Newsletter

PERSPEKTYWY ERP 2017

Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2016 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2017.
 kliknij i pobierz raport erp perspektywy 2017
 

 
piotr sledzObecnie jesteśmy świadkami transformacji cyfrowej, która objęła swoim zasięgiem wszystkie sfery życia. Podnosi ona potencjał ludzi, przedsiębiorstw oraz całej gospodarki. Znosi bariery związane z obniżoną produktywnością pracowników, czy niską efektywno-ścią firm. Cyfryzacja to technologie mobilne, chmura obliczeniowa, big data oraz social media. To są czołowe trendy, które będą dominować w rozwoju biznesu.
 
Piotr Śledź - Prezes Zarządu IT.Integro Sp. z o.o.piotr rojek dsrOd kilku lat prowadzone są zaciekłe dyskusje dotyczące faktycznego wpływu wielkich trendów technologicznych na sposób działania firm produkcyjnych. Po okresie uważnego przyglądania się takim zjawiskom jak Przemysł 4.0, chmura obliczeniowa, Big Data, czy rozszerzona rzeczywistość, przyszedł czas na konkretną weryfikację obietnic i odniesienie ich do rachunku finansowego.
 
Piotr Rojek - Dyrektor Zarządzający DSR S.A. IT.arkadiusz sikora oracleW roku 2016 zaobserwowaliśmy w kategorii ERP kilka zauważalnych trendów: pierwszy z nich, to wzrost zainteresowania narzędziami do planowania, zaś drugim jest wyraźne zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania SCM - poczynając od systemów klasy WMS w skomplikowanych magazynach, aż po systemy do zarządzania transportem.
 
Arkadiusz Sikora - Dyrektor Sprzedaży Aplikacji w Oracle Polska.stanislaw wanatowicz compsoftRok 2016 był kolejnym bardzo dobrym rokiem dla dostawców rozwiązań klasy ERP na polskim rynku. Nie sprawdziły się na szczęście pesymistyczne wypowiedzi wielu prognostyków, że po kilku latach tłustych, w których istniało wiele możliwości uzyskiwania dotacji z funduszy unijnych - m.in. na informatyzację przedsiębiorstw - rynek się nasyci.
 
Stanisław Wanatowicz - Prezes Zarządu COMP Soft Sp. z o.o.maryla pawlik bpsc 1W ubiegłym roku zaobserwowaliśmy spore ożywienie na rynku ERP. Wbrew pozorom, wciąż nie jest on nasycony, nawet w segmencie największych firm, gdzie według danych GUS systemów zarządczych nie posiada kilkanaście procent przedsiębiorstw. W segmencie średnich firm ten wynik jest znacznie gorszy - z aplikacji wspierających zarządzanie korzysta mniej niż połowa przedsiębiorstw.
 
Maryla Pawlik - Dyrektor Sprzedaży BPSCrafal winorowski simpleMiniony rok był bardzo intensywnym okresem dla całego Zespołu Grupy SIMPLE. Chcąc jak najlepiej sprostać oczekiwaniom i nowym potrzebom naszych Klientów zarówno z rynku komercyjnego jak i publicznego, przygotowaliśmy i wprowadziliśmy do oferty kilka nowości - m.in. „paczki” gotowych usług oraz dodatkowe moduły oprogramowania SIMPLE.ERP.
 
Rafał Wnorowski - Prezes Zarządu SIMPLE S.A.pawel jedrusik microsoftMiniony rok z pewnością stał pod znakiem rozwoju aplikacji wspomagających zarządzanie, które rozwinęły swój potencjał dzięki wykorzystaniu chmury obliczeniowej i mobilności. Kluczowym wydarzeniem dla naszej firmy była premiera Microsoft Dynamics 365, która łączy możliwości kompleksowych systemów ERP i CRM oferowanych w elastycznym modelu chmury obliczeniowej. Premiera aplikacji wpisuje się w oczekiwania przedsiębiorstw, które są w trakcie lub stoją przed wyzwaniem cyfrowej transformacji swoich procesów i modeli działania.
 
