itelligence wdraża we Wrocławskich Zakładach Zielarskich S.A. autorskie rozwiązanie do raportowania

Firma itelligence rozpoczęła wdrożenie autorskiego rozwiązania do raportowania do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL).

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorstwa uczestniczące w handlu wyrobami medycznymi, produktami leczniczymi, refundowanymi środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego i refundowanymi wyrobami medycznymi zobowiązane są do przekazywania danych do Ministerstwa Zdrowia za pomocą ZSMOPL (Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi). Przedsiębiorcy działający w branży medycznej w ciągu trzech najbliższych miesięcy muszą przygotować swoje systemy informatyczne do planowanej zmiany w sposobie raportowania do Ministerstwa Zdrowia.

Specjaliści itelligence opracowali kompleksowe autorskie rozwiązanie w systemie SAP, które gwarantuje spełnienie ministerialnych wymagań dotyczących nowych wytycznych związanych z ZSMPOL. Na jego wdrożenie zdecydował się wieloletni klient itelligence – Wrocławskie Zakłady Zielarskie S.A., największy i najdłużej działający polski producent leków ziołowych, który od ponad 50 lat z sukcesem wprowadza na rynek preparaty ziołowe, łącząc osiągnięcia medycyny naturalnej z nowoczesnymi technologiami.
Nowy system raportowania jest obowiązkowy i obejmie cały rynek farmaceutyczny: producentów, hurtownie i apteki. W założeniu ZSMPOL miał ograniczać braki wybranych leków, w praktyce jednak obejmie wszystkie leki i refundowane suplementy. 95% produkcji Herbapolu to wyroby lecznicze, reszta to kosmetyki i suplementy, dlatego musimy tak, jak i inne podmioty działające w naszej branży, dostosować się do nowych wymogów Ministerstwa Zdrowia. – wyjaśnia Edyta Sapijaszko, Menedżer do spraw systemów zintegrowanych WZZ „Herbapol” S.A.
Proces podłączenia firm do ZSMOPL to złożony proces: dopiero po weryfikacji poprawności wysyłanych raportów w środowisku ewaluacyjnym przedsiębiorstwo może przejść do pracy w środowisku produkcyjnym.
Zależy nam na profesjonalnie przygotowanym i terminowym wdrożeniu nowego systemu. Ministerstwo ustaliło terminy, których przekroczenie wiąże się z karami, więc kluczowy był dla nas wybór partnera, który zagwarantuje wdrożenie na czas. – podkreśla Edyta Sapijaszko.
O wyborze itelligence zadecydowało doświadczenie w tworzeniu autorskich rozwiązań dla biznesu. Podobnie jak w przypadku it.jpk obsługującego Jednolity Plik Kontrolny, który został z sukcesem wdrożony w ponad 100 firmach, również rozwiązanie dotyczące ZSMPOL zostało przygotowane z gwarancją spełnienia ministerialnych wymagań. Ważny był również przebieg dotychczasowej współpracy pomiędzy itelligence a Herbapolem Wrocław.
Otrzymaliśmy kilka ofert dotyczących wdrożenia ZSMPOL, wśród których znalazły się zarówno rozwiązania oparte o system SAP, jak i niezwiązane z SAP-em. Realizację projektu wdrożeniowego powierzyliśmy itelligence, ponieważ ta oferta była najlepiej przygotowana¬. Ponadto mamy zaufanie do itelligence, od lat korzystamy z wiedzy biznesowej konsultantów i programistów itelligence w kwestiach związanych ze środowiskiem SAP. Cenimy ich eksperckie doświadczenie oraz profesjonalne podejście do współpracy. – wyjaśnia Edyta Sapijaszko.
Źródło: itelligence

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top