Newsletter

PARTNERZY RAPORTU

itintegro partner perspektywy 2018


bpsc partner perspektywy 2018

sente partner perspektywy 2018


itelligence partner perspektywy 2018

PERSPEKTYWY ERP 2018

Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2017 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2018 r.
 kliknij i pobierz raport erp perspektywy 2017
 

 
piotr sledzRozpoczął się 2018 rok. Wraz z systemem Microsoft Dynamics NAV wkraczamy w świat cyfrowej transformacji. Dostrzegamy zmiany, które będą kształtować biznes przez następne dziesięciolecia. Zmiany te, to kolejne wcielenie rewolucji przemysłowej. Rewolucji 4.0., integrującej w niespotykanym do tej pory stopniu systemy oraz ludzi z maszynami, bazującymi na Internecie Rzeczy czy sztucznej inteligencji.
 
Piotr Śledź - Prezes Zarządu IT.Integro Sp. z o.o.
slawomir kuzniak bpsc 2018Od kilku lat obserwujemy rosnące wydatki polskich firm produkcyjnych na zaawansowane rozwiązania IT. Nie inaczej było w roku 2017. To, co warto zaznaczyć, to fakt, że w ubiegłym roku rosły inwestycje nie tylko dużych, ale też średnich przedsiębiorstw produkcyjnych. Z jednej strony obserwowaliśmy proces wymiany oprogramowania, z drugiej poszerzania funkcjonalności systemów.
 
Sławomir Kuźniak - Dyrektor ds. Zarządzania Produktem BPSC S.A.
piotr rojek dsrRok 2017 upłynął nam głównie pod znakiem zmian w systemach ERP wymuszonych zmianami prawnymi. O JPK wiedzieliśmy już od początku roku. Ale kolejne zmiany prawne, w tym Split Payment, to kolejne poważne wyzwania, które postawił przed dostawcami ERP nasz ustawodawca. Do tego doszła perspektywa uruchomienia dyrektywy RODO, która już w zeszłym roku przykuła uwagę wielu firm, wymuszając projektowanie i wdrażanie zmian w oprogramowaniu ERP.
 
Jakub Czyżkowski - Wiceprezes Zarządu Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.
miroslaw kapustka itelligence 2018 raport erp perspektywyUbiegły rok był dla itelligence udany. Nasze przychody wzrosły do poziomu 82,7 mln zł, realizujemy innowacyjne projekty, w tym jedne z pierwszych na polskim rynku projekty konwersji oraz wdrożenia oprogramowania biznesowego nowej generacji SAP S/4HANA. Autorskie rozwiązania itelligence odpowiadające na nowe uregulowania prawne związane z jednolitym plikiem kontrolnym i Zintegrowanym Systemem Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi wykorzystuje w Polsce już ponad 100 klientów.
 
Mirosław Kapustka - Dyrektor Sprzedaży itelligence Sp. z o.o.
marcin taranek ifs 2018 raport erp perspektywyW branży produkcyjnej można się spodziewać w najbliższym czasie szybkiego rozwoju technologii internetu rzeczy (IoT). Technologia ta umożliwia przedsiębiorstwom świadczenie nowych usług i otwiera drogę do nowych źródeł przychodów. Według firmy analitycznej Global Market Insights wartość rynku IoT w sektorze produkcyjnym przekraczała w 2016 roku 20 mld USD i na przestrzeni lat 2017–2024 wzrośnie jeszcze o ponad 20%.
 
Marcin Taranek - Prezes IFS  CEE & Poland
piotr rojek dsrNa rynku ERP w ostatnich latach zaszło wiele zmian, zarówno w wymiarze funkcjonalnym, jak i technologicznym. W tym pierwszym obserwujemy ekspansję systemów ERP w obszarach, które dotychczas były wspierane przez inne, mniejsze systemy, takie jak np. CRM (Customer Relationship Management), MES (Manufacturing Execution System) czy SFC (Shop Floor Control).
 
Piotr Rojek - Dyrektor Zarządzający DSR S.A. IT.
piotr ciski sage 2018 raport erp perspektywyZ punktu widzenia makro Polska ma realną szansę stać się do 2025 roku siódmą największą gospodarką w Europie. Jednak zanim to nastąpi, musimy zainwestować w cyfryzację przemysłu oraz usług. A mamy w tym względnie wiele do zrobienia. Wskaźniki dostępne w ramach cyklicznych badań Eurostatu “Digital Economy & Society Index” pokazują, że Polska konsekwentnie plasuje się na końcowych pozycjach wszelkich zestawień oceniających cyfrową dojrzałość gospodarki jako całości – w 2017 roku nasz kraj zajął 23. miejsce na 28 możliwych.
 
Piotr Ciski - Dyrektor Zarządzający Sage w Polsce.
rafal winorowski simple2017 rok zdecydowanie upłynął dla Grupy pod hasłem rozwoju i kontynuacji wdrażania przyjętej strategii wzrostowej. W efekcie czego wprowadziliśmy wiele nowości i rozszerzeń funkcjonalnych do naszych systemów, znacznie poszerzyliśmy grono Klientów oraz ulepszyliśmy naszą organizację, tak aby być jeszcze bliżej ich potrzeb.
 
