Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2020 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2021r.
 kliknij i pobierz raport erp perspektywy 2017
 

 
RAFAŁ ORAWSKI BPSCW niedalekiej przyszłości, gdy na wydarzenia z 2020 będziemy w stanie spojrzeć z dystansem, zauważymy jak przełomowe było te 12 miesięcy, w których na dobre weszliśmy w epokę cyfrową. Ludzie lubią przełomowe wydarzenia i choć są one efektem ewolucji, a nie rewolucji, to dla potrzeb kronikarskich musimy określać momenty zwrotne. Z czasem 2020 stanie się dla nas rokiem, w którym w pełni zaczęła się epoka cyfrowa.
 

Rafał Orawski - Prezes Zarządu, BPSC

 


 

PIOTR ŚLEDŹ - IT.INTEGRO2020 rok to specyficzny i niezwykle trudny czas pandemii, która okazała jest silnym akceleratorem dla całej branży IT. Zaowocowało to wyraźnym umocnieniem wybranych trendów związanych z rewolucją 4.0 oraz globalizacją w obszarach życia zarówno społecznego, jak i gospodarczego. W trakcie kilku miesięcy ścisłego lockdownu świat biznesu, edukacji i właściwie całej ludzkości wykonał ogromny skok w kierunku cyfryzacji życia.
 

Piotr Śledź - Prezes Zarządu, IT.Integro

 


 

Jacek Krzaczek ComarchRynek systemów ERP w 2020 roku na całym świecie został zdominowany przez jeden czynnik – epidemię COVID-19. W związku z tym zapotrzebowanie na pewne aspekty „okołoERPowe” znacząco wzrosło. Przede wszystkim był to dostęp zdalny do systemów ERP. Rekordowe wyniki osiągnęły firmy IT dostarczające systemy ERP w chmurze. Coraz więcej firm potrzebowało narzędzi do pracy na systemach z do-mów, a także mobilnie. Chmura idealnie wpasowała się w te potrzeby.


Jacek Krzaczak - Product Manager, Comarch ERP

 


 

Jadwiga Wojtas - SonetaGdy planowaliśmy w naszej firmie działania na rok 2020, odnosiliśmy się do tych zjawisk, do tych danych które znaliśmy, a które kształtowały tożsamość firmy, jak i jej otoczenie przez prawie 18 lat. I z takimi planami weszliśmy w rok 2020. Wybuch pandemii był dla wszystkich zaskoczeniem, ale w naszej firmie spowodował, że jeszcze bardziej staraliśmy się wykonać to, co zaplanowaliśmy na rok 2020. Przede wszystkim dostarczanie naszym klientom oprogra-mowania zgodnego w zakresie zmian w przepisach.

Jadwiga Wojtas - Dyrektor Produkcji i Rozwoju, Soneta Sp. z o.o.

 


 

Thomas Duschek - SAP PolskaRok 2020 był okresem pełnym zmian i nowych doświadczeń. Widzieliśmy, jak różne branże przechodzą poważne trudności, np. handel detaliczny zamyka sklepy, produkcja boryka się z niepewnością w łań-cuchu dostaw, a usługi finansowe muszą sprostać oczekiwaniom klientów, którzy stają się coraz bardziej obyci z technologią i unikają bezpośrednich interakcji. Nasi klienci musieli reagować na te zmiany szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.
 

Thomas Duschek - Prezes SAP Polska
 

hanna kurekRok 2020 był czasem czarnego łabędzia, którym niewątpliwie stała się pandemia Covid-19. Tym samym niemal natychmiast większość firm przystąpiła do szybkiej analizy swoich planów inwestycyjnych związanych nie tylko z konkretnym obszarem aplikacyjnym jak ERP ale przede wszystkim z walidacją stanu swojej strategii cyfrowej. Nagle na znaczeniu zyskały mocno wytarte pojęcia takie jak: „zwinność”, „elastyczność”, „antykruchość”, gotowość na szybkie dopasowanie do zmieniających się warunków otoczenia, wgląd w dane w czasie rzeczywistym. Chmura stała się prefereowanym modelem wdrożeniowym i atrakcyjnym kosztowo sposobem na wdrażanie odkładanych na później rozwiązań.
 

