Wzorem ubiegłego roku oddajemy do Państwa dyspozycji materiał stanowiący podsumowanie działań kluczowych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem w 2018 r. oraz prezentację kierunków rozwoju oferowanych systemów ERP w roku bieżącym.
 
Mamy nadzieję, iż zaprezentowane wypowiedzi będą dodatkowym argumentem przy wyborze partnera w działaniach zmierzających do optymalizacji i podniesienia efektywności posiadanych zasobów IT w roku 2019 r.
 kliknij i pobierz raport erp perspektywy 2017
 

 
rafal orawski bpscOstatnie miesiące dla polskiego przemysłu nie są dobre. W styczniu indeks PMI - pokazujący jakie nastroje panują w przemyśle - trzeci miesiąc z rzędu zarejestrował wartość poniżej 50,0. Takiego poziomu pesymizmu wśród menedżerów nie obserwowaliśmy od 2014 r. Byłoby jednak dużym nadużyciem mówić w tej sytuacji o recesji w produkcji i nieuchronnym cięciu kosztów.
 

Rafał Orawski - Prezes Zarządu BPSC


robert czula sonetaNiezmiennie sukces na rynku oprogramowania ERP jest możliwy dzięki szybkiej, bezbłędnej reakcji na zachodzące zmiany w legislacji i technologii… chociaż jesteśmy firmą technologiczną i z implementacji nowych technologii czerpiemy wiele radości, to mamy świadomość, że dla naszych Klientów najważniejsza jest zgodność ze zmieniającymi się przepisami. Dlatego ten aspekt rozwoju oprogramowania stawiamy niezmiennie na pierwszym miejscu już od ponad 17 lat.

Robert Czuła - Prezes Zarządu Soneta Sp. z o.o.


marcin taranek ifs 2018 raport erp perspektywyRok 2018 był dla korporacji IFS wyjątkowo pomyślny. Przychody netto wzrosły w porównaniu z rokiem ubiegłym o 23%, ponad trzykrotnie przewyższając prognozowaną na rok 2018 średnią wzrostu rynku systemów ERP. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się nasza oferta sprzedaży rozwiązań IFS w chmurze – w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrost w tym obszarze wyniósł aż 300%.
 

Marcin Taranek - Prezes IFS Poland


piotr sledz it integro2018 rok był kolejnym, niezwykle intensywnym okresem dla naszej firmy. Także według relacji innych partnerów Microsoft Dynamics NAV, zarówno z Polski, jak i ze świata, ostatnie 12 miesięcy cechowały się ogromną dynamiką i rekordowymi wzrostami sprzedaży.Piotr Śledź - Prezes Zarządu IT.Integro Sp. z o.o.


aneta jarczynska sageRok 2018 był dla Sage ważny z punktu widzenia umocnienia firmy na rynku rozwiązań ERP. Jesteśmy w pierwszej trójce firm pod względem sprzedaży systemów ERP w Polsce, w tym jako kluczowi dostawcy dla takich branż jak: produkcja spożywcza, budownictwo, handel, transport, logistyka i spedycja, a także cały sektor MŚP. Jesteśmy też wśród największych pracodawców IT w kraju. W ubiegłym roku systemy ERP były jednymi z najlepiej sprzedających się produktów w naszym portfolio.

Aneta Jarczyńska - Product Marketing Manager w Sage.


rafal wnorowski simpleMiniony rok był rokiem naszego 30-lecia, okazją do świętowania, ale także podsumowań. Ponad 3500 wdrożeń, różne branże i tysiące aktywnych użytkowników systemów Simple świadczą o mocnych fundamentach biznesowych firmy, ale także o sile naszej marki. Dzięki zaufaniu Klientów, zaangażowaniu naszych ekspertów, a także partnerów możemy wciąż dostarczać na rynek sprawdzone rozwiązania informatyczne, a także rozwijać się oferując nowe produkty i usługi.

Rafał Wnorowski - Prezes Zarządu SIMPLE S.A.


piotr feszko oracleNie będę szczególnie odkrywczy mówiąc, że rok 2018 był zdecydowanie „Rokiem Chmury” – nie tylko dla Oracle, ale dla całej branży systemów ERP. Można powiedzieć, że dla Oracle był nim szczególnie, ponieważ nasz sztandarowy produkt Oracle ERP Cloud po raz kolejny został wyróżniony w raporcie Gartnera, jako jedyny lider w sławnym „Magicznym Kwadrancie” publikowanym przez to biuro analityczne. Mowa o raporcie „Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Midsize Enterprises” z października 2018 roku.

