Comarch usprawnia obsługę klientów enterprise dzięki Oracle Management Cloud

ORACLEComarch, to jedna z największych polskich firm IT, producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych, który pomyślnie zrealizował ponad 3500 projektów. Od początku swojej działalności Comarch związany jest z Oracle Polska jako partnerem technologicznym i aplikacyjnym.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Od 25 lat Comarch oferuje innowacyjne narzędzia i profesjonalne usługi, które pomagają budować i zarządzać programami lojalnościowymi, zwiększać satysfakcję i zaangażowanie klientów poprzez automatyzację procesów marketingowych, ulepszenie komunikacji i przygotowywanie ofert spełniających ich specyficzne potrzeby i preferencje.

Już dziś setki tysięcy klientów korzystają z aplikacji biznesowych Comarch Loyalty Management hostowanych w jednym z 13 ośrodków Comarch Data Center - zbudowanych w oparciu o najnowsze standardy i zaawansowane architektury (Tier III i Tier IV). Aby usprawnić procesy i obsługę wszystkich użytkowników, firma Comarch zdecydowała się na usługi chmurowe Oracle Management Cloud (OMC), które wykorzystywane są do obsługi operacyjnej już działających instalacji, jak również do prac deweloperskich podczas realizacji specyficznych projektów.
Rozwiązania dostarczane przez Comarch to niezwykle zaawansowane systemy, posiadające wiele modułów do obsługi różnych procesów biznesowych, dostosowywanych do specyficznych wymagań branżowych i konkretnych procesów biznesowych każdego naszego klienta – komentuje Ryszard Kluza, Dyrektor ICT z firmy Comarch. Każdy projekt jest szczególny i wymaga indywidualnego podejścia. Wdrożenie systemów biznesowych Comarch Loyalty Management hostowanych w naszych ośrodkach data center to bardzo złożona siatka połączeń, dlatego zarządzanie nią wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia oraz specjalizowanych narzędzi. Usługi chmurowe Oracle Management Cloud, które od niedawna stosujemy, znakomicie usprawniają działania związane z utrzymaniem naszych instalacji. Czynności takie, jak wykrywanie problemów wydajnościowych, czy dostrajanie aplikacji w optymalnej konfiguracji jesteśmy w stanie wykonywać bardzo sprawnie i w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możemy lepiej obsługiwać klientów w ramach zawartych z nimi umów SLA.
Modułem pakietu Oracle Management Cloud, który służy do obsługi operacyjnej aplikacji biznesowych jest usługa Log Analytics, oferująca wgląd w dane maszynowe w czasie rzeczywistym. Oracle Log Analytics Cloud Service monitoruje, agreguje, indeksuje i analizuje wszystkie dane z dzienników pochodzące z aplikacji i infrastruktury. Umożliwia to wyszukiwanie, eksplorowanie i korelowanie tych danych w celu szybszego rozwiązywania problemów z działaniem aplikacji.
Tak zwane dane maszynowe, to informacje techniczne, pobierane z wielu różnorakich źródeł danych, nie zawierające żadnych biznesowych informacji wrażliwych” – komentuje Tomasz Jaworski, Sales Manager z Oracle Polska. „Są to parametry działania samej bazy i innych komponentów systemu – takie, jak stan procesora, pamięci serwera, czas transmisji danych, czy stan kolejek w serwerach aplikacyjnych. Największą siłą pakietu Oracle Management Cloud jest nie tylko sam fakt składowania tych ogromnych informacji w chmurze ,dzięki czemu klient oszczędza ogromne kwoty na kosztach pamięci masowej, ale przede wszystkim możliwość analizowania danych maszynowych przy użyciu zaawansowanych narzędzi analitycznych, w tym narzędzi klasy Big Data.
Analizowanie danych maszynowych w chmurze Oracle, to ogromna zaleta narzędzi OMC. Można w ten sposób diagnozować niestandardowe zachowania aplikacji, a także zidentyfikować elementy odpowiedzialne za zakłócenia jej pracy. OMC podpowiada także, co trzeba usprawnić w systemie, aby dostosować go do zmieniającego się otoczenia infrastrukturalnego – np. w przypadku migracji do nowszej wersji bazy danych, czy przeniesienia na inną maszynę.
Narzędzia OMC potrafią symulować zachowanie się konfiguracji przy zmienionych parametrach – np. większej liczbie użytkowników. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wyrafinowanych algorytmów, opartych na wieloletniej praktyce Oracle i wiedzy technologicznej gromadzonej przez lata” – dodaje Tomasz Jaworski. „A to wciąż nie wszystko: systemy analityczne i narzędzia Big Data znajdują się w naszej chmurze i umożliwiają porównane przesłanych danych maszynowych z tymi, które były analizowane wcześniej. System działa więc tak, że im więcej danych zbiera się w chmurze, tym lepsze są wyniki analizy. Można dzięki temu np. podpowiedzieć użytkownikom określone rozwiązania, już przetestowane w innych instalacjach, także w innych krajach.
Innym modułem pakietu Oracle Management Cloud, który stosuje Comarch jest usługa Oracle Application Performance Monitoring Cloud (APM). Narzędzia te są używane podczas prac deweloperskich i testowych, na etapie projektowania konfiguracji określonego rozwiązania na potrzeby nowej instalacji. APM potrafi analizować działanie każdej aplikacji w trakcie jej tworzenia i na bieżąco sprawdza, jak zmiany infrastruktury systemu – przykładowo dodanie dodatkowych bazy danych albo serwerów aplikacji - wpływają na parametry pracy tworzonej aplikacji.
Kiedy tworzymy architekturę naszego systemu podczas kolejnego projektu, musimy wziąć pod uwagę mnóstwo różnych parametrów, które muszą być zestrojone dla jak najlepszego działania aplikacji – mówi Wojciech Sobczak, Global Data Center Manager z firmy Comarch. Okazało się, że zastosowanie narzędzi Oracle APM na etapie projektowania jest niezwykle korzystne, ponieważ umożliwia optymalizowanie architektury i takie dobieranie jej parametrów, aby aplikacja działała szybko i miała jak najmniej wąskich gardeł. Oracle Application Performance Monitoring Cloud doskonale sprawdza się u nas jako zestaw narzędzi do monitorowania tworzonych konfiguracji i odnajdywania najlepszych metod likwidowania problemów wydajnościowych.
Jedną z najbardziej użytecznych funkcji Oracle APM jest samodzielne wykrywanie architektury aplikacji i znajdowanie zależności zachodzących pomiędzy jej elementami – podsumowuje Tomasz Jaworski. Moduł APM Discovery modeluje strukturę budowanej aplikacji, potrafi w czasie rzeczywistym oszacować jej parametry wydajnościowe i wskazać co należy zmienić w architekturze aplikacji, aby polepszyć jej działanie zgodnie z założeniami klienta.
Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top