Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2022 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2023 r.
 KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT  PERSPEKTYWY ERP 2023
 

 
MICHAŁ GÓRECKO PREZES ZARZĄDU BPSCW 2022 roku sytuacja makroekonomiczna zdecydowanie nie była sprzyjająca. Dlatego też w ubiegłym roku na rynku polskim nie byliśmy świadkami nowych i dużych inwestycji w projekty IT. Nie znaczy to, że cyfryzacja wyhamowała. Projekty rozpoczęte i już zabudżetowane trwały nieprzerwanie. Przedsiębiorcy, którzy kilka lat temu pomyśleli o cyfryzacji, mieli okazję zweryfikować wcześniejsze inwestycje. Okazało się, że wdrożone oprogramowanie IT zdało egzamin. Technologia pokazała siłę i wartość, jaką daje biznesowi. 
 
Michał Górecko - Prezes Zarządu, BPSC

 

Tomasz Mamys, Starszy Kierownik Technicznego Wsparcia Sprzedaży oraz Projektów Wdrożeniowych w Symfonii dla portalu ERPSymfonia zamknęła rok 2022 niewątpliwym sukcesem i dużymi zmianami w organizacji. Skoncentrowaliśmy się na poszerzeniu portfolio naszych rozwiązań ERP w obszarze HR, wspierające procesy kadrowe, płacowe, administracyjne i analityczne w przedsiębiorstwach, w tym zwłaszcza w tzw. miękkim HR. Tą nową stronę naszego biznesu chcemy umacniać i rozwijać także w 2023 roku.
 

Tomasz Mamys - Starszy Kierownik Technicznego Wsparcia Sprzedaży oraz Projektów Wdrożeniowych w Symfonii dla portalu ERP

 

Krzysztof Langner Chief Sales Officer Anegis2022 rok to czas budowania dojrzałości chmurowej przedsiębiorstw. Przedsiębiorcy widzą, że w świecie kształtowanym przez wydarzenia niespodziewane, jak pandemia czy wojna w Ukrainie, rozwiązania elastyczne, odporne na zmiany, zdalne, które umożliwiają utrzymywanie kontroli nad procesami, urządzeniami, zespołem niemal z dowolnego miejsca z dostępem do sieci i w dowolnym czasie, są kluczowe dla utrzymania ciągłości operacyjnej firmy. Praca, handel, nawet produkcja stają się hybrydowe. Łączą przestrzeń offline i online. Nie ma odwrotu od cyfrowej transformacji, po którą należy sięgać, a nie z nią walczyć. A chmura jest na polu tej transformacji graczem rozgrywającym.

Krzysztof Langner - Chief Sales Officer, Anegis

Piotr Śledź, Prezes Zarządu, IT.IntegroPatrząc z perspektywy całego rynku IT, zapotrzebowanie na digitalizację nie wyhamowuje, a trend ten pozostaje wzrostowy. Jednak światowa gospodarka znajduje się obecnie w fazie post-pandemicznej inflacji i wkracza w okres perturbacji, a może nawet recesji. Wpływ tych zjawisk na branżę IT jest już widoczny w decyzjach globalnych graczy, którzy zwalniają istotne części swojej kadry.

Z drugiej strony, pojawienie się nowych technologii, takich jak ChatGPT, daje nam nadzieję na szerokie wykorzystanie sztucznej inteligencji i jej pozytywny wpływ na branżę IT w przyszłości. Mimo że trzeba jeszcze poczekać na efekty, rynek jest bardzo dynamiczny i z pewnością zmiany na nim wpłyną także na przyszłość rynku ERP.
 
Piotr  Śledź - Prezes  Zarządu, IT.Integro

 

Dariusz Chojnacki Prezes Zarządu StreamsoftDynamiczna reakcja na kolejne zmiany rynku IT zapewniła wzrosty naszym Klientom i rozwój Streamsoft w 2022 roku. Notowaliśmy m.in. zwiększone potrzeby w zakresie kompleksowej informatyzacji firm, hiperautomatyzacji i robotyzacji procesów oraz dalszy rozwój trendu mobilności.


Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu, Streamsoft

 

Jakub Czyżkowski Partner Zarządzający SenteW niezliczonych podsumowaniach 2022 roku omówiono już najważniejsze wydarzenia z każdej możliwej strony. Ja skupię się na wnioskach. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że do „zawalenia się świata” potrzeba czegoś więcej. Życie i biznes toczą się dalej, a kolejne „czarne łabędzie” nie zdołały tego zmienić. Miały oczywiście wpływ na to, jak działamy i podejmujemy decyzje – ostrożniej, wolniej, dostosowując się do coraz to nowych okoliczności. Takiego podejścia skutecznie nauczyła nas przecież już pandemia. W konsekwencji powyższego mierzymy się jednak ze spowolnieniem gospodarczym.
 
