Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2019 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2020 r.
 kliknij i pobierz raport erp perspektywy 2017
 

 
rafal orawski bpscRynek ERP w naszym kraju rozwija się w kilkuprocentowym tempie. Niektóre branże z digitalizacją radzą sobie lepiej niż inne, ale ogólnie inwestycje w zaawansowane IT zmierzają w dobrym kierunku. Warty podkreślenia jest fakt, że coraz chętniej robią to firmy średniej wielkości, a to one są kołem zamachowym gospodarki. To dobry prognostyk na przyszłość będący wypadkową wielu czynników. Między innymi edukacji prowadzonej przez dostawców zaawansowanych rozwiązań IT.
 

Rafał Orawski - Prezes Zarządu BPSC

 


 

robert czula sonetaDo częstych i niekiedy zaskakujących zmian w przepisach polscy przedsiębiorcy zdążyli się już przyzwyczaić. Wprowadzenie e-sprawozdań, Białej Listy Podatników, ulgi podatkowej dla osób do 26 roku życia, uruchomienie programu Pracowniczych Planów Kapitałowych, nowelizacja ustawy o split payment, modyfikacje w deklaracjach PIT-11 – to tylko wybrane zmiany minionego roku.


Robert Czuła - Prezes Zarządu Soneta Sp. z o.o.

 


 

BARTŁOMIEJ DENKOWSKI - IFSStrategia rozwoju IFS pozostaje niezmienna od lat i co najważniejsze rynek weryfikuje ją pozytywnie. Dowodem tego jest chociażby 32-proc. wzrost naszej sprzedaży w 2019 roku czy interesujące wyniki badania benchmarkowego IDC z zeszłego roku wskazujące m.in. na 18-proc. poprawę produktywności użytkowników uzyskaną w wyniku wdrożenia rozwiązań IFS. Oczywiście corocznie dokonujemy aktualizacji naszej strategii, włączając w nią te biznesowe i technologiczne trendy, które mają szansę stać się nowymi źródłami korzyści dla naszych klientów.

Bartłomiej Denkowski - PreSales Director IFS Europe East

 


 

piotr sledz it integro W 2019 roku obserwowaliśmy umocnienie trendów związanych z rewolucją 4.0, a przede wszystkim globalizacją we wszystkich obszarach życia gospodarczego i społecznego, których technologia jest nieodłącznym elementem.Technologiczni producenci rozwijają się niezwykle dynamicznie, a tworzone przez nich rozwiązania stają się coraz bardziej dostępne dzięki internetowi. Jednym z przełomów ostatnich lat jest technologia chmury obliczeniowej, rozwijana przez największe firmy technologiczne na świecie. Korzystają z niej zarówno mikroprzedsiębiorstwa, jak i międzynarodowe korporacje.

Piotr Śledź - Prezes Zarządu IT.Integro Sp. z o.o.

 


 

aneta jarczynska sageMoże się wydawać, że transformacja cyfrowa zaczęła się w Polsce na dobre, a to spowoduje dynamiczny wzrost na rynku zintegrowanych systemów informatycznych dla biznesu, ale dane rynkowe mówią coś zgoła innego. Jeśli skupimy się na podstawie naszej gospodarki, czyli sektorze MŚP, to zauważmy, że w ostatnich dwóch latach procent przedsiębiorstw wykorzystujących ERP w swojej działalności wzrósł raptem o około 2%.Aneta Jarczyńska - Product Marketing Manager w Sage.

 


 

RAFAŁ WRONOWSK - SIMPLEWspółczesny biznes nie wyobraża sobie funkcjonowania bez systemów ERP. Bez sprawnego zarządzania, cyfryzacji, żadna firma czy jednostka publiczna nie będzie funkcjonowała w 100% efektywnie. Dzisiejsze ERP to swoiste centrum dowodzenia przedsiębiorstwem, bez którego wykonanie wielu podstawowych operacji jest niemożliwe. W dobie dynamicznie rozwijającego się rynku IT i nowych technologii, przez cały rok, pracowaliśmy nad udoskonalaniem produktów, by spełniały wymagania naszych klientów i odpowiadały na ich potrzeby.


Rafał Wnorowski - Prezes Zarządu SIMPLE S.A.

