Orange Luxembourg podpisał kontrakt z Comarch na przebudowę systemów BSS

Comarch, wiodący dostawca rozwiązań IT dla biznesu ogłosił dzisiaj, że Orange Luxembourg wdroży systemy Comarch BSS w celu usprawnienia procesów bilingu i zarządzania klientem.

 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
 
Rozwiązanie obsługiwać będzie oferowane przez Orange usługi telefonii komórkowej prepaid i postpaid (łączność głosowa i transmisja danych), ofertę „Orange Love” (internet, TV, VoIP i mobilne), a także usługi oparte o chmurę i oferowane przez firmy trzecie na terytorium Luksemburga. Wymienione usługi będą oferowane, rozliczane, fakturowane i zarządzane z wykorzystaniem szeregu modułów wsparcia biznesu dostarczonych przez Comarch, w tym: Convergent Charging Billing & Revenue Management, Voucher Management, CRM, Self-Care, Product Catalog, Order Management oraz Application Integration Framework.

Comarch będzie nadzorować i koordynować projekt, który wiąże się z integracją ponad 40 systemów IT i obejmuje kompletne wdrożenie, testy, migrację i uruchomienie nowego systemu. Rozwiązanie będzie hostowane w centrum przetwarzania danych Comarch we francuskim Lille. Ponadto Comarch dostarczy również usługi zarządzane z zakresu m.in. wsparcia, utrzymania, fakturowania i regularnego publikowania nowej wersji katalogu.
Jesteśmy pod dużym wrażeniem elastycznego i responsywnego podejścia Comarch, jak również ich oferty produktowej, która odpowiada nie tylko na obecne, ale i na przyszłe potrzeby Orange – mówi Werner De Laet, CEO w Orange Luxembourg. Aby zachować konkurencyjność na dzisiejszym rynku, operatorzy telekomunikacyjni muszą zapewnić najwyższej jakości doświadczenie klienta oraz dostarczać spersonalizowane usługi oparte o transmisję danych, za pomocą wszystkich możliwych kanałów kontaktu z klientem. Bardzo istotne jest również zarządzanie aspektami operacyjnymi, poprzez zmniejszanie liczby incydentów, poprawę czasu reakcji i zwiększanie skuteczności dzięki automatyzacji zorientowanej na działania o wysokiej wartości dodanej. Wspólnie z Comarch chcemy zrealizować duży projekt, który zmieni nasze operacje BSS we wszystkich ich aspektach. Chodzi tu zarówno o naliczanie opłat w systemie prepaid i kontrolę stanu kont, zarządzanie informacjami o kliencie, dostęp do sieci komórkowej, jak i zgłaszanie incydentów i problemów (ang. trouble ticketing). Biorąc pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenia ze współpracy z Comarch, jesteśmy pełni optymizmu i spodziewamy się sukcesu projektu.
Dzisiaj użytkownicy telefonii mobilnej używają swoich telefonów do bardzo wielu codziennych czynności. Nowoczesne rozwiązania BSS muszą odzwierciedlać tę zmianę i umożliwiać elastyczne fakturowanie i rozliczenia finansowe, łatwe wprowadzanie nowych produktów i możliwość automatyzacji – a wszystko to w podejściu zorientowanym na klienta i usługi oparte o transmisję danych. Orange Luxembourg potrzebował nowoczesnych narzędzi IT, które umożliwiłyby to wszystko, w rozsądnej cenie. Przeprowadzimy gruntowną przebudowę systemów BSS naszego klienta dostarczając 6 produktów, ponad 30 funkcjonalności i 40 integracji systemowych. Usprawni to w odczuwalny sposób procesy biznesowe Orange Luxembourg dzięki zmniejszeniu kosztów operacyjnych i zwiększeniu zadowolenia klienta – mówi Wojciech Pawluś, dyrektor belgijskiego oddziału Comarch.
Źródło: Comarch

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top