Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Rozwiązania PLM szansą na zwiększenie innowacyjności firmy

WNPKorzyścią związaną z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań PLM w przedsiębiorstwie produkcyjnym jest zwiększenie ogólnej innowacyjności firmy - mówi Sławomir Koźluk, główny konsultant ds. sprzedaży aplikacji do zarządzania łańcuchem dostaw i projektów w Oracle Polska.
{MosModule module=PLM_Dzial}
Według naszego rozmówcy, wyzwaniem jest w tym wypadku zidentyfikowanie wartościowych pomysłów i idei, wartych dalszego uszczegółowienia i kontynuowania prac.
Ocena jest często wynikiem współpracy wielu osób w wielu działach firmy, od marketingu i sprzedaży począwszy, na serwisie posprzedażowym skończywszy – wyjaśnia Sławomir Koźluk. - Wszystkie te działania doskonale wspomaga system PLM.
Kolejny obszar, na który wskazuje przedstawiciel Oracle, to same procesy produkcyjne.
Możemy tu wyróżnić takie korzyści, jak np. przyśpieszenie wprowadzania nowych produktów lub ich nowszych wersji na rynek, nawet przy dużej ich złożoności i różnorodności – wylicza Sławomir Koźluk. – To także redukcja kosztów materiałowych, zmniejszenie ryzyka strat, poprawek, czy zwiększenie opłacalności wprowadzania nowych produktów lub ich nowszych wersji na rynek.
ak wskazuje Sławomir Koźluk, zastosowanie systemu PLM ponadto ułatwia zapewnienie jakości i zgodności z obowiązującymi normami, wspomaga procesy zarządzania oraz ochrony posiadanej własności intelektualnej, a także ułatwia standaryzację pracy jednostek, działów, organizacji, czy firm w ramach danego przedsiębiorstwa lub holdingu w procesie tworzenia nowych produktów.
Branże, w których obserwujemy największe zainteresowanie rozwiązaniami PLM, to hi-tech, branża farmaceutyczna i konstrukcyjna – wymienia Sławomir Koźluk. – W Polsce użytkownikiem Oracle PLM jest np. firma Fildeltronik, znany projektant i producent systemów elektronicznych.
Jeśli chodzi o funkcjonalności, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązania PLM, przedstawiciel Oracle wymienia zapewnienie pełnej współpracy z systemami ERP (głównie z modułami zarządzania produkcją), możliwość współpracy z wieloma różnymi systemami CAD, wsparcie dla kontroli zgodności wprowadzanych produktów z obowiązującymi w różnych regionach świata normami i regulacjami oraz umożliwienie planowania (już na etapie projektu) zakresu współpracy z poszczególnymi kontrahentami oraz optymalizacji kosztów materiałów.

Źródło: www.wnp.pl
loading...
loading...
loading...

Co to jest ten "zwinny zakres"?

Co to jest ten "zwinny zakres"? Odpowiada Stanisław Drosio w 8 odsłonie cyklu "Zwinna Środa".

Strefa Eksperta BPSC: Zwinna środa #7

Staszek Drosio, Dyrektor Pionu ds. Wdrożeń i Utrzymania Oprogramowania w BPSC, w 7 odcinku cyklu a...

Grupa Bury z systemem ERP Microsoft Dynamics

Branża automotive bardzo wysoko stawia poprzeczkę swoim partnerom. Grupę Bury – dynamicznie...

Microsoft Dynamics CRM w Kasie Stefczyka

Obecnie bardzo trudno wyróżnić się na rynku wyłącznie produktami finansowymi, które co do zasady...

SENTE - systemy, które wspierają biznes

Eksperci z Sente wierzą, że tylko te projekty, który stawiają na pierwszym miejscu efektywność i...

20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
infor300x250
Show Panel
  • eqsystembaner