Rafał Wnorowski - Prezes Zarządu SIMPLE S.A.
arkadiusz sikora oracle 2018 raport erp perspektywyKiedy mówimy o podsumowaniu roku 2017 w dziedzinie ERP, na pierwszym miejscu należy wymienić skompletowanie przez Oracle innowacyjnego pakietu aplikacji biznesowych SaaS, które pokrywają pełny zakres wspomagania nowoczesnego systemu ERP w chmurze.
 
Arkadiusz Sikora - Dyrektor Sprzedaży Aplikacji w Oracle Polska.
pawel jedrusik microsoftOmawiany od wielu lat trend podkreślający znaczenie chmury obliczeniowej w rozwoju systemów wspomagających zarządzanie stał się standardem w całej branży. Wraz z wprowadzeniem na rynek aplikacji Dynamics 365, Microsoft zaproponował nowoczesne środowisko zintegrowanych usług w chmurze.
 
Paweł Jędrusik - Microsoft Dynamics Director w polskim oddziale Microsoft
robert czula soneta 2018 raport erp perspektywy Sukces na rynku oprogramowania klasy ERP jest możliwy dzięki szybkiej reakcji na zachodzące na nim zmiany, pojawiające się nowe trendy. Miarą naszego sukces jest ponad 25% wzrost sprzedaży licencji enova365 w 2017 roku. W tym okresie grono naszych Klientów powiększyło się o ponad 1 400 polskich przedsiębiorstw.
 
Robert Czuła - Prezes Zarządu Soneta Sp. z o.o.
rafal pokora compsoft 2018 raport erp perspektywyMiniony rok pod wieloma względami był dla nas wyjątkowy nie tylko ze względu na ilość nowych projektów jakie zostały podpisane i zrealizowane ale również jeśli chodzi o kierunek rozwoju naszego systemu MAAT Nasze rozwiązanie zostało uruchomione w nowych branżach w których to wcześniej nie mieliśmy doświadczenia.
 
Rafał Pokora - Specjalista ds. Sprzdaży COMP Soft Sp. z o.o.
robert pawlak l systems 2018 raport erp perspektywyRok 2017 to konsekwentna kontynuacja realizacji misji firmy polegającej na dostarczaniu i wdrażaniu kompletnych biznesowych środowisk informatycznych, nawiązywaniu w tym celu strategicznych partnerstw z liderami rynku, rozwoju własnego oprogramowania oraz opracowywaniu innowacyjnych dedykowanych rozwiązań bazujących na doświadczeniu klientów i badaniach naukowych.
 
Robert Pawlak - Prezes Zarządu, L-Systems
krzysztof langner anegis 2018 raport erp perspektywyRok 2017 był dla ANEGIS okresem transformacji i dalszego intensywnego rozwoju. Dynamika wzrostu przychodów wyniosła blisko 30% w skali roku. Utworzyliśmy własny dział R&D, w ramach którego pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami integrującymi systemy do zarządzania z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi między innymi: Machine learning, IoT, HoloLens, roboty przemysłowe dla branży produkcyjnej. Stworzyliśmy ofertę dedykowaną dla rynku polskiego.
 
Krzysztof Langner - Dyrektor Sprzedaży, Anegis
tomasz niebylski sap 2018 raport erp perspektywyNajważniejszym wydarzeniem 2017 roku było udostępnienie w Navireo ERP modułu Oddział PLUS. Jest to propozycja dla sieci handlowo-usługowych oraz firm, które mają strukturę wielooddziałową. Aby wyeliminować kaprysy infrastruktury (np. przerwy w dostępie do internetu), nowy moduł posługuje się własną bazą danych, zainstalowaną w sieci lokalnej każdego oddziału.
 
Jacek Parzonka - Menedżer produktu Navireo ERP, InsERT S.A.
tomasz niebylski sap 2018 raport erp perspektywyPolska to z punktu widzenia SAP jeden z naj- ważniejszych europejskich rynków i kluczowa lokalizacja w Europie Środkowo-Wschodniej. Według szacunków IDC, rynek IT w Polsce osiągnął wartość 40 mld złotych, a jak dodaje PMR – w tym roku może urosnąć o kolejne 6%. Tę sytuację obserwujemy jako wieloletni lider rynku ERP (a w zasadzie EAS) w Polsce. Według raportu ośrodka IDC posiadamy w Polsce około 40-procentowy udział w segmencie rozwiązań ERP. To zdecydowanie najlepszy wynik w Polsce.
 