 


 

piotr feszko oracleNie będę szczególnie odkrywczy mówiąc, że rok 2018 był zdecydowanie „Rokiem Chmury” – nie tylko dla Oracle, ale dla całej branży systemów ERP. Można powiedzieć, że dla Oracle był nim szczególnie, ponieważ nasz sztandarowy produkt Oracle ERP Cloud po raz kolejny został wyróżniony w raporcie Gartnera, jako jedyny lider w sławnym „Magicznym Kwadrancie” publikowanym przez to biuro analityczne. Mowa o raporcie „Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Midsize Enterprises” z października 2018 roku.


Piotr Feszko - Dyrektor Sprzedaży Aplikacji w Oracle Polska.

 


 

hanna kurekMicrosoft od wielu lat skutecznie realizuje strategię rozwoju aplikacji biznesowych w chmurze. W 2019 roku wprowadziliśmy na rynek polską wersję Microsoft Dynamics 365 Business Central, dzięki której rodzime firmy z sektora MŚP zyskały możliwość korzystania z zaawansowanych narzędzi z obszaru analityki, produktywności, Internetu rzeczy czy sztucznej inteligencji.
 


Hanna Kurek - Microsoft Dynamics Business Group Lead


 

ANDRZEJ GIBAS SAPSAP de facto stworzył rynek ERP. Od lat utrzymujemy pozycję lidera polskiego rynku oprogramowania dla biznesu. Nasz udział w tym rynku cały czas utrzymuje się na poziomie zbliżonym do 40 proc. i rok 2019 nie przyniósł pod tym względem istotnych zmian. Natomiast celem jaki stawiamy sobie jako organizacja jest wsparcie firm we wszystkich kluczowych obszarach funkcjonowania biznesu. Jako globalny lider wspierający klientów w transformacji cyfrowej, stale rozszerzamy naszą ofertę, również w Polsce. Od dobrych kilku lat segment ERP stanowi mniej niż 50 proc. przychodów SAP w Polsce.
 
Andrzej Gibas - Prezes SAP Polska

 

 


 

bartlomiej lux cfRok 2019 to był to udany rok dla firmy CFI Systemy Informatyczne. Spółka dynamicznie się rozwija od dwóch lat - w 2018 roku urosła aż o 87%, a w roku 2019 o kolejne 42%. Tak szybki rozwój potwierdza, że przyjęta przez nas strategia działania na rynku jest właściwa. Co więcej - potwierdza unikalność naszego produktu - VENDO.ERP.
 


Bartłomiej Lux - Współwłaściciel i prokurent CFI Systemy Informatyczne VENDO.ERP

 


 

ROBERT PAWLAK  L-SYSTEMSRok 2019 był rokiem rekordowym pod względem liczby realizowanych projektów wdrożeniowych, a w następstwie, rokiem rekordowym pod względem osiągniętego obrotu i zysku. Wzrosło także zatrudnienie o niemal 30%, przy czym udało nam się pozyskać bardzo doświadczonych konsultantów, podnosząc w ten sposób jeszcze bardziej kompeten-cje naszej firmy. Ponieważ niezmiennie chcemy być jednym z najlepszych miejsc do pracy na świecie, konsekwentnie realizujemy politykę pozyskiwania pracowników wnoszących nie tylko wiedzę merytoryczną, ale także pasujących do nas charakterologicznie, którzy chcą współpracować z nami w oparciu o nadrzędną wartość naszej firmy, którą jest szacunek.
 
Robert Pawlak - Prezes Zarządu, L-Systems

 


 

Piotr Krupiarz - SenteRok 2019 przyniósł zwiększenie świadomości na temat tego, jak ważne w procesie rozwoju i wzrostu firmy jest wykorzystywanie odpowiednio dostosowanych rozwiązań informatycznych. Szczególnie zauważalne jest to w firmach handlowych i produkcyjnych, które nie tylko działają na konkurencyjnym rynku, ale i spotykają się z coraz bardziej świadomym, a co za tym idzie wymagającym, klientem. Działające w takim otoczeniu biznesowym firmy muszą umieć reagować dynamicznie, dostosowując sposób działania oraz swoją ofertę, do szybko zmieniających się potrzeb.
 

