SAP zwiększa przychody

WNPPrzychody niemieckiej firmy SAP z oprogramowania i usług w chmurze wzrosły w ubiegłym roku o 11 proc. i osiągnęły poziom ponad 14 mld euro. Sprzedaż SAP HANA, aplikacji analitycznej, wrosła o 69 proc. Firma stawia na cloud computing.


 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 
Zysk operacyjny według stałych kursów walut zwiększył się o 13 proc. do 5,9 mld euro. Motorem napędowym stała się platforma SAP HANA dla aplikacji biznesowych pozwalająca analizować dane w czasie rzeczywistym. Korzysta z niej 3000 klientów. Przychody wygenerowane przez platformę wyniosły 663 mln euro. Na wzrost przychodów złożył się także rosnący popyt na rozwiązania i usługi w modelu tradycyjnym i w chmurze SAP. To już czwarty rok dwucyfrowych wzrostów.

Dzięki wysokiej dynamice popytu na usługi w chmurze SAP z wykupionych subskrypcji i usług wsparcia uzyskał 787 mln euro, przekraczając założone 750 mln euro. Osiągnięta kwota jest ponaddwukrotnie wyższa niż w roku 2012, kiedy wpływy osiągnęły poziom 343 mln euro. Pod koniec 2013 r. wartość wykupionych subskrypcji i usług wsparcia osiągnęła 1,2 mld euro - o 50 proc. więcej niż w roku 2012. Przychody ogółem wzrosły do 16,90 mld euro, a liczba użytkowników aplikacji SAP w chmurze przekracza 35 mln.
Jesteśmy dumni z kolejnego roku, w którym odnotowujemy dwucyfrowy wzrost. Wyprzedzamy rynek i zwiększamy naszą marżę, inwestując jednocześnie w innowacje i chmurę - powiedzieli Bill McDermott i Jim Hageman Snabe, dyrektorzy zarządzający SAP. - Od 2013 dynamizujemy rozwój oferty usług w modelu cloud computing. Dzięki temu nasi klienci będą mieli większy wybór. Rozwiązania w chmurze będą oparte na platformie SAP HANA, która umożliwia przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym.
Firma zapowiada przychody z usług w modelu cloud computing na poziomie 3-3,5 mld euro w 2017 r.

Źródło: wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top