Sente o perspektywach ERP 2016

sente logoHistoria systemów ERP sięga już ponad 30 lat. Jest to jednak koncepcja systemów, które ciągle ewoluują i dostosowują się do bieżących uwarunkowań biznesowych, technologicznych czy kulturowych.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 Ktoś mógłby zapytać: Jak to jest, że koncepcja systemów sprzed 30 lat, w dziedzinie takiej jak IT, jest dalej komukolwiek potrzebna? Czy nie ma nic nowszego, efektywniejszego do zaspokajania potrzeb, na które odpowiadały systemy ERP 30 lat temu? Czy nie jest tak, że przez ten czas potrzeby i oczekiwania zupełnie się zmieniły, więc system ERP nie trafia już w żadne realne potrzeby?

Wszyscy wiemy, że tak się nie dzieje. Systemy ERP ciągle są rozwijane, i z roku na rok wdrożeń tych systemów jest coraz więcej. Bo to, co się zmieniło i zmienia się ciągle to kształt i sens oprogramowania, jakie skrywa się za hasłem “systemu ERP”.

Przez wiele osób system ERP kojarzony jest z czymś wielkim, dużym, ociężałym, czymś, co będzie wymagać wielkiego wysiłku pieniężnego i czasowego, by zaczęło działać i przynosić firmie korzyści. Na pewno kojarzy się z dużym ryzykiem (popularna jest teza, że 80 % wdrożeń systemów ERP się nie udaje). O ile w dużych przedsiębiorstwach ERP jest postrzegane jako sprawdzona i doceniana metoda, to w przypadku średnich firm i mniejszych - takiego przekonania nie ma.

Dlatego od pewnego czasu zauważalny jest wyraźny trend do poszukiwania rozwiązań alternatywnych do klasycznego podejścia do ERP.
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top