Hanna Kurek - Microsoft Dynamics 365 Business Group Lead, Microsoft Poland


Jakub Czyżkowski - Sente Nikomu nie trzeba mówić, że rok 2020 był rokiem przełomowym. Pandemia COVID i wywołany nią ogólnoświatowy kryzys zaskutkowały ogromnymi zmianami w realnej gospodarce prawie wszystkich branż. Tempo zmian było ogromne – praktycznie z dnia na dzień biznesy wielu firm musiały przejść błyskawiczną transformację albo niestety upadły. Zmiany biznesowe to zmiany procesów operacyjnych, a tymi często już sterują systemy informatyczne, nie instrukcje czy spisane procedury. Wymusiło to więc na partnerach IT, odpowiedzialnych za systemy wspomagania zarządzania w firmach swoich klientów, konieczność bardzo szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby procesowe.

Jakub Czyżkowski - Partner Zarządzający, Sente Sp.  z o.o.

 


 

Tomasz Mamys Sage Sp. z o.o.Tak jak rok temu, tak i teraz można mówić o wielkich, globalnych trendach biznesowych, które powinny znaleźć swoje wsparcie w systemach ERP: zrównoważony rozwój, digitalizacja, sztuczna inteligencja, boty, technologia blockchain, Przemysł 4.0 i IoT. Tylko, czy na pewno tego, zwłaszcza po roku pandemii, oczekują po systemie ERP mali i średni przedsiębiorcy w Polsce? Miniony rok pokazał, że na rynku najlepiej radzą sobie firmy i rozwiązania otwarte, elastyczne, zwinne. Przy tak potężnych i niespodziewanych turbulencjach, dodatkowo tylko wzmocnionych ilością zmian w prawie, firmy takie potrafią szybko dostosować się, wykorzystując do tego m.in. systemy IT.

Tomasz Mamys - Lider Zespołu Wsparcia Technicznego Sprzedaży Symfonia ERP, Sage Sp. z o.o.

 


 

Tomasz Bochenek - Oracle PolskaW roku 2020 zanotowaliśmy radykalną zmianę w myśleniu decydentów o aplikacjach biznesowych w chmurze. Z naszych obserwacji rynku wynika, że organizacje doskonale już znają korzyści z używania oprogramowania SaaS – widać też coraz więcej wykonanych udanych migracji do chmury. Nasze sztandarowe aplikacje biznesowe także w roku 2020 zostały wyróżnione w kilku raportach czołowych firm analitycznych, obejmujących systemy ERP/EPM, SCM, HCM czy CX. O ile jednak najlepiej dotąd znanym przykładem Oracle Cloud Applications był pakiet ERP połączony z EPM, w roku 2020 przyszła pora na systemy do obsługi klienta, które nazywamy Customer Experience.


Tomasz Bochenek - Dyrektor Generalny, Oracle Polska

 


 

Bartłomiej Rutkowski - CFI Systemy Informatyczne VENDO.ERPRok 2020 był niewątpliwie bardzo trudny dla wielu przedsiębiorstw produkcyjnych. Niektórzy z nas powiedzą, że 2021 rok będzie podobny. Gartner twierdzi, że rynek systemów informatycznych w 2021 „odbije się” pomimo aktualnej sytuacji na rynku. Co więcej, wg raportu Spiceworks Ziff Davis co trzecia firma planuje większe wydatki na IT w tym roku.


Bartłomiej Rutkowski - Sales Manager,  CFI Systemy Informatyczne VENDO.ERP

 


 

Piotr Krzysztoporski - Mindbox S.A.Miniony rok dla wszystkich przedsiębiorstw był nie lada wyzwaniem i wprowadził turbulencje w wielu aspektach funkcjonowania firm. To w oczywisty sposób przełożyło się na firmy informatyczne i dostarczane przez nich usługi. Wyraźnie obserwowaliśmy trend, jakim było zawieszanie strategicznych projektów przez naszych klientów – np. wybór systemu ERP. Zamiast tego podejmowano szybkie i doraźne prace umożliwiające pracę zdalną, zwiększano bezpieczeństwo pracy w sieci oraz tworzono zasoby do pracy współdzielonej.


Piotr Krzysztoporski - Vice Prezes, ERP & Intelligent Processes Practice Director - Mindbox S.A.


 

Krzysztof Langner - AnegisOd kilku lat przekonujemy klientów do cyfrowej transformacji. Do rozmów z roku na rok przyłącza się coraz więcej przedsiębiorstw poszukujących możliwości rozwoju biznesu, jakie stwarzają technologie cyfrowe. W 2020 roku o pomoc w transformacji zwróciły się również te firmy, które zostały zmuszone do szybkiej reorganizacji, cyfryzacji swoich procesówi prowadzenia projektów w środowisku rozproszonym. Nie sposób bowiem nie wspomnieć o wydarzeniach, które stały się katalizatorem gwałtownych zmian i rozwoju. Pandemia przyspieszyła proces digitalizacji wielu obszarów – administracji, finansów, zakupów, sprzedaży, produkcji, logistyki – o kilka lat.
 