Jakub Czyżkowski - Partner Zarządzający, Sente

 


Paweł Seliga - Applications Account Executive - OracleJeśli mówimy o podsumowaniu minionego roku w aspekcie rynku aplikacji biznesowych, to jest oczywiste, że największy wpływ miała tu pandemia COVID-19, która na całym świecie trwale odmieniła pracę, pracowników i biznes. Analitycy rynku zwracają jednak uwagę, że pandemia tylko przyspieszyła trendy, które zostały zapoczątkowane dużo wcześniej – należy do nich na przykład konieczność budowania elastycznych modeli biznesowych umożliwiających łatwe modyfikacje w systemach wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem (ERP/EPM/SCM/PLM/CRM), co pozwala na ich dostosowanie do gwałtownych i nieoczekiwanych zmian rynkowych..
 
Paweł Seliga -Applications Account Executive, Oracle

Dariusz Kuśmierek, Dyrektor Działu Produkcji Systemów ERPw Asseco Business Solutions S.A Za nami kolejny rok, który postawił przed biznesem wiele wyzwań. Wymienię tylko niektóre: wojnę w Ukrainie, inflację, kolejne zmiany prawne, bariery technologiczne czy presję konkurencyjną. Za pośrednictwem naszych systemów, ramię w ramię z naszymi klientami mierzyliśmy się z tymi wyzwaniami. Ujmując naszą filozofię działania w jednym zdaniu: robiliśmy i robimy wszystko, by produkty i usługi Asseco Business Solutions umożliwiały firmom rozwój bez ograniczeń.

Dariusz Kuśmierek - Dyrektor Działu Produkcji Systemów ERP w Asseco Business Solutions S.A

 


 

Piotr Ferszka, Prezes i Dyrektor Zarządzający, SAP PolskaRok 2022 był pełen wyzwań. Wpływ pandemii COVID-19, agresja Rosji na Ukrainę, nieustające problemy z łańcuchami dostaw, kryzys energetyczny, inflacja i wzrost stóp procentowych – to tylko kilka czynników, które powodowały rosnącą niepewność zarówno wśród przedsiębiorców jak i konsumentów. Jest jednak kilka elementów, które pozwalają mi optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Piotr Ferszka -Prezes i Dyrektor Zarządzający, SAP Polska

 

Wojciech Borkiewicz, Kierownik ds. Rozwiązań  Comarch ERPTematem, który od wielu lat ściśle wiąże się z informatyzacją przedsiębiorstw, a nawet stał się stałym elementem w zarządzaniu firmą, jest cyfryzacja komunikacji z organami administracji skarbowej. Ustawodawca regularnie digitalizuje kolejne obszary wymiany dokumentów między uczestnikami rynku, a dostawcy systemów finansowo-księgowych dostosowują swoje rozwiązania do nowych przepisów, żeby przedsiębiorcy mogli rozwijać środowiska informatyczne zgodnie obowiązującymi wymogami prawa.

Wojciech Borkiewicz -Kierownik ds. Rozwiązań, Comarch ERP

 

Grzegorz Wikierski, Head of Sales, proALPHA PolskaPodsumowanie roku 2022 w proALPHA należy zacząć od jednego, niezwykle istotnego wydarzenia. Jednak zanim przejdę do konkretów, pozwolę sobie na pewne przemyślenie. Pokolenie Y, zwane również Millenialsami, to zgodnie z definicją przedstawioną w portalu Wikipedia, osoby urodzone pomiędzy 1980 a 2000 rokiem. Wśród wielu cech charakterystycznych przypisywanych temu pokoleniu jest kilka niezwykle istotnych.


Grzegorz Wikierski - Head of Sales, proALPHA Polska

 

Bogusław Skwarna, Country Manager, Rambase PolskaW 2022 roku, Rambase w istotny sposób umocnił pozycję na polskim rynku nadal inwestując w jego rozwój. Znacząco powiększyliśmy zespół handlowy jak również działu rozwoju, dla którego utworzyliśmy oddział.


Bogusław Skwarna - Country Manager, Rambase Polska

 

Mariusz Gołębiewski, Wiceprezes, Abile ConsultingProducenci monolitycznych systemów ERP modernizują swoją ofertę, by sprostać wyzwaniom stawianym im przez rynek. Ekspansja systemów ERP w modelu chmurowym, większe zaangażowanie aplikacji mobilnych oraz elastyczna konfiguracja w oparciu o specjalistyczne moduły i no-code/low-code. Te trzy kierunki zmian realizować będą dostawcy ERP w 2023 roku według ekspertów Abile Consulting.
 

