieczać i dostarczać dane klientów o znaczeniu krytycznym na platformie SAP HANA. Wszystkie usługi migracji są wykonywane zgodnie z metodyką certyfikowaną przez SAP i zatwierdzane globalnymi certyfikatami SAP wydawanymi przez HP. Umożliwia to projektowanie, budowanie i integrowanie systemów SAP oraz ich używanie na całym świecie.

SAP koncentruje się na wyzwaniach biznesowych i potrzebach technologicznych naszych wspólnych klientów. Razem z HP tworzymy zintegrowane rozwiązania technologiczne, umożliwiające naszym klientom najlepsze zarządzanie ich firmami” — powiedział Eric Johnson, wiceprezes działu rozwiązań technologicznych i baz danych SAP (SAP Database and Technology Solutions). „To nowe rozwiązanie jest elementem strategii HANA Enterprise Cloud firmy SAP, oferującej klientom kompleksowe usługi zarządzane o znaczeniu krytycznym świadczone w chmurze, bezpośrednio oraz za pośrednictwem naszych sprawdzonych partnerów, takich jak HP. HP As-a-Service Solution for SAP HANA jest znakomitym przykładem połączenia wyjątkowych korzyści oferowanych przez obie firmy. HP i SAP wyprzedzają oczekiwania swoich klientów i umożliwiają im szybkie wdrażanie innowacyjnych rozwiązań przy ograniczeniu przestojów w pracy systemu do minimum.

Rozwiązanie HP As-a-Service Solution for SAP HANA będzie dostępne na całym świecie. Najpierw pojawi się w Australii i Nowej Zelandii. Ceny będą zróżnicowane w zależności od potrzeb klienta.

Źródło: HP

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top