Piotr Feszko - Dyrektor Sprzedaży Aplikacji w Oracle Polska.


hanna kurekRok 2018 potwierdził słuszność obranego przez Microsoft kierunku w rozwoju aplikacji biznesowych w chmurze. Pokazują to nie tylko przykłady wdrożeń, ale i rynek, który jednogłośnie zmierza w kierunku strategii Everything as a Service, w którą wpisują się rozwiązania Dynamics 365. Strategia migracji procesów biznesowych i rozwiązań do chmury prowadzi do zdecydowanie szybszego zwrotu z in- westycji i niemal natychmiastowego uzyskania korzyści biznesowych.
 
Hanna Kurek - Microsoft Dynamics Business Group Lead


tomasz niebylski sapSAP od wielu lat pozostaje liderem rozwiązań cyfrowych dla biznesu. Według danych IDC, w I pół- roczu 2018 roku posiadaliśmy ponad 39% udziałów w rynku ERP w Polsce. Naszym celem jest jednak więcej – wsparcie firm we wszystkich kluczowych obszarach transformacji cyfrowej. Jako globalny lider w tym zakresie stale rozszerzamy swoje portfolio. Zmiany widać także w Polsce. Od kilku lat segment ERP przekłada się na mniej niż połowę przychodów SAP w naszym kraju.
 
Tomasz Niebylski - Dyrektor Wsparcia Sprzedaży SAP Polska


grzegorz gunia rekord siW firmie Rekord SI w 2018 roku główne prace rozwojowe w zakresie systemów ERP koncentrowały się na procesach obsługi klienta, planowania produkcji oraz wizualizacji procesów i ich wskaźników.
 


Dr. inż. Grzegorz Gunia - Specjalista ds. wdrożeń Rekord SI


grzegorz slufinski sygnitybsW ubiegłym roku Spółka Sygnity Business Solutions S.A. rozpoczęła prace nad budową rozwiązania integrującego oba produkty. W październiku gotowe rozwiązanie zostało zaprezentowane na konferencji poświęconej zagadnieniom branży e-commerce, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć prezentację sprzedaży omnichannel z użyciem Magento oraz Modern POS, elementu usługi Microsoft Dynamics 365 for Retail, będącego składową ERP pod marką Microsoft Dynamics for Finance and Operations. Pod koniec roku rozpoczęto też pierwsze wdrożenia Magento z Microsoft Dynamics 365.

Grzegorz Ślufiński - Dyrektor Działu Konsultingu i Wdrożeń Sygnity Business Solutions S.A.


robert pawlak l systemsRok 2018 to kolejny rok wzrostu naszej firmy, można powiedzieć już, że tradycyjnie. Niemniej zmiany jakie zaszły w naszej organizacji w roku 2018, a przede wszystkim nowe kontrakty, nakazują nieco inne spojrzenie na rok ubiegły. Był to przede wszystkim rok dużej aktywności sprzedażowej, a co ważniejsze aktywność ta została zwieńczona wieloma zamkniętymi kontraktami. Szczególnie dobrze wypadła sprzedaż systemów ERP, co w przypadku dużej konkurencyjności tego rynku jest szczególnie godne podkreślenia.
 
Robert Pawlak - Prezes Zarządu, L-Systems


jakub czyzewski senteUX stał się jednym z kluczowych obszarów rozwoju aplikacji, ponieważ ma znaczący wpływ na ergonomię pracy, a tym samym jej efektywność. Rok 2018 przyniósł nowy design systemów Sente, zgodny z najnowszymi standardami projektowania doświadczeń użytkownika i interfejsów aplikacji. W 2018 roku pracowaliśmy również nad przeprojektowaniem kilku obszarów systemu Sente, dostępnych dotychczas wyłącznie z poziomu urządzeń stacjonarnych, na potrzeby dostępu online.
 
Jakub Czyżkowski - Wiceprezes Zarządu, Sente Systemy Informatyczne Sp. z o.o.


dariusz chojnacki streamsoftInnowacja to słowo klucz dla Streamsoft. Jesteśmy przekonani, że jest ono najwłaściwszym synonimem słowa rozwój. Z tego powodu powtarzaliśmy je sobie w myślach, podejmując decyzje o kierunkach rozwoju oferowanych przez nas produktów i usług wdrożeniowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
 

Dariusz Chojnacki - Prezes Zarządu, Streamsoft


pawel daszkiewcz dsrMiniony rok w sektorze przedsiębiorstw produkcyjnych zaznaczył się dużą mobilizacją przedsiębiorstw w poszukiwaniu narzędzi, które pomogą im utrzymać lub wzmocnić swoją pozycję rynkową.Paweł Daszkiewicz - Dyrektor ds. Realizacji Usług DSR S.A.


piotr michala ipccWiększość analityków IT zgodna jest co do tego, że oprogramowanie ERP jest i będzie w najbliższych latach nadal podstawowym rozwiązaniem do zarządzania przedsiębiorstwami. Natomiast systemy tej klasy muszą teraz uwzględniać gwałtowny rozwój cyfryzacji różnych procesów gospodarczych i nadążać za rozwojem technologii. Wielkość wydatków rynku światowego na systemy do zarządzania jest szacowana w roku 2019 na ok. 400 mld EUR (z czego 80 mld EUR na oprogramowanie ERP), a prognozy wielkości polskiego rynku ERP wahają się między 1 a 1,5 mld PLN.
 
Piotr Michala - Wiceprezes Zarządu, iPCC Sp. z o.o.


anna turzanska todis 2018 raport erp perspektywyRok 2018 był dla nas obfity w nowe kontrakty i jako kolejnym z rzędu potwierdził utrzymanie się wzrostowego trendu w firmie (wzrost sprzedaży o 10%). Todis może obecnie pochwalić się współpracą z ponad 100 klientami w Polsce oraz 33 krajach na świecie. W ubiegłym roku firma uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach zarówno w obszarach systemów Epicor, iScala jak i Maconomy. Todis rozszerzył również zakres działania i jest Partnerem firmy Deltek nie tylko w Polsce, ale również w Czechach.
 
Anna Turzańska - Prezes Zarządu, Todis Consulting


witold podgorski comarch 2018 raport erp perspektywyW roku 2018 największym wyzwaniem dla wszystkich przedsiębiorstw było nadążenie za zmieniającymi się przepisami, a co za tym idzie dostawcy oprogramowania klasy ERP aktualizowali księgowe systemy informatyczne, aby pomóc przedsiębiorcom wywiązać się z obowiązku prawnego.
 

Witold Podgórski - Product Manager, Comarch ERP


andrzej siwienski solemisRok 2018, był dla nas bardzo szczególny, ponieważ mocno skupiliśmy się nad przeprowadzeniem istotnych z naszego punktu widzenia analiz GAP oraz upgrade-ów systemów ERP. Istotnych, ponieważ dotyczyły one naszych kluczowych klientów ERP oraz Business Intelligence (BI). Nasi klienci, których obsługujemy od czasów wdrożeń systemów Great Plains, czyli jeszcze z czasów lat 90, bardzo szczegółowo podchodzili do przeprowadzonej analizy GAP.

Andrzej Siwienki - Konsultant systemów ERP/BI Solemis Group Sp. z o.o.


tomasz majcherek proalpha 2018 raport erp perspektywyFirma proALPHA jest wyróżniającym się producentem rozwiązań i systemów ERP dla przedsiębiorstw produkcyjnych, usługowych i handlowych. W Polsce działa już ponad 10 lat, z kolei na globalnym rynku od ponad 25 lat. Z roku na rok odnosi liczne sukcesy, będąc jednocześnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w branży. Najlepiej świadczą o tym nasze działania, które w minionym roku mieliśmy przyjemność realizować.
 
Tomasz Majcherek - Prezes Zarządu, proALPHA


miroslawa achinger odl 2018 raport erp perspektywyRok 2018 z perspektywy rozwoju oprogramowania ERP obfitował w zadania związane ze zmianami koniecznymi z uwagi na wymogi prawne. JPK, RODO i Podzielona Płatność (Split Payment) zajęły sporo miejsca w harmonogramie programistów. Udało nam się w odpowiednim terminie przygotować aktualizacje spełniające wymagania prawne. Pozostałe prace rozwojowe wyznaczane były potrzebami naszego rynku docelowego, czyli firm handlowych działających w modelu centrala i sieć sprzedaży na rynkach B2C oraz B2B.
 
