Oracle zmienia rynek infrastruktury w chmurze

oracle 120Firma Oracle zaprezentowała najszerszą w branży ofertę infrastruktury jako usługi (IaaS), obejmującą dedykowane serwery do przetwarzania w chmurze (bare metal), które są 11,5-krotnie szybsze i o 20% tańsze niż najszybsze rozwiązania konkurencji. Nowe dodatki do platformy Oracle Cloud pozwalają użytkownikom optymalnie połączyć zalety środowisk obsługujących wielu klientów i środowisk indywidualnych. Wśród nowości znalazły się usługi Oracle Bare Metal Cloud Services, Oracle Ravello Cloud Service i Oracle Container Cloud Service, a także udoskonalenia dotychczasowych usług Oracle Cloud.


 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
 
Korzyści biznesowe z chmury publicznej są coraz bardziej oczywiste, przedsiębiorstwa mają jednak wiele obaw dotyczących wydajności, bezpieczeństwa i zarządzania. Dlatego nie mogą po prostu zrezygnować ze wszystkich dotychczasowych praktyk informatycznych i przenieść wszystkich swoich obciążeń do chmury obsługującej wielu klientów. Najnowsze udoskonalenia oferty Oracle IaaS pomagają firmom sprostać temu wyzwaniu, ponieważ umożliwiają korzystanie z zalet chmury przy zachowaniu wielu korzyści zapewnianych przez własne, firmowe centra przetwarzania danych.

Usługi Oracle Bare Metal Cloud Services to skalowalna oferta chmury publicznej, w ramach której klienci mają do dyspozycji dedykowane serwery do przetwarzania w chmurze (bare metal) w wirtualnym środowisku sieciowym. To innowacyjne rozwiązanie obejmuje wydajną bazę danych udostępnianą jako usługa, sieciową pamięć masową, obiektową pamięć masową i łączność VPN. Częścią oferty jest też prywatna, sterowana programowo sieć Virtual Cloud Network (VCN), która cechuje się bezpieczeństwem i wydajnością oraz pozwala klientom traktować usługi Oracle Bare Metal Cloud Services jako bezpieczne, elastyczne rozszerzenie ich sieci lokalnej. Usługi te maksymalizują również przepustowość sieci, zapewniając bezpośrednią łączność między węzłami przetwarzania i pamięci masowej.

Wdrożenie usług Oracle Bare Metal Cloud Services składa się z trzech domen dostępności, które są całkowicie odseparowane na wypadek awarii, dzięki czemu klienci mogą budować bezawaryjne aplikacje przetwarzania w chmurze o wysokiej dostępności. Usługi te płynnie współdziałają z istniejącą platformą Oracle Cloud i pomagają klientom tworzyć aplikacje o znaczeniu newralgicznym, które w pełni wykorzystują usługi dostępne w chmurze Oracle.

Usługi Oracle Bare Metal Cloud Services stworzono w oparciu o najnowocześniejszą infrastrukturę centrum przetwarzania danych, sieci i serwerów, z uwzględnieniem nowego podejścia do rozwoju platform przetwarzania w chmurze, co daje klientom swobodę wyboru i elastyczność podczas migracji do chmury. Są to serwery o niezwykle dużej gęstości upakowania, które zapewniają najlepszą w branży wydajność obsługi obciążeń korporacyjnych. Umożliwiają także obsługę największej liczby operacji wejścia-wyjścia na sekundę i udostępniają serwery pamięci masowej o największej przepustowości wśród rozwiązań oferowanych na rynku chmur publicznych. Dzięki temu klienci Oracle mogą w niższej cenie osiągnąć 10-krotnie większą przepustowość i liczbę operacji wejścia-wyjścia na sekundę niż w najlepszych chmurach konkurencji. Rozwiązanie cechuje się wysoką wydajnością, a ze względu na brak oprogramowania uruchamianego na hostach przetwarzania, Oracle zmniejsza liczbę punktów potencjalnych zagrożeń i zapewnia najlepsze możliwe bezpieczeństwo w chmurze.