Krzysztof ~Langner - Chief Sales Officer ANEGIS

 


 

Anna Turzańska - Prezes Zarządu, Todis ConsultingRok 2020 był rokiem sprawdzianu dla wielu instytucji, firm i przedsiębiorców. Ogólnoświatowa pandemia wymusiła zmiany w sposobie funkcjonowania, reorganizację pracy oraz inne spojrzenie na własną działalność. Związane było to przede wszystkim z koniecznością pracy zdalnej, co często utrudniało tradycyjny obieg dokumentów papierowych. Nasza firma całkowicie przeszła na tryb zdalny, wszystkie procesy wewnątrz firmy zostały zautomatyzowane i prowadzone są wyłącznie online, wprowadziliśmy elektroniczny obieg dokumentów - faktur zakupu, sprzedaży, umów.
 
Anna Turzańska - Prezes Zarządu, Todis Consulting

 


 

ROBERT PAWLAK  L-SYSTEMSRok 2020 był rokiem wyzwań dla wielu polskich przedsiębiorstw. Nietypowe warunki, z jakimi przyszło się nam wszystkim zmierzyć, wymusiły na firmie zmiany w jej funkcjonowaniu. W związku z obowiązkiem podporządkowania się do obowiązujących obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, byliśmy zmuszeni do przejścia na zdalny tryb pracy. Mogłoby się wydawać, że taka forma komunikacji wpłynie negatywnie na działalność biura, jednak nic bardziej mylnego. Nasz zespół sprawnie przystosował się do zmienionej formy pracy, nie spowalniając swojego tempa. Udało nam się utrzymać wysoką ilość realizowanych projektów wdrożeniowych, a co za tym idzie, podtrzymać wysoki wskaźnik obrotu i zysku.
 
Robert Pawlak - Prezes Zarządu, L-Systems

 


 

Paweł Orzeszko - Prezes Zarządu proaALPHA PolskaZ perspektywy rynku polskiego, rok 2020 mimo trwającego kryzysu wywołanego przez pandemię zakończyliśmy bogatsi w nowe doświadczenia projektowe i podpisane kontrakty z nowymi klientami. Jesteśmy dumni z oferowanego pakietu rozwiązań, który dzięki swojej wyjątkowej funkcjonalności i wygodzie użytkowania cieszy się uznaniem na polskim rynku. Obserwujemy, że kryzys związany z pandemią wpłynął na przyśpieszenie procesu cyfryzacji. Wyniesione doświadczenia z pracy zdalnej zmienią podejście do wykorzystywanych narzędzi i na stałe wpłyną na formę pracy.
 

Paweł Orzesko - Prezes Zarządu, proALPHA Polska

 

 


 

pawel daszkiewcz dsrZeszły rok: 2020 na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Wiele bolesnych zdarzeń, niepokojów, wręcz tragedii dotknęło bardzo wiele osób. Z perspektywy przedsiębiorstw produkcyjnych był to niesamowity rok wyzwań – wyzwań jednak bardzo różnych. Niektóre przedsiębiorstwa walczyły o przetrwanie przy utracie dostępu do rynku zbytu swoich wyrobów, inne by nie załamała się działalność z powodu braku pracowników (zwolnienia lekarskie, nieobecności z powodu opieki, odpływ zagranicznych pracowników), kolejne w walce o utrzymanie płynności finansowej, a wreszcie niektóre z zagospodarowaniem radykalnego wzrostu zapotrzebowania na ich produkty lub wykorzystaniem szansy na wprowadzenie nowych wyrobów.
 
Paweł Daszkiewicz - Dyrektor ds. Realizacji Usług DSR S.A.

 


 

Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu StreamsoftW minionym roku monitorowaliśmy biznesową rzeczywistość z należną sytuacji uwagą. Priorytetem były sygnały od naszych Klientów. To pozwoliło nam odpowiednio reagować. Podobnymi drogowskazami kierujemy się w tym roku, podejmując decyzje o kierunkach rozwoju. Planujemy niezmiennie stawiać przede wszystkim na otwartość i mobilność rozwiązań. Zmierzamy ku kolejnym wyzwaniom bogatsi w naukę, jaką przyniosły nam epidemiczne doświadczenia, ale też z pewnością, że po raz kolejny sprawdziliśmy się nie tylko w roli lidera rozwiązań IT, ale też solidnego i godnego zaufania biznesowego partnera.
 
Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu, Streamsoft

 

 


 

Jakub Polkowski - RamBase PolskaPrzyszłość branży ERP to sporo dobrych informacji dla odbiorców końcowych tych rozwiązań. Z naszej perspektywy rysuje się kilka kluczowych trendów w kontekście przyszłości branży i rozwiązań ERP. W niedalekiej przeszłości rozwiązania ERP były dostępne tylko on-premise co skutkowało wysokimi kosztami uruchomienia, utrzymania i aktualizacji. W ostatnich latach, rozwiązania ERP w chmurze zyskały na popularności, co umożliwiło ich większą dostępność zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania oparte na chmurze są łatwiejsze i tańsze we wdrożeniu, a także łatwiej personalizowane, co pozwala klientom mieć ściślejszą kontrolę nad budżetem.
 

Jakub Polkowski - Channel Executive, RamBase Polska

 


 

Radosław Zacharewicz S&TUbiegły rok dla większości przedsiębiorstw był niespodzianką. Zmiany zachodzą nie tylko na najbardziej widocznym poziomie zastąpienia tradycyjnych kanałów komunikacji biznesowej, bardziej nowoczesnymi obudowanymi nowymi technologiami. Transformacja cyfrowa zaczyna wnikać w polskie firmy dużo głębiej. Polityki utrzymania ciągłości pracy i plany awaryjne w wielu firmach musiały zostać zrewidowane i do dziś podlegają gruntowym przekształceniom. Przedsiębiorstwa w przyspieszonym trybie zdały sobie sprawę, że nie ma już odwrotu przed digitalizacją obiegu dokumentów i zbierania danych, które dotychczas były rozproszone i których do tej pory nie dało się zebrać w jednym miejscu.

Radosław Zacharewicz - Enterprise Solution Architect, S&T w Polsce

 


 
Michał Buda Prezes Zarządu DahliaMatic2020 rok należał do najbardziej nieprzewidywalnych i zaskakujących w całej historii DahliaMatic. Musieliśmy mierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami oraz sprawnie i efektywnie dopasowywać się do zmieniających się warunków. Niepewność na rynku sprawiła, że trudno było snuć plany rozwoju, a cała nasza uwaga skupiła się na realizacji bieżących projektów i dostarczeniu usług najwyższej jakości naszym Klientom w nowych okolicznościach.
 

 
Michał Buda - Prezes Zarządu, DahliaMatic Sp. z o.o.
 

 

Filip Fludra - Sales ManagerExact Software PolandNie ulega wątpliwości, że w 2020 roku, na działalność producentów ERP i oprogramowania biznesowego, podobnie jak i na cały rynek, największy wpływ miała panująca pandemia. Szczególnie na początku, wywołała wiele niepewności i firmy przede wszystkim musiały skupić się na zapewnieniu ciągłości biznesowej w niesprzyjających warunkach. Jednak konieczność przejścia na pracę zdalną, spowodowała również, że niektóre przedsiębiorstwa zaczęły zauważać korzyści wynikające ze scyfryzowania procesów biznesowych.

Filip Fludra - Sales Manager Exact Software Poland

 


 

Wojciech Grzybek - Prezes Zarządu, HEUTHES Sp. z o.o.Rok 2020 był trudny dla wszystkich, ale jednocześnie bardzo owocny dla firmy HEUTHES. Pomimo pracy zdalnej, a więc w w izolacji, w roku 2020 udało nam się zrealizować plany i założenia w obszarze rozwiązań naszego systemu ISOF-ERP. Przyszło nam działać w trudnych czasach, ale jednocześnie zdarzyło się wiele rzeczy pozytywnych.
 


Wojciech Grzybek - Prezes Zarządu, Heuthes Sp. z o.o.

 


 

Michał Lach - eq systemPandemia i zmieniające się warunki biznesowe potwierdziły jedynie to, co było wiadome od dawna – narzędzia IT, w tym systemy klasy ERP, wymagają dopracowania i uzupełnienia, by mogły skutecznie wspierać procesy planowania w przedsiębiorstwach. Coraz więcej organizacji szuka więc rozwiązań, które nie tylko obsłużą wszystkie procesy w firmie, ale też uwzględnią ich ograniczenia. Jako eksperci w tej dziedzinie zauważyliśmy wzrost zainteresowania naszymi systemami, szczególnie tymi, które usprawniają obszar zarządzania produkcją oraz zarządzania personelem. Dlaczego to na nie pada wybór?

