70% wzrost przychodów z SaaS Unit4 napędza innowacje produktów i usług

UNIT4UNIT4 ogłosił rekordowy wzrost w 2014r z ponad 70% wzrostem z przychodów SaaS, przekraczając tym samym dochody z bezterminowych licencji, jednocześnie odnotowując wzrost również w tym obszarze. To czyni UNIT4 jedną z najszybciej rosnących globalnych firm w dziedzinie oprogramowania dla przedsiębiorstw.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Na początku ubiegłego roku, UNIT4 wzmocniła swój zespół managerski i ogłosiła ambitną strategię rozwoju.
Wyniki za rok 2014 wyraźnie pokazują, że nasz zespół z powodzeniem realizuje program zmian - powiedział Jose Duarte, Dyrektor Generalny UNIT4.
We współczesnym biznesie subskrypcyjnym, sukces klienta jest nową walutą” -powiedział Jose Duarte. Nasze oprogramowanie jest już uznawane za jedno z najbardziej elastycznych i przyjaznych dla użytkownika, ale chcemy osiągnąć jeszcze większą przewagę nad ofertą naszych konkurentów. Doskonała technologia powinna stwarzać lepszą zdolność adaptacji do wymagań użytkownika i właśnie dlatego w naszych działaniach skupiamy się na zwiększeniu nakładów na działalność badawczo-rozwojową oraz osiągnięciu perfekcji w obsłudze klienta. W wyniku tego nasi klienci będą mogli czerpać korzyści z wiodącej na rynku technologii w połączeniu z niespotykanym poziomem obsługi, zapewnionym przez UNIT4 i jej ekosystemy.
Kolejna faza globalnego wzrostu będzie opierać się na efekcie skali wprowadzanych strategicznych inicjatyw, wiodącym na rynku poziomie użyteczności rozwiązań, dogłębnej wiedzy na temat sektora usług i instytucji rządowych oraz silnym zapleczu finansowym. W związku z tym UNIT4 będzie budować globalną strukturę, skoncentrowaną na osiągnięciu najwyższego poziomu obsługi klienta i zapewnieniu mu długofalowego sukcesu. Nowa organizacja zapewni lepsze oraz jednorodne usługi oraz wsparcie w całej Grupie, poprzez inicjatywy obejmujące:
  • Rozbudowę globalnych centrów badawczo-rozwojowych, skoncentrowanych na przyspieszonym wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów.
  • Tworzenie centrów usług biznesowych (near-shore), które zwiększą szybkość dostarczania usług dla klientów na całym świecie.
  • Nowej generacji globalną infrastrukturę wsparcia dla klientów, oferującą najwyższej jakości usługi wsparcia poprzez społeczności użytkowników oraz szybki dostęp do odpowiednich specjalistów.

Ponadto, UNIT4 planuje rozbudować swój ekosystem poprzez wprowadzenie globalnego programu partnerskiego, w celu zwiększenia sprzedaży rozwiązań, dostępności usług, dając tym samym klientom wartość dodaną i wybór.

Proces budowania skalowalnych rozwiązań oraz oferowania usług będzie przyczyniać się do dalszego rozwoju działów R&D, Usług oraz Wsparcia Klientów w Hiszpanii, Portugalii i Polsce.

Lokalizacja centrów biznesowych w Polsce, we Wrocławiu, to doskonała wiadomość dla lokalnego rynku pracy. UNIT4 planuje w ciągu najbliższych dwóch lat dwukrotne zwiększenie zatrudnienia we wrocławskim oddziale, co oznacza kilkaset nowych miejsc pracy dla najlepszych polskich programistów i specjalistów.

Do centrum rozwojowego we Wrocławiu, już rekrutowana jest pierwsza grupa inżynierów. Będą oni pracować nad rozwojem jednej wspólnej platformy, która zasili produkty z portfolio UNIT4 (w tym z linii lokalnych produktów TETA) m.in. w technologie SMAC (social, mobile, analytics i cloud). W tym celu firma dostała od rządu grant w kwocie 4,1 mln PLN.

Jakość polskiego rynku pracy, zwłaszcza kadr kształconych na wrocławskich uczelniach jest wysoka. Poza tym w Polsce jesteśmy obecni od 2010 roku, więc na tym rynku jest nam znacznie łatwiej działać niż w zupełnie nowym miejscu - podkreślił Jose Duarte.
Ta inwestycja to kolejny ważny krok, który pozwoli nam rozwijać i dostarczać możliwie najlepsze usługi i produkty. Cieszymy się, że została ulokowana właśnie we Wrocławiu – jednym z najbardziej innowacyjnych polskich miast, z którym jesteśmy silnie związani. To pokazuje jak mocno UNIT4 uwzględnia Polskę w swoich planach inwestycyjnych - powiedział Artur Sawicki, Dyrektor Zarządzający UNIT4 Polska.
Źródło: www.unit4.pl

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top