Mariusz Gołębiewski - Wiceprezes, Abile Consulting

 

Robert Pawlak, Prezes Zarządu, L-Systems Sp. z o.o.Rok 2022 był dla L-Systems czasem nowych wyzwań i wielu sukcesów. Każdy początek nowego roku rozpoczynamy od przygotowania coraz ambitniejszych planów dotyczących rozwoju naszej firmy – jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że wszystkie nasze cele i założenia zostały w minionym roku osiągnięte. Dzięki ciężkiej pracy udało nam się zrealizować rekordową liczbę projektów wdrożeniowych, uzyskując tym samym założony poziom zysku i obrotów.
 
Robert Pawlak - Prezes Zarządu, L-Systems Sp. z o.o.

 

Piotr Krzysztoporski, Business Management Systems & Autonomous Enterprise Practice Director Vice President , MindboxW roku 2022 w obrębie naszego działu ERP koncentrowaliśmy się na rozszerzeniu naszej działalności w kolejnych krajach, poszerzeniu oferty o nowe rozwiązania wokół systemów ERP oraz wzmocnieniu sprzedaży w modelu chmurowym. W każdym z tych aspektów w naszej opinii osiągnęliśmy sukces - udało nam się pozyskać kolejnych klientów na Litwie oraz podpisać umowę na duży projekt, który realizujemy z klientem ze Stanów Zjednoczonych, a także zrealizować projekty, w których klienci korzystają z Epicor Kinetic w formule SaaS.
 
Piotr Krzysztoporski - Business Management Systems & Autonomous Enterprise Practice Director, Vice President, Mindbox

 

Mariusz Siwek, Channel Director, Infor Polska Żyjemy w czasach, w których trzeba być gotowym na wszystko. Ubiegły rok jest tego, niestety, najlepszym przykładem. Przedsiębiorstwa wciąż jeszcze dotkliwie odczuwały skutki pandemii, gdy na horyzoncie pojawił się kolejny „czarny łabędź”, czyli inwazja Rosji na Ukrainę. Dla wielu firm w tej części Europy spowodowane tym długofalowe implikacje okazały się być co najmniej równie trudne, jeśli nie trudniejsze, co wyzwania powodowane przez pandemię. Ponowne zakłócenia łańcuchów dostaw w połączeniu z rosnącymi cenami energii, presją płacową i problemami ze znalezieniem pracowników odcisnęły piętno na działalności firm z wielu branż.
 
Mariusz Siwek - Channel Director, Infor Polska

 

Jadwiga Wojtas -  Dyrektor Produkcji i Rozwoju, SonetaPrawie wszyscy zastanawiamy się, jaki będzie ten rozpoczęty rok? Rozważania swoje ograniczę do branży IT, a w szczególności do IT wspierającej polski biznes. Postęp informatyczny to rodzaj „walca”, który prze do przodu niezależnie od turbulencji, które napotyka na drodze. Przez to informatyka jest odczytywana przez jednych jako katalizator do działań czy koło zamachowe rozwoju, a przez innych jako rodzaj pewnej inwestycji, która w czasach turbulencji - a w takich obecnie żyjemy - da wsparcie i pomoże przetrwać niepewny okres.
 
Jadwiga Wojtas - Dyrektor Produkcji i Rozwoju, Soneta

 

dr Paweł Kużdowicz, Członek Zarządu abas Business Solutions PolandAktualne ograniczenia w dostępie do zasobów, w połączeniu z rosnącymi cenami nośników energii, inflacją i niestabilnością w łańcuchu dostaw stanowią poważne wyzwanie dla przedsiębiorców implikując konieczność stałej optymalizacji procesów wytwórczych, a nierzadko zmianę całych modeli biznesowych. Stojąc w obliczu tak dynamicznego rynku istotne okazują się: możliwość bycia elastycznym i otwartość na innowacje. Dlaczego? Ponieważ proaktywne podejście do potencjalnych wyzwań pomaga po pierwsze ograniczyć ryzyko niepowodzeń związanych z procesem wytwórczym, po drugie umożliwia szybką analizę i adaptację do nowych warunków rynkowych i w konsekwencji pozwala na utrzymanie konkurencyjności.
 
dr Paweł Kużdowicz - Członek Zarządu abas Business Solutions Poland

 

Bartłomiej Rutkowski, Sales Manager w CFI Systemy Informatyczne - VENDO.ERP Miniony rok był szczególny dla większości przedsiębiorców. Z jednej strony zaczął się dość optymistycznie - wszyscy planowaliśmy działania po wyjściu z okresu pandemii, z drugiej zaś strony, w krótkim czasie rozpętała się wojna. Inflacja zaczęła galopować i ponownie rozpoczął się czas niepewności. Plany i zakładane strategie trzeba było szybko zweryfikować. Na szczęście rok 2022 dla wielu branż, w tym IT, nie okazał się wcale złym rokiem. A dla niektórych firm, wręcz przeciwnie, był to dobry rok.

Bartłomiej Rutkowski, Sales Manager w CFI Systemy Informatyczne - VENDO.ERP

 

Back to top