Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Rozwiązania PLM szansą na zwiększenie innowacyjności firmy

WNPKorzyścią związaną z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań PLM w przedsiębiorstwie produkcyjnym jest zwiększenie ogólnej innowacyjności firmy - mówi Sławomir Koźluk, główny konsultant ds. sprzedaży aplikacji do zarządzania łańcuchem dostaw i projektów w Oracle Polska.
{MosModule module=PLM_Dzial}
Według naszego rozmówcy, wyzwaniem jest w tym wypadku zidentyfikowanie wartościowych pomysłów i idei, wartych dalszego uszczegółowienia i kontynuowania prac.
Ocena jest często wynikiem współpracy wielu osób w wielu działach firmy, od marketingu i sprzedaży począwszy, na serwisie posprzedażowym skończywszy – wyjaśnia Sławomir Koźluk. - Wszystkie te działania doskonale wspomaga system PLM.
Kolejny obszar, na który wskazuje przedstawiciel Oracle, to same procesy produkcyjne.
Możemy tu wyróżnić takie korzyści, jak np. przyśpieszenie wprowadzania nowych produktów lub ich nowszych wersji na rynek, nawet przy dużej ich złożoności i różnorodności – wylicza Sławomir Koźluk. – To także redukcja kosztów materiałowych, zmniejszenie ryzyka strat, poprawek, czy zwiększenie opłacalności wprowadzania nowych produktów lub ich nowszych wersji na rynek.
ak wskazuje Sławomir Koźluk, zastosowanie systemu PLM ponadto ułatwia zapewnienie jakości i zgodności z obowiązującymi normami, wspomaga procesy zarządzania oraz ochrony posiadanej własności intelektualnej, a także ułatwia standaryzację pracy jednostek, działów, organizacji, czy firm w ramach danego przedsiębiorstwa lub holdingu w procesie tworzenia nowych produktów.
Branże, w których obserwujemy największe zainteresowanie rozwiązaniami PLM, to hi-tech, branża farmaceutyczna i konstrukcyjna – wymienia Sławomir Koźluk. – W Polsce użytkownikiem Oracle PLM jest np. firma Fildeltronik, znany projektant i producent systemów elektronicznych.
Jeśli chodzi o funkcjonalności, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze rozwiązania PLM, przedstawiciel Oracle wymienia zapewnienie pełnej współpracy z systemami ERP (głównie z modułami zarządzania produkcją), możliwość współpracy z wieloma różnymi systemami CAD, wsparcie dla kontroli zgodności wprowadzanych produktów z obowiązującymi w różnych regionach świata normami i regulacjami oraz umożliwienie planowania (już na etapie projektu) zakresu współpracy z poszczególnymi kontrahentami oraz optymalizacji kosztów materiałów.

Źródło: www.wnp.pl
loading...
loading...
loading...

Inteligentne przedsiębiorstwa 2020

Jak polski biznes radzi sobie z nowymi technologiami? Co już mamy, a co nadal pozostaje poza...

mSIMPLE.DMS - mobilna aplikacja SIMPLE

Aplikacja umożliwia szybkie, skuteczne i efektywne zarządzanie dokumentami w Twojej organizacji,...

SECO/WARWICK cyfrowo i w chmurze z...

SECO/WARWICK, światowy lider rynku rozwiązań do obróbki cieplnej metali, aby móc skutecznie...

Metodologia wdrożenia systemu ERP wg proALPHA

Nowoczesny i niezawodny system ERP jest kluczowym warunkiem usprawnienia pracy i rozwoju...

DSR - cyfrowa transformacja w biznesie

Optymalizacja procesów produkcyjnych, rejestrowanie postępów, harmonogramowanie produkcji oraz...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
erpframe
Show Panel
  • eqsystembaner