Apriso integruje system FlexNet z PLM

Krótszy cykl rozwoju, wyższa jakość produkcji i wreszcie uzyskiwanie szybszych metryk czasu potrzebnego do rozpoczęcia produkcji i wprowadzenia produktu na rynek – to kilka najnowszych korzyści, jakie daje zintegrowany z PLM system FlexNet (klasy MES) do harmonogramowania i zarządzania produkcją.


Zredukowanie cyklu tworzenia produktu umożliwił transfer danych między komórkami odpowiedzialnymi za projektowania produktu i jego produkcję. Jak bardzo jest to skomplikowany proces, wie doskonale każda firma produkcyjna. Rozwój produktu angażuje bowiem wielu uczestników, m.in. dostawców, partnerów i klientów, a scalenie i skrupulatna kontrola bez odpowiednich rozwiązań jest niezwykle czasochłonna i kapitałochłonna. Tym bardziej, jeśli producent współpracuje z poddostawcami rozproszonymi po różnych rynkach.

Oprogramowanie klasy PLM ogranicza te koszty, umożliwiając globalne tworzenie planów produktu, projektowanie, wytwarzanie i przekazywanie informacji potrzebnych do współpracy przez lokalne sieci i Internet. System FlexNet firmy Apriso poszedł o krok dalej i połączył PLM z MES poprzez moduł Biznesowego Integratora pozwalającym na integrację FlexNet z systemem ERP. Dla firm wielozakładowych jest także możliwość integracji z zaawansowanym modułem Globalnego Menedżera Procesów dla kontroli procesów produkcyjnych z poziomu centrali firmy oraz z modułem Quality Execution odpowiedzialnym za zarządzanie jakością.

Rozwiązanie takie umożliwiło transfer danych między projektowaniem produktu, a produkcją, a w konsekwencji skrócenie czasu wymaganego dla wprowadzenia produktu na rynek. Np. szacunki analityczne są jednocześnie integrowane nie tylko z procesami produkcji i inżynierii, ale też z wymaganymi założeniami jakościowymi.

Inną dodatkową wartość, jaką zyskała wspólna platforma FlexNet i PLM, jest korelowanie wyników w czasie rzeczywistym już na etapie projektowania. Ponieważ FlexNet zarządza i harmonogramuje produkcję na bieżąco, wyniki mogą zostać z łatwością (błyskawicznie) wykorzystane przy kolejnych modyfikacjach projektu celem zwiększenia produkcji lub poprawy jakości.

Źródło: www.ariso.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top