Mirka Achinger - Prezes Zarządu, ODL Sp. z o.o.


tomasz dobrzanski unit4Jednym z bezpośrednich powodów podejmowania przez przedsiębiorców decyzji o wdrażaniu ERP jestkonieczność dysponowania spójną i prawdziwą informacją w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie dedykowane jest średnim i dużym przedsiębiorstwom z najważniejszych sektorów gospodarki: handlu, usług, prostej produkcji.
 
Tomasz Dobrzański - Product Manager TETA ERP, Unit4 Polska


miroslaw kapustka itelligence 2018 raport erp perspektywy2018 rok był rekordowy dla itelligence – pod względem przychodów, liczby pracowników oraz liczby nowych klientów, zarówno lokalnie, jak i globalnie. Szczególnym źródłem satysfakcji jest dla nas największa liczba sprzedanych i realizowanych projektów SAP S/4HANA w Polsce, co jednocześnie odzwierciedla wiodącą pozycję itelligence na świecie w obszarze tej technologii.

 
Mirosław Kapustka - Dyrektor Sprzedaży itelligence Sp. z o.o.


bartlomiej lux cfRok 2018 był bardzo rozwojowy i dynamiczny dla firmy CFI Systemy Informatyczne, która odpowiadając na potrzeby naszych obecnych Klientów oraz nowo pozyskiwanych otworzyła aż 3 oddziały w Polsce i zwiększyła zatrudnienie o ponad 25 osób.
 


Bartłomiej Lux - Współwłaściciel i prokurent CFI Systemy Informatyczne VENDO.ERP


pawel matejko altabWspółczesny biznes nie wyobraża sobie funkcjonowania bez systemów ERP. I słusznie. Bez sprawnego zarządzania, żadna firma nie będzie funkcjonowała w 100% efektywnie. Tym bardziej w dobie cyfryzacji. Dzisiejsze ERP to swoiste centrum dowodzenia przedsiębiorstwem, bez którego wykonanie wielu podstawowych operacji stało się niemożliwe. Najważniejsza tendencja, która dominuje od lat, to zmierzanie w stronę mobilności.

Paweł Matejko - Prezes Zarządu ALTAB S.A.


jaroslaw jaskiewicz monitor erpPolskie średnie i małe firmy produkcyjne stoją w przed koniecznościa prowadzenia bardzo elastycznego biznesu. Coraz częściej zlecenia dotyczą dedyko- wanych dostaw do klientów miedzynarodowych, krótkich serii lub wręcz jednostkowych realizacji. Mnogość zleceń o różnej wielkości i priorytetach, zgłaszane przez klienta zmiany terminu dostawy czy ilości, opóźnienia w dostawach surowców i pod- zespołów, powodują dużą zmienność warunków działania firmy.

Jarosław Jaśkiewicz - Business Development Manager Monitor ERP System.


piotr maslowski assecobsZarówno ubiegły rok, jak i kolejny - to dla nas czas intensywnej pracy nad rozwojem wszystkich naszych systemów ERP pod względem funkcjonalnym i tech- nologicznym – zarówno rozwiązań dla dużych oraz średnich firm: Softlab ERP by Asseco i Macrologic ERP by Asseco, jak i oprogramowania dla MSP: WAPRO ERP by Asseco.


Piotr Masłowski - Wiceprezes Zarządu Asseco Business Solutions S.A


tomasz sokolowski insertRok 2018 był dla naszego systemu ERP Navireobardzo dobrym okresem. Odnotowaliśmy wyraźny wzrost przychodów ze sprzedaży licencji i maintenance'u, a sieć partnerów wdrożeniowych istotnie się powiększyła. Navireo ERP to silna i uznana marka, dlatego sięgają po nią bardzo różne firmy. Od tych średniej wielkości po korporacje i instytucji finansowe. Kontynuujemy m.in. współpracę z bankiem ING, który w oparciu o nasze rozwiązania oferuje swoim klientom obsługę finansowo-księgową.

Tomasz Sokołowski - Dyrektor ds. marketingui sprzedaży InsERT S.A.

Back to top