Piotr Krupiarz - Menadżer ds. Rozwoju Biznesu, Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

 

 


 

pawel daszkiewcz dsrMiniony rok dla sektora przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce wiązał się z pokonywaniem wyzwań, które już w poprzednich latach głęboko się zarysowały. Wśród tych najważniejszych należy wymienić: zmniejszanie czasu życia produktów, wymóg ich konfigurowalności pod wymagania nabywców, ciągłą presję cenową, wyśrubowane normy jakościowe z zapewnieniem śladu kontrolnego jak produkcja przebiegła, terminowość realizacji oraz te stosunkowo świeższe: niedobór pracowników, wzrost ceny energii, a wreszcie liczne zmiany przepisów i powiązane z nimi wymogi sprawozdawczości.
 
Paweł Daszkiewicz - Dyrektor ds. Realizacji Usług DSR S.A.

 


 

piotr michala ipccW 2020 roku prognozujemy zjawiska takie jak: dalszy wzrost rynku ERP, większy popyt na rozwiązania chmurowe, pojawienie się zewnętrznych rozszerzeń tych rozwiązań, wymiana „słabszych” systemów na kompleksowe, a także rosnąca potrzeba sprawnego zarządzania coraz bardziej skomplikowanym łańcuchem dostaw.
 
Piotr Michala - Wiceprezes Zarządu, iPCC Sp. z o.o.

 

 


 

witold podgorski comarch 2018 raport erp perspektywyZmiany w przepisach podatkowych, rosnące zapotrzebowanie wśród przedsiębiorców na usługi chmurowe oraz wykorzystanie nowych technologii w systemach informatycznych to były główne zjawiska, które miały wpływ na kierunki prac badawczo-rozwojowych oraz rozbudowę naszej oferty rozwiązań klasy ERP.
 

Tomasz Rutkowski - Dyrektor Konsultingu Comarch ERP

 

 


 
tomasz majcherek proalpha 2018 raport erp perspektywyproALPHA na globalnym rynku działa od 25 lat, w Polsce już od ponad 10. Jesteśmy wiodącym dostawcą w obszarze systemów ERP, a ostatnio także w zakresie analizy biznesowej i zarządzania czasem pracy dla przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usług profesjonalnych.  W roku 2019 konsekwentnie realizowaliśmy strategię rozwoju – związaną z pozyskiwaniem nowych klientów, migracjami systemów do nowych wersji oprogramowania oraz rozbudowywaniem istniejących instalacji klienckich. Zwiększyliśmy zatrudnienie - zespół proALPHA w Polsce rośnie. Nowi pracownicy wzmocnili głównie działy wdrożeniowe. Obecnie jesteśmy w trakcie kolejnych rekrutacji. Silny i profesjonalny zespół to podstawa naszego sukcesu. W Grupie proALPHA pracuje obecnie ponad 1200 pracowników.
 

Tomasz Majcherek - Prezes Zarządu, proALPHA

 

miroslawa achinger odl 2018 raport erp perspektywyRozwój oferty produktowej ERP ODL w 2019 roku koncentrował się na dostarczaniu narzędzi zwiększania sprzedaży, podnoszenia jakości obsługi klienta i optymalizacji procesów logistycznych. Wprowadziliśmy wiele udoskonaleń, spośród których warto wspomnieć o rozszerzeniu spektrum możliwości stosowania różnych typów promocji konsumenckich oraz udoskonaleniu WEB API do integracji z rozwiązaniami typu e-commerce czy marketing automation. Aplikacja Mobilny Magazynier wzbogacona została o szereg nowych funkcji podnoszących wydajność pracy na kolektorach danych.

Mirka Achinger - Prezes Zarządu, ODL Sp. z o.o.

 


 

tomasz dobrzanski unit4Bliska współpraca z klientem i rozwijanie produktów w oparciu o doświadczenia użytkowników to najważniejsza wartość i najistotniejszy kierunek rozwoju naszego oprogramowania w 2020 roku. Zawarta jest ona w haśle People Experience, które wyraża filozofię i podejście do biznesu Unit4 Polska.
 


Mateusz Łaba - Account Manager Unit4 Polska

 

 


 

Piotr Górmikiewicz - itelligenceMiniony rok był bez wątpienia kolejnym udanym dla itelligence. W Polsce nasz zespół przekroczył 250 osób, pozyskaliśmy nowych klientów zarówno lokalnie jak i globalnie. Zanotowaliśmy stabilny wzrost przychodów oraz zrealizowaliśmy z sukcesem kilka wdrożeń systemu ERP nowej generacji - SAP S/4HANA. Niezmiennie cieszymy się z rosnącego portfolio nowych projektów, realizowanych dla wiodących firm z branży produkcyjnej i nie tylko.

 
Piotr Górnikiewicz - Dyrektor Sprzedaży itelligence Sp. z o.o.

 


 

MICHAŁ BUDA - DAHLIAMATIC2019 rok zakończyliśmy bogatsi w nowe doświadczenia projektowe, podpisane kontrakty i zawarte partnerstwa. Nasi specjaliści mierzyli się z dostosowywaniem systemów ERP do zmieniających się przepisów prawa, między innymi w zakresie obsługi białej księgi podatników VAT wypracowując rozwiązania, które minimalizowałyby niedogodności wynikające z tych zmian i wspierające w pracy użytkowników końcowych.
 

Michał Buda - Prezes Zarządu, Dahliamatic Sp. z o.o.

 


 

JAKUB POLKOWSKI - RAMBASE ERP - PERSPEKTYWY ERP

Miniony rok to 12 miesięcy wytężonej pracy dla RamBase i naszych klientów. Z obserwacji jakie mamy wynika jasno, że dzisiaj biznes oczekuje rozwiązań IT w pełni elastycznych, mobilnych, nowoczesnych i przewidywalnych kosztowo. Systemy ERP oparte o chmurę są i w dalszym ciągu będą przyszłością rynku IT w Polsce. Naszym zdaniem wielki potencjał drzemie w takich sektorach jak produkcja, dystrybucja i logistyka. W tych obszarach dotychczasowe rozwiązania On-premise będą musiały ustąpić miejsca nowocześniejszym, tańszym, szybszym i o wiele wygodniejszym rozwiązaniom Cloud ERP.

 


Jakub Polkowski - Channel Executive Poland RamBase - Jakob Hatteland Computer AS

 


 

TOMASZ FIDOS - HUMANSOFTZeszły rok zakończyliśmy znaczącym wzrostem sprzedaży w obszarze własnych systemów ERP oraz platformy Business Intelligence Qlik. Dla Humansoft był to więc dobry rok. Podobnie jak w zeszłych latach, również w ubiegłym roku prowadziliśmy projekty, których celem było stworzenie najbardziej oczekiwanych przez klientów rozwiązań. Jednym z takich projektów był system WMS.
 

Tomasz Fidos - Prezes Zarządu, Humansoft Sp. z o.o.

 


 

MICHAŁ ŻELICHOWSKI - EQ SYSTEMGłównym założeniem systemów ERP jest integrowanie wszystkich procesów zachodzących w organizacji. Co jednak kryje się pod określeniem „wszystkich”? Dla nas – jako firmy, która nie tylko doradza i wdraża systemy IT, ale także je tworzy – to rozwiązanie IT powinno być dopasowane do sytuacji panującej w przedsiębiorstwie i tego jak ono funkcjonuje, a nie na odwrót. Uważamy, że umiejętność dostosowania narzędzia IT do procesów zachodzących w firmie jest kluczem do sukcesu.
 

Michał Żelichowski - Członek Zarządu eq system Sp. z o.o.

 


 

JAKUB RABURSKI - REKORD SYSTEMW roku 2019 kontynuowaliśmy realizację strategii rozwoju systemu Anakonda ERP, opierając się najego najistotniejszych cechach. Anakonda ERP jest największym polskim przedsięwzięciem Open Source oraznajwiększym i jedynym w całości powstającym w kraju tak rozbudowanym systemem do zarządzania przedsiębiorstwem udostępnianym na licencji GNU GPL, czyli bez żadnych opłat licencyjnych. Taki model biznesowy wykorzystujący zalety ruchu wolnego oprogramowania sprawia, że Anakonda od 2002 roku rozwija się pod wpływem trzech głównych czynników, naturalnie przystosowując się do polskiego środowiska biznesowego.
 

Jakub Raburski - Twórca systemu Anakonda ERP, Właściciel firmy Record System

 


 

PRZEMYSŁAW KANIA - CISCONie możemy zaprzeczyć, że żyjemy w gospodarce opartej o dane, w całości spowitej przez sieć. Rozmiar i złożoność Internetu postępuje w taki sposób, jakiego wiele osób nie przewidywało. Jak wynika z przeprowadzonego przez nas badania Cisco Visual Networking Indeks, już do 2022 roku, roczny ruch IP w sieci ma szansę osiągnąć wyższy poziom niż miało to miejsce w całej dotychczasowej historii Internetu.
 

Przemysław Kania - Dyrektor Generalny, Cisco w Polsce

 

Back to top