Rozszerzeniem platformy Oracle Cloud są również usługa Oracle Ravello Cloud Service, powszechne udostępnienie usługi Oracle Container Cloud Service oraz kilka istotnych udoskonaleń istniejącej oferty Oracle IaaS.

Oracle Ravello Cloud Service to pierwsza w branży usługa przetwarzania w chmurze, która umożliwia przedsiębiorstwom uruchamianie procesów VMware i maszyn wirtualnych KVM w chmurze publicznej bez żadnych zmian. Dzięki niej użytkownicy mogą uruchamiać rozwiązania VMware bezpośrednio w chmurze publicznej bez konieczności konwertowania maszyn wirtualnych ani wprowadzania zmian w konfiguracji aplikacji czy sieci. To również jedyna usługa w branży, która zapewnia przedsiębiorstwom pełną elastyczność w drugiej i trzeciej warstwie sieci w chmurze publicznej.

Oracle Container Cloud Service to rozwiązanie zgodne z kontenerami Docker, pozwalające wdrażać zestawy aplikacji jednym kliknięciem. Możliwości integrowania rejestru i koordynowania pracy aplikacji oraz narzędzia do zarządzania procesami projektowania aplikacji i skalowania usług sprawiają, że Oracle Container Cloud Service to niezwykle atrakcyjna opcja dla programistów aplikacji chmurowych.

Oracle zaprezentował również rozwiązanie Oracle FastConnect — w wersjach Standard i Partner — które ma pomóc klientom niezawodnie i bezpiecznie połączyć ich centrum przetwarzania danych z chmurą. Dzięki wprowadzeniu Oracle FastConnect oferowane przez Oracle opcje łączności i pracy równorzędnej należą do najszerszych w branży. Obejmują połączenia VPN z obsługą protokołu IPsec na potrzeby łatwej konfiguracji, protokół MPLS do połączenia z istniejącymi sieciami korporacyjnymi i szybkie połączenia równorzędne za pomocą FastConnect.

Platforma Oracle Cloud obsługuje teraz także usługi Oracle MySQL Cloud Service, Oracle Big Data Cloud Service i Oracle Event Hub Cloud Service. Zapewnia też optymalną obsługę dotychczasowych rozwiązań platformy jako usługi Oracle PaaS.
Z chmury korzysta coraz więcej przedsiębiorstw, które potrzebują prostych sposobów na płynne przeniesienie ich wielkich, złożonych infrastruktur informatycznych do chmury bez rezygnacji z zabezpieczeń i mechanizmów zarządzania, które są już znane ich informatykom” — powiedział Thomas Kurian, szef działu rozwoju produktów Oracle. „Nowości na platformie Oracle Cloud pozwalają przedsiębiorstwom sprawnie łączyć istniejące zasoby z chmurą Oracle za pomocą połączeń Virtual Cloud Network (VCN). Udostępniają przy tym szeroką gamę usług przetwarzania, obejmujących dedykowane środowiska typu bare metal, maszyny wirtualne i systemy programowo-sprzętowe, pracujące tak samo, jak we własnych centrach przetwarzania.
Jesteśmy pod wielkim wrażeniem prostoty korzystania z usług Oracle Bare Metal Cloud Services. Wdrożone przez nas w tej technologii klastry DataStax Enterprise działają niezwykle szybko, z opóźnieniami poniżej mikrosekundy, co jest dla nas kluczowe” — powiedział Ben Lackey, główny specjalista ds. kształtowania relacji z partnerami w firmie DataStax. „Dzięki wielu domenom dostępności możemy uruchamiać w usłudze Oracle Bare Metal Cloud nasze newralgiczne obciążenia wymagające dużej wydajności.
Z entuzjazmem spoglądamy na wyniki, jakie osiąga usługa Oracle Bare Metal Cloud w obszarze architektury, wydajności i skalowalności” — powiedział Patrick Sullivan, wspólnik zarządzający i globalny dyrektor ds. technologii Oracle w firmie Accenture. „Pozwala to naszym klientom znacznie przyspieszyć migrację do chmury.
Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top