Paweł Jędrusik - Microsoft Dynamics Director w polskim oddziale Microsoftpiotr budzinowski comarchW Comarch śledzimy zmiany jakie wynikają z globalnej digitalizacji, która zmienia nasze życie prywatne i zawodowe, tworząc systemy Comarch ERP 4.0 – dostępne w chmurze, wzbogacone o szereg nowoczesnych rozwiązań jak np. aplikacje mobilne, narzędzia e-commerce, Business Intelligece a także zgodne z trendami Internetu Rzeczy i Przemysłu 4.0. Wszystko po to, aby firmy, które z nich korzystają były przygotowane na wyzwania jutra już teraz.
 
Piotr Budzinowski - Dyrektor Działu Product Management Comarch ERProbert czula sonetaStale rozwijający się sektor nowych technologii to dla nas nieustanne wyzwanie. Jako dostawca systemu ERP enova365 stawiamy na technologię i nieustanny rozwój naszego produktu. Dzięki tej strategii jesteśmy w czołówce dostawców rozwiązań informatycznych na rynku i cieszymy się uznaniem naszych Klientów. Tak było również w 2016 roku, w którym kolejne ponad 1000 firm wybrało enova365.
 
Robert Czuła - Prezes Zarządu Soneta Sp. z o.o.jaroslaw jaskiewicz monitor erpFaktyczna wartość technologii informatycznych wykorzystywanych w firmie powinna być mierzona skalą poprawy produktywności. Praktyka pokazuje, że połączenie możliwości systemów IT z właściwym podejściem pracowników przynosi najlepsze efekty. Każdy członek organizacji, nie wyłączając pracowników z działu produkcji, może wpłynąć na rozwój przedsiębiorstwa dostarczając danych dotyczących jego pracy. Wykorzystanie potencjału ludzkiego w połączeniu z wdrożeniem odpowiednich rozwiązań informatycznych odegra kluczową rolę w procesie podnoszenia efektywności.
 
Jarosław Jaśkiewicz - Business Development Manager, Monitor ERP Systemmacrologic barbara skrzecz mozdyniewiczRok 2016 był dla Macrologic przełomowy z kilku powodów. Obchodziliśmy 30. rocznicę działalności firmy, co było dobrą okazją do podsumowania dotychczasowego dorobku. Przy tej okazji dokonaliśmy również odświeżenia wizerunkowego, wprowadzając zmiany brandingowe. Jesienią natomiast zaprezentowaliśmy nasz nowy produkt — Macrologic Merit. To pierwszy polski procesowy system klasy ERP, który wspomaga procesowe zarządzanie przedsiębiorstwem.
 
Barbara Skrzecz-Mozdynewicz - Prezes Zarządu Macrologic S.A.piotr michalak ipccRynek rozwiązań IT do zarządzania przedsiębiorstwami produkcyjnymi i dystrybucyjnymi rozwija się w Polsce dość stabilnie, choć nie zauważyliśmy gwałtownych zmian. iPCC zanotowało kolejny rok wzrostu, pozyskując kilku nowych klientów swoich rozwiązań.
 
Piotr Michalak - Wiceprezes iPCC Sp. z o.o.
dariusz chojnacki streamsoft2016 rok to dla Streamsoft bardzo intensywny okres pod względem sprzedaży oraz rozwoju strategii biznesowej. Odnotowaliśmy zwiększenie zapotrzebowania na rozwiązania systemów ERP w zakresie branży produkcyjnej i e-commerce oraz związaną z nowoczesnym handlem, koncepcją omnichannel. Współczesna gospodarka będzie szła dalej w kierunku rozwoju produkcji, a także możliwości korzystania z nowoczesnych sposobów handlu. Nie mniej ważne stają się aplikacje, wykorzystywane przez urządzenia mobilne, które mają wesprzeć zarządzanie wymienionymi obszarami.
 
Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu, Streamsofttomasz sokalskiMiniony 2016 r. to kolejny dobry okres dla naszego ERP Navireo. To był rok dalszego rozwoju, rynkowej ekspansji i 30-procentowego wzrostu sprzedaży. W tym czasie system wdrożyło 100 nowych przedsiębiorstw z różnych branż: spożywczej, budowlanej, odzieżowej, tekstylnej, medycznej, motoryzacyjnej, meblowej, metalowej, elektronicznej, jubilerskiej, artykułów dziecięcych, czy AGD i RTV. Cały czas dużą grupę nowych użytkowników Navireo stanowią piekarnie i cukiernie, które wdrażają system w specjalnie dla nich dedykowanej wersji.
 
