Sage ER PX3 - systemy ERP, CRM, MRP, Zarządzanie produkcjąSage ERP X3

(SAGE Sp. z o.o.)


Sage ERP X3 jest nowoczesnym zintegrowanym systemem zarządzania, wspierającym złożone procesy biznesowe w obszarach finansów, rachunkowości, środków trwałych, zakupów, produkcji, magazynów, sprzedaży i logistyki, CRM oraz Bussines Intelligence.


 
Ogólny opis systemu:

Sage ERP X3 jest nowoczesnym zintegrowanym systemem zarządzania, wspierającym złożone procesy biznesowe w obszarach finansów, rachunkowości, środków trwałych, zakupów, produkcji, magazynów, sprzedaży i logistyki, CRM oraz Bussines Intelligence. Dodatkowo najnowsza wersja systemu oferuje rozwiązanie ETO (Engineer to Order), które pozwala zarządzać produkcją pod projekt.

Cała funkcjonalność jest wsparta bardzo nowoczesną i wydajną platformą SAFE (Sage Application Framework for the Enterprise Ta platforma potrafi przekształcić dotychczasowy system zarządzania w prawdziwie wydajne narzędzie, przeznaczone do pracy w środowisku wewnętrznym i zewnętrznym. Dzięki elastycznej, otwartej architekturze sieciowej wykorzystującej Internet, z systemu Sage ERP X3 może równocześnie korzystać do 2000 użytkowników. Użytkowanie oraz zarządzanie systemem Sage ERP X3 jest ułatwione, dzięki standardowo wbudowanym, zaawansowanym funkcjom technologicznym SAFE X3, takim jak: workflow, publikacja usług sieciowych, serwer procesów (serwer wsadowy), Business Intelligence i portal internetowy.

Sage ERP X3 oferując następujące korzyści:

 • Gwarancję rozwoju przedsiębiorstwa - poprzez automatyzację procesów i szybkie dostosowanie do wielu sytuacji w firmie. Elastyczna struktura systemu może być dostosowana do wielu typów organizacji. Sage ERP X3 jest używany przez ponad 2700 klientów w 50 krajach na świecie.

 • Zarządzanie zmianą - system pozwala na proste i szybkie wdrażanie zmian i reorganizację dotychczasowych procesów, między innymi dzięki możliwość zarządzania procesami poprzez interfejs graficzny. Narzędzie to prowadzi pracowników poprzez nowe procedury, uwzględniając ich zadania i funkcje.

 • Wzrost wydajności - narzędzie Business Intelligence dostarcza istotne analizy pozwalające menadżerom zdefiniować kluczowe czynniki wpływające na wydajność oraz określić obszary wymagające zmian. Precyzyjna informacja pozwala na podejmowanie przemyślanych decyzji i wykorzystywanie nowych okazji biznesowych.

 • Redukcja ryzyka - Sage już od ponad 20 lat przywiązuje dużą wagę do zgodności oferowanych rozwiązań z regulacjami prawnymi. Bogata funkcjonalność rozwiązania wspierającego księgowość i zastosowanie wysokich standardów (Sarbanes-Oxley) wpływa na wysoki poziom bezpieczeństwa systemu.

 • Otwartość rozwiązania - Sage ERP X3 został zaprojektowany z uwzględnieniem architektury webowej, wspólne procesy mogą zostać wdrożone zarówno u wewnętrznych jak i zewnętrznych użytkowników. Użytkownicy zewnętrzni mogą mieć bezpieczny dostęp do żądanych danych poprzez przeglądarkę internetową. Rozwiązanie jest niezależne od systemu operacyjnego i bazy danych

 • Niskie koszty zakupu - system został tak zaprojektowany, aby jego dostosowanie do potrzeb użytkownika było proste i szybkie. Produkt dostarczany jest już wstępnie skonfigurowany i zaopatrzony w ponad 300 raportów. Dzięki temu wdrożenie jest prostsze, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.


Dedykowane branże:Sage ERP X3 wspiera pełen zakres rozwiązań branżowych

Przykładowe wdrożenia:

Firmy:

 • Arcelor Mittal-Stainless & Nickel Alloys

 • EDF Trading Logistics

 • Savéol

 • NuAir Sp. z o.o.

 • Badesta Sp. z o.o.


Docelowy użytkownik:

Firmy zatrudniające od 50 do 2000 pracowników, również firmy o złożonej strukturze lub wymaganiach międzynarodowych


Ilość zrealizowanych wdrożeń:

Ponad 4000 wdrożeń w 56 krajach


Preferowane platformy bazodanowe:

MS SQL, Oracle


Opisy modułów:Wybrane funkcjonalności obszarów:

 • Finanse – To nie tylko tradycyjny moduł finansowo – księgowo ale również rachunek kosztów, kontroling, budżetowanie i konsolidacja finansowa.

 • Zakupy – Proces zakupów w systemie jest obsługiwana od zapotrzebowanie zakupu poprzez zapytanie ofertowe kierowanego do dostawcy, zamówienia lub kontrakty i przyjęcia na magazyn. Cały ten proces może być wzbogacony mechanizmami workflow które zapewnią wielopoziomową akceptację i/lub autoryzację zakupów.

 • CRM – Zarządzanie kontaktami z klientem, integracja z MS Outlook, zlecenia serwisowe, umowy gwarancyjne

 • Sprzedaż – Proces sprzedaży zaczyna się od oferty, która może być stworzona w szablonie MS Word i przechowywana w bazie danych. Ponadto system oferuje: konfigurator produktów, rozbudowane cenniki, zarządzanie procesem pakowania, fakturowanie oraz wysyłki i zwroty.

 • Produkcja – Produkcja jest integralną częścią sytemu i poza zarządzaniem zleceniami produkcyjnymi i danymi niezbędnymi do jej przeprowadzenia system oferuje głębokie powiązanie z planowaniem. rachunkiem kosztów i kontrolą jakości.

 • Magazyny – W zakresie gospodarki magazynowej system oferuje wsparcie dla magazynów wysokiego składowania, obsługę kodów kreskowych i terminali radiowych oraz śledzenie pełnego przepływów materiałów. Bardzo ciekawą funkcