Rusza ogólnopolski konkurs "Księgowi Przyszłości"

ksiegowi przyszlosciOd marca rusza rejestracja do wyjątkowego konkursu dedykowanego polskim księgowym. "Księgowi Przyszłości" to połączenie emocjonującego współzawodnictwa z podnoszeniem kwalifikacji niezbędnych w pracy każdego finansisty. Dedykowany jest zarówno studentom kierunków ekonomicznych ze wszystkich polskich uczelni, jak i zawodowym księgowym. Jego wyróżniki to: drużynowy charakter, rywalizacja online i bardzo atrakcyjne nagrody.
 

 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 
 
Konkurs wieńczy projekt "Księgowi Przyszłości", organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce - najstarszą polską organizację zawodową i firmę Soneta, producenta oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova. Jego celem jest podkreślenie współczesnego wizerunku księgowego - menadżera, doradcy, który potrafi odnaleźć się w trudnych, biznesowych sytuacjach, osoby, która nieustannie inwestuje w poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności. Księgowy Przyszłości to profesjonalista, świadomie korzystający z najnowszych zdobyczy informatyki i aktualizujący swoje narzędzia pracy.

Konkurs daje wszystkim księgowym szansę na pokazanie swojej wiedzy i umiejętności w emocjonującym współzawodnictwie. Czyniąc zadość digitalizacji, cyfryzacji i ekologii, konkurs w większości będzie odbywał się online. W związku z jego ogólnopolskim charakterem, chcieliśmy, aby każdy uczestnik, niezależnie od miejsca zamieszkania, miał równe szanse. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie parytetu regionalnego, zgodnie z którym do półfinału i finału, będą przechodziły najlepsze drużyny z 6 wyodrębnionych przez nas regionów Polski - wyjaśnia Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu enova z firmy Soneta Sp. z o.o, członek Rady Programowej Konkursu.
Konkurs służy upowszechnianiu wiedzy o zawodach związanych z rachunkowością, pokazuje księgowego, jako eksperta, który potrafi prowadzić księgi rachunkowe, zarządza również finansami firmy i doradza zarządowi. Pokazujemy atrakcyjne strony zawodu księgowego i staramy się integrować środowisko - deklaruje dr Teresa Cebrowska, wiceprezes Zarządu Głównego SKwP.
Konkurs podzielony jest pięć etapów:
  • I test eliminacyjny on-line (kwiecień 2014)
  • II test eliminacyjny on-line (kwiecień 2014)
  • test półfinałowy on-line (maj 2014) 
  • finał konkursu 
  • zadania w formie case`ów oceniane przez Jury Konkursu (czerwiec 2014)
  • uroczysta gala i wręczenie nagród (czerwiec 2014)
Do wzięcia udziału w konkursie wystarczy zebrać trzyosobową drużynę studencką bądź zawodową, zarejestrować się na stronie www.ksiegowiprzyszlosci.pl i w podanym terminie wypełnić test online. Uroczysta gala finałowa, połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 10 czerwca br. w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Szczegóły konkursu i regulamin znajdują się na platformie konkursowej www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konkurs.

Walcząc o nagrodę główną – egzotyczne wakacje marzeń – uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę z dziedzin niezbędnych księgowemu oraz umiejętności współpracy i skutecznej komunikacji w zespole. Celem konkursu jest promowanie zawodów związanych z rachunkowością, etyki w postępowaniu i ustawiczne szkolenie zawodowe.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top