Tomasz Niebylski - Dyrektor Wsparcia Sprzedaży, SAP Polska
natasza rabsztyn piekarska ipcc 2018 raport erp perspektywy2017 był rokiem globalnych transformacji, zawirowań politycznych i kroczącej "rewolucji cyfrowej" - pojęcia takie jak digitalizacja, Przemysł 4.0, internet rzeczy, "converged commerce", czy sztuczna inteligencja nabrały przyspieszenia i wypełniły się praktyczną treścią. Trendy te, oparte na potężnej technologii rozwijającej się gwałtownie od kilku lat, zapewnie i w roku 2018 będą miały coraz większy wpływ na nas jako konsumentów, zmieniając znacząco sposób, w jaki ludzie i organizacje wchodzą w interakcje.
 
Natasza Rabsztyn-Piekarska - Marketing Manager, iPCC Sp. z o.o.
anna turzanska todis 2018 raport erp perspektywyTodis Consulting to niezależna polska firma konsultingowa specjalizująca się we wdrożeniach i wspieraniu zintegrowanych rozwiązań informatycznych. Systemy Epicor ERP oraz iScala dedykowane są firmom produkcyjnym i dystrybucyjnym, Deltek Maconomy odpowiada na potrzeby firm z sektora usług profesjonalnych, zaś system M-Files DMS to profesjonalne narzędzie do zarządzania dokumentacją.
 
Anna Turzańska - Prezes Zarządu, Todis Consulting
witold podgorski comarch 2018 raport erp perspektywyRynek polski jest wciąż głodny systemów ERP, a przedsiębiorcy poszukują rozwiązań, które usprawnią zarządzanie biznesem. Mimo, że poziom informatyzacji w Polsce w porównaniu do krajów Europy Zachodniej jest wciąż niższy, to świadomość polskich przedsiębiorców o konieczności wdrożeń systemów ERP rośnie z roku na rok.
 
Witold Podgórski - Product Manager, Comarch ERP
wojciech grzybek heuthes 2018 raport erp perspektywyW ubiegłym roku kontynuowaliśmy strategię rozwoju funkcjonalności naszych systemów w oparciu o nowe, własne technologie, które implementujemy w rozwiązaniach z przeznaczeniem zarówno na rynek ERP, jak i dla systemów bankowych.
 
Wojciech Grzybek - Prezes Zarządu, Heuthes Sp. z o.o.
szymon pociask jcommerce 2018 raport erp perspektywyRok 2017 w branży ERP upłynął przede wszystkim pod znakiem JPK i chmury. O ile popularność tematu chmury nie zmniejszy się w 2018 roku, to problemy przedsiębiorców z Jednolitym Plikiem Kontrolnym zastąpią nowe – związane ze Split Payment, czy z nowym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych oraz zmiany w CIT.
 
Szymon Pociask - Konsultant Systemów ERP, JCommmerce
tomasz majcherek proalpha 2018 raport erp perspektywyW roku 2017 konsekwentnie realizowaliśmy strategię rozwoju, czego efektem jest pozyskanie nowych umów na projekty wdrożenia systemów ERP. Czas realizacji głównych pracy przy wdrożeniach systemów informatycznych, w zależności od umowy, wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy.
 
Tomasz Majcherek - Prezes Zarządu, proALPHA
miroslawa achinger odl 2018 raport erp perspektywyRozwój systemu ERP ODL oprócz zmian koniecznych z uwagi na wymogi prawne wyznaczany jest potrzebami naszego rynku docelowego. Koncentrujemy się na firmach handlowych działających w modelu centrala i sieć sprzedaży na rynkach B2C lub/i B2B.
 
Mirosława Achinger - Prezes Zarządu, ODL Sp. z o.o.
przemyslaw domanski snt perspektywy erp 2018W futurystycznej wizji roku 2021 Philipa K. Dicka androidy na Ziemi nie mają lekkiego życia. Po piętach nieustannie depczą im łowcy, rozwój technologiczny radykalnie zmienia zależności między człowiekiem, a maszyną, a wyznacznikiem społecznego statusu staje się posiadanie zwierzątka, najczęściej elektronicznego…
 
Przemysław Domański - Operations Director/ Business Development Manager, S&T Services Polska

RYNEK ERP 2018 OKIEM KONSULTANTÓW:

janusz pieklikKtóż nie chciałby odnieść wielkiego sukcesu na projekcie ERP. Wielkie wyzwania, szansa na awans, dostęp do najnowszych technologii, nowoczesne metody zarządzania, mieć swoje pięć minut i dobrze je wykorzystać. Niech ziemia, drży kiedy wspinasz się po kolejnych stopniach kariery.
 
Janusz Pieklik - Business Global Consulting Polska
 
 
jaroslaw zelinskiRynek jest praktycznie nasycony w tym sensie, że praktycznie nie ma już firm nie mających oprogramowania wspomagającego zarządzanie. Tu warto podkreślić, że skrót ERP (ang. Enterprise Resource Planning) rozumiany szerzej to nie tylko jeden uniwersalny i zintegrowany pakiet oprogramowania jednego producenta, to każdy system, monolityczny lub złożony z kilku zintegrowanych aplikacji, obejmujący swoim zasięgiem działania wszystkie obszary działania organizacji.
 
Jarosław Żeliński - IT-Consulting.pl

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
erpframe
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250