Zarząd firmy IFS powołał sprawdzonego menedżera w branży oprogramowania dla przedsiębiorstw na stanowisko prezesa jako następcę Alastaira Sorbie.
 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 


Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformowała dziś, że na stanowisko prezesa IFS powołany został Darren Roos. Swoje obowiązki przejmie 1 kwietnia 2018 roku, co zbiega się w czasie z odejściem na emeryturę Alastaira Sorbie na koniec pierwszego kwartału 2018.

Roos to doświadczony menedżer w branży oprogramowania dla przedsiębiorstw z wynikami w rozwoju globalnych firm informatycznych. Ostatnio Roos pełnił funkcję prezesa SAP Cloud ERP, a wcześniej przyczynił się do znacznego wzrostu międzynarodowego firmy Software AG, która za jego kadencji potroiła swoją wielkość.

Darren Roos, prezes korporacji IFS, powiedział:
Wprowadzenie firmy IFS w nowy etap rozwoju traktuję jako wyzwanie i zaszczyt. IFS to wspaniała firma! Połączenie ogromnego doświadczenia w branży ERP, pozycji lidera w branży EAM i FSM oraz wyjątkowe uznanie klientów stwarza doskonałą podstawę do odegrania dominującej roli w sektorze oprogramowania dla przedsiębiorstw. Chciałbym służyć swoim doświadczeniem i umiejętnościami, zwłaszcza w dziedzinie rozwoju przedsiębiorstwa, budowania biznesu w chmurze oraz tworzenia wysokowydajnych zespołów w celu dalszego rozwoju firmy IFS”. Dodał też: „Cieszę się też na możliwość spotkania i współpracy z 3500 kobiet i mężczyzn, którzy zbudowali tę firmę oraz z 10 000 klientów i partnerów, którzy przyczynili się do jej wielkości.
Per Franzén, partner z EQT (właściciela IFS) skomentował:
Darren może pochwalić się doświadczeniem i wiedzą, a także sprawdził się w budowaniu pozycji firm na rynku, na którym działa IFS, co sprawia, że jest doskonałym wyborem na stanowisko prezesa. Zatrudnienie Darrena przypada w momencie, kiedy IFS stoi w obliczu możliwości na dalszą ekspansję w swojej branży i wzmocnienie swojej wiodącej pozycji. To dobra wiadomość dla klientów, partnerów i oczywiście pracowników”. Dodał także: „Dziękujemy Alastairowi za jego zaangażowanie i jesteśmy mu głęboko wdzięczni za dzisiejszy sukces firmy IFS. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Alastairem w ramach sieci branżowej EQT.
Komentując swoje odejście na emeryturę, Alastair Sorbie powiedział:
Jestem dumny z tego, że przez 12 lat pełnienia funkcji prezesa doprowadziłem firmę IFS do pozycji globalnej organizacji. Chciałbym podziękować wielu osobom, które towarzyszyły mi na tej drodze – pomogły one w rozwoju kultury korporacyjnej, która pozwala firmie IFS na przyciągnięcie i utrzymanie utalentowanych pracowników oraz klientów będących liderami w branży. Życzę im, Darrenowi i całej wspólnocie IFS wszystkiego najlepszego na przyszłość.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top