Holenderski oddział GS1 i Comarch rozpoczynają współpracę

Comarch rozszerza swoją współpracę z GS1, międzynarodową organizacją non-profit zorientowaną na rozwój i wdrażanie standardów związanych z obsługą łańcucha dostaw.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
Przez 15 lat Comarch współpracował z GS w wielu krajach, takich jak: Polska, Francja, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Chorwacja, Rosja czy Ukraina. Firma pomaga dostosowywać standardy, tak aby spełniały oczekiwania rynkowe, i rozwija rozwiązania usprawniające wymianę informacji pomiędzy partnerami w całym łańcuchu dostaw.
Omnichanel to nieodłączny element strategii biznesowych współczesnych sprzedawców detalicznych. Z tego powodu całościowe podejście do integrowania wszystkich procesów w łańcuchu dostaw ma duże znaczenie. Pozwala ono na optymalizację operacji i poprawę współpracy z partnerami biznesowymi. Rola GS1 jest kluczowa w tym procesie. Organizacja stanowi element łączący zainteresowane strony i rozwija standardy w odpowiedzi na potrzeby rynkowe. Comarch EDI ma za sobą piętnastoletnią współpracę z GS1 na wielu rynkach. Jesteśmy również członkiem European E-Invoicing Service Providers Association (EESPA). Współpraca z takimi instytucjami pomaga dostarczać naszym klientom najbardziej aktualne rozwiania – mówi Bartłomiej Wojtowicz, Product Manager, Comarch EDI.
GS1 to międzynarodowa organizacja non-profit, która rozwija i wdraża standardy służące identyfikacji i komunikacji w łańcuchu dostaw. Celem organizacji jest zbudowanie relacji pomiędzy supermarketami, aptekami, sklepami z narzędziami i materiałami budowlanymi, szpitalami, operatorami logistycznymi oraz dostawcami rozwiązań IT.

GS1 koncentruje się na standaryzacji nośników danych takich jak kody kreskowe (GS1 barcodes) czy tagi radiowe (GS1 EPC) wykorzystywane np. przez detalistów, producentów i dostawców, standaryzacji komunikatów w elektronicznej wymianie danych (GS1 eCom), synchronizacji danych podstawowych o produktach (GS1 GDSN) a także zagadnieniach dotyczących wymiany informacji o zdarzeniach w oparciu o technologię RFID i Internet. Standardy i rozwiązania wypracowywane i wdrażane przez firmę obniżają koszty prowadzania biznesu. W szczególności, pozwalają zmniejszyć koszty operacyjne w całym łańcuchu dostaw.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top