Tomasz Sokalski - Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu InsERT S.A.tomasz dobrzanski unit4polskaJesteśmy dostawcą oprogramowania TETA ERP – systemu przeznaczonego między innymi do zarządzania skomplikowanymi procesami w logistyce i magazynowaniu. TETA ERP to kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia stały nadzór przepływu towarów, począwszy od zakupu poprzez przechowywanie, zarządzanie zapasami, dystrybucję, gospodarkę opakowaniami, aż po dostarczenie produktu do ostatecznego odbiorcy.
 
Tomasz Dobrzański - Product Manager TETA ERP/BI Unit4 Polskapawel orzeszko proalphaW 2016 roku proALPAHA Polska z sukcesem zakończyła wdrażanie systemu ERP w Groclin S.A. Dla firmy był to ważny projekt, ponieważ proALPHA w pełni odpowiadała za dostarczenie, instalację i serwisowanie systemu. Dzięki jego wdrożeniu, Groclin osiągnął duże korzyści w zarządzaniu zasobami, zyskał też lepszą kontrolę nad przypływem danych między wszystkimi oddziałami spółki we wszystkich obszarach jej działalności. System proALPHA pozwolił zwiększyć wydajność firmy, przyczynił się też do wzmocnienia jej pozycji w branży automotive.
 
Paweł Orzeszko - Członek Zarządu proALPHA Polskawojciech grzybek heuthesW ubiegłym roku kontynuowaliśmy strategię rozwoju funkcjonalności naszych systemów w oparciu o nowe, własne technologie, które implementujemy w rozwiązaniach z przeznaczeniem zarówno na rynek ERP, jak i dla systemów bankowych.
 
Wojciech Grzybek - Prezes Zarządu, Heuthes Sp. z o.o.jakub czyzewski senteUbiegły rok to rok istotnych zmian w ofercie dostawców. Co prawda, większość z nich dotyczyła wymagań prawnych lub formalnych - główne skrzypce zagrał tutaj Jednolity Plik Kontrolny. Wiele firm zostało zmuszonych do zmiany oprogramowania ponieważ, stare często nie nadawało się do użycia w 2017 roku. Wiele instalacji, pamiętających jeszcze systemy DOS, czy Novell, dokonało swojego żywota.
 
Jakub Czyżkowski - Wiceprezes Zarządu, Sente Systemy Informatyczne sp. z o.o.tomasz haratynowicz assecoW niedalekiej przyszłości będziemy z pewnością obserwować ewolucję systemów ERP związaną z rozwojem różnych metod dostępu do aplikacji, m.in. za pomocą przeglądarki WWW, rozwiązań mobilnych na telefony i tablety, ale też np. z wykorzystaniem ekranów dotykowych na dedykowanych stanowiskach roboczych. Zmiany te będą powodować, że z systemów będą korzystać osoby, które dotychczas tego nie robiły.
 
Tomasz Haratynowicz - Zastępca Dyrektora Działu ds. Platformy ERP Dział Produkcji Systemów ERP w Asseco Business Solutions S.A.

RYNEK ERP 2018 OKIEM KONSULTANTÓW:

janusz pieklikKtóż nie chciałby odnieść wielkiego sukcesu na projekcie ERP. Wielkie wyzwania, szansa na awans, dostęp do najnowszych technologii, nowoczesne metody zarządzania, mieć swoje pięć minut i dobrze je wykorzystać. Niech ziemia, drży kiedy wspinasz się po kolejnych stopniach kariery.
 
Janusz Pieklik - Business Global Consulting Polska
 
 
jaroslaw zelinskiRynek jest praktycznie nasycony w tym sensie, że praktycznie nie ma już firm nie mających oprogramowania wspomagającego zarządzanie. Tu warto podkreślić, że skrót ERP (ang. Enterprise Resource Planning) rozumiany szerzej to nie tylko jeden uniwersalny i zintegrowany pakiet oprogramowania jednego producenta, to każdy system, monolityczny lub złożony z kilku zintegrowanych aplikacji, obejmujący swoim zasięgiem działania wszystkie obszary działania organizacji.
 
Jarosław Żeliński - IT-Consulting.pl
20170424 ERP dla produkcji
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
infor300x250
Show Panel
  • eqsystembaner