Comarch przejmuje spółkę Geopolis

Comarch objął 100 proc. udziałów polskiej spółki Geopolis, która specjalizuje się w informatyzacji jednostek sektora administracji publicznej. W ramach umowy Comarch nabywa całość praw autorskich do oprogramowania ERGO. Całkowita wartość transakcji wyniosła 8,05 mln zł.


 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
 
Geopolis sp. z o.o. zajmuje się wspieraniem informatyzacji w jednostkach administracji publicznej poprzez tworzenie i wdrażanie zintegrowanych rejestrów i ewidencji o charakterze przestrzennym, systemów zarządzania państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym oraz geoportali. Spółka zrealizowała wdrożenia dla ponad 200 klientów z sektora administracji publicznej, wśród nich są m.in. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z samorządami województwa kujawsko-pomorskiego, Starostwa Powiatowe w Bielsku-Białej, Łukowie, Kłodzku i inni.
W naszej ocenie informatyzacja administracji publicznej to obszar, który będzie się rozwijał bardzo dynamicznie, zwłaszcza w najbliższym czasie. My przygotowujemy się już do tego od wielu lat i budujemy na bazie naszej infrastruktury odpowiednie systemy, które wspomagają administrację w realizacji projektów cyfryzacji. Transakcja nabycia spółki Geopolis to duży krok w kierunku wzmocnienia pozycji Comarch w tym segmencie rozwiązań IT. Wyspecjalizowana kadra oraz dojrzały produkt oferowany przez przejętą spółkę pozwolą nam na rozbudowę portfolio Comarch a w efekcie zdobycie nowych kontraktów – mówi prof. Janusz Filipiak, założyciel i prezes Zarządu Comarch SA.

Głównym rozwiązaniem oferowanym przez Geopolis jest platforma ERGO, która składa się ze zintegrowanych systemów dziedzinowych odpowiedzialnych za poszczególne obszary działalności gminy, powiatu i województwa oraz jednostek pomocniczych oraz przedsiębiorstw komunalnych. Poszczególne systemy dziedzinowe ukierunkowane są na prowadzenie wymaganych prawem rejestrów i ewidencji, zgodnie z wymaganiami Krajowych Ram Interoperacyjności (KRI). Platforma ERGO zbudowana jest w modelu usługowym, w architekturze trójwarstwowej, a dzięki architekturze ERGO, możliwe jest dystrybuowanie rozwiązania w modelu prywatnej chmury obliczeniowej. Zakup Geopolis sp. z o.o. pozwoli Grupie Comarch na poszerzenie portfela produktów informatycznych dla sektora publicznego.

Akwizycja Geopolis jest kolejnym przejęciem Comarch w ostatnich latach. Wcześniej do Grupy Comarch dołączył niemiecki producent oprogramowania SoftM AG, szwajcarski dostawca systemów ERP A-MEA Informatik AG oraz amerykański operator systemów lojalnościowych Thanks Again.

Źródło: Comarch

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top