Oracle przyspiesza i ułatwia migrację do chmury oraz obniża jej koszty

oracle 120Oracle przedstawił niedawno nowe rozwiązanie, które redukuje aż o 30% czas i koszty migracji z lokalnych aplikacji Oracle do chmury. „Migracja z pakietu Oracle E-Business Suite do chmury jest teraz łatwiejsza niż aktualizacja tego pakietu do nowej wersji” ― komentuje Larry Ellison, prezes zarządu i dyrektor ds. technicznych firmy Oracle. „Migracja ta będzie również dla klienta ostatnią przeprowadzaną przez niego aktualizacją”.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Rozwiązanie, o którym mowa, to Oracle Soar to the Cloud. Dostępne w nim narzędzia wykrywają integracje i dostosowania w aplikacji lokalnej Oracle, wyszukują parametry konfiguracji i metadane oraz wykorzystują te informacje do automatycznego konfigurowania instancji systemu Oracle ERP Cloud ― wyjaśnił Ellison.
Ponadto dane z aplikacji lokalnej są automatycznie wyodrębniane, przekształcane i ładowane do aplikacji w chmurze.

Oracle Soar wykorzystuje obszerną bibliotekę fabrycznie skonfigurowanych integracji, na przykład między systemem Oracle ERP Cloud a JD Edwards lub aplikacją Salesforce.com, dzięki czemu nie trzeba tworzyć takich integracji od zera ― dodał Ellison. Członkowie zespołu projektowego i kierownictwa firmy mogą na bieżąco monitorować status migracji, korzystając z aplikacji mobilnej, która udostępnia podręcznik wdrażania „krok po kroku” określający szczegółowe zadania i ich wykonawców w każdym dniu prac.

Podsumowując, firmy korzystające z rozwiązania Oracle Soar mogą przeprowadzić migrację do aplikacji Oracle Cloud w ciągu zaledwie 20 tygodni, a przez rok po uruchomieniu rozwiązania będą mogły korzystać z pomocy eksperta Oracle, który zostanie przypisany do projektu. „Rozwiązanie Oracle Soar zostało utworzone z myślą o coraz liczniejszych przedsiębiorstwach, które są już przekonane, że powinny przenieść swoje systemy do chmury, lecz wciąż nie wiedzą, jak to zrobić” ― powiedział Steve Miranda, wiceprezes Oracle i szef działu aplikacji.
Jeśli chodzi o systemy zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP), to wiele firm nie aktualizowało ich od pięciu, dziesięciu, a nawet więcej lat ― komentuje Steve Miranda.
Te przestarzałe aplikacje, często zmodyfikowane na skutek wielu dostosowań, utrudniają migrację do chmury. Z drugiej jednak strony coraz więcej firm zamierza przenieść swoje systemy ERP i inne ważne aplikacje do chmury, ponieważ chce wdrażać nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, blockchain, chatboty, czy Internet Rzeczy. Oracle integruje te technologie z tworzonymi przez siebie aplikacjami chmurowymi, aby najważniejsze przypadki użycia były obsługiwane już w konfiguracji standardowej.
Tempo zmian będzie się tylko zwiększać ― podsumowuje Steve Miranda. „Nie wiemy, o jakich technologiach będziemy rozmawiać za dwa lata. Aplikacje Oracle Cloud umożliwią jednak firmom szybkie wykorzystanie wszelkich nowości zarówno w obszarze technologii, jak i praktyk biznesowych. Poza tym klienci mogą spać spokojnie ― od chwili, gdy wdrożą rozwiązanie Oracle Soar i przeniosą swoje zasoby do chmury, wszystkimi aktualizacjami zajmie się Oracle”.
Autor: Margaret Harrist jest dyrektorem ds. strategii w zakresie treści i wdrożeń w firmie Oracle
Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top