 
Michał Lach - Prezes Zarządu, eq system Sp. z o.o.

 


 

Natasza Rabsztyn-Piekarska - iPCCZakłócenia mające miejsce w 2020 roku spowodowały, że przedsiębiorcy, oprócz radzenia sobie z bieżącymi problemami, zauważyli także konieczność przygotowania swoich firm na przyszłość tak szybko, jak to tylko możliwe. Na przykład w branży produkcji spożywczej – dla której nasza firma (iPCC) oferuje rozwiązania Infor do zarządzania procesami biznesowymi – ważniejszymi czynnikami, które mogą umożliwić zdobycie przewagi rynkowej będą w najbliższej przyszłości: przyspieszenie wprowadzania produktów na rynek, zwiększenie jakości i bezpieczeństwa żywności oraz odporności łańcucha dostaw, jak również tworzenie modeli wielokanałowych. Najnowsza branżowa technologia, taka jak np. aplikacje Infor, wspiera rozwój firm w tym kierunku.
 

Natasza Rabsztyn-Piekarska - Marketing Manager, iPCC Sp. z o.o.

 


 

Kamil Wołkowiński Dyrektor Sprzedaży itelligence Sp. z o.o

Rok 2020 był dla itelligence rokiem zmian na wielu płaszczyznach. Przebudowaliśmy zespoły i wzmocniliśmy kompetencje, zweryfikowaliśmy strategię marketingu i sprzedaży, rozszerzyliśmy dialog z pracownikami i naszym otoczeniem. Zmiany, które miały dać nam korzyści w dłuższej perspektywie, przyniosły rezultaty o wiele szybciej. Sprawniejsze działanie, lepsza współpraca i jednocześnie uważne słuchanie potrzeb z mocnym nastawieniem na bycie długofalowym partnerem dla naszych klientów, sprawiły, że zrealizowaliśmy nasze cele biznesowe. Mamy poczucie satysfakcji zarówno z tego, w jaki sposób jako zespół sprostaliśmy wyzwaniom związanym z pandemią, jak i z wyniku finansowego, z jakim zamykamy ten rok.

 
Kamil Wołkowiński - Dyrektor Sprzedaży, itelligence Sp. z o.o

 


 

abas Business Solutions Poland Sp. z o. o.Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy transformacji uległo podejście do działań operacyjnych, zarządzania przedsiębiorstwem, komunikacji, możliwości rynkowych i sposobu rozwoju. Obserwowaliśmy jak firmy w różnym stopniu dostosowywały się do zmieniających się potrzeb, widoczny był wzrost poziomu świadomości potrzeby cyfryzacji. Adaptacja firm do nagłych zmian, transformacja nie tylko stylu pracy, ale szeroko pojętego krajobrazu społecznego i biznesowego oraz konieczność umacniania kompetencji cyfrowych, w tym za pomocą systemu ERP, były hasłem przewodnim minionych miesięcy.
 

dr Paweł Kużdowicz - Członek Zarządu, abas Business Solutions Poland Sp. z o. o.

 


 

JACEK PARZONKA - InsERTRok 2020 chyba wszystkim twórcom systemów ERP upłynął pod znakiem dostosowywania ich do zmieniających się nieustannie norm prawnych. Zmian było wyjątkowo dużo – wprowadzono tzw. białą listę podatników VAT, ulgę na złe długi w podatku dochodowym czy zerowy PIT dla pracowników do 26 roku życia. Pandemia koronawirusa wywołała dodatkowy chaos w postaci niekiedy kilkukrotnych przesunięć terminów wejścia w życie takich obowiązków, jak nowe struktury JPK_V7M i JPK_V7K, oznaczenia towarów i usług (oznaczenia GTU) dla plików JPK, matryca stawek VAT czy klasyfikacje PKWiU i CN. Wprowadzane przez rząd kolejne tarcze antykryzysowe wymusiły nowe rozwiązania, jak choćby konieczność wypłaty dofinansowań do wynagrodzeń czy zwolnienie ze składek ZUS.

Jacek Parzonka - Zastępca dyrektora ds. rozwoju oprogramowania InsERT S.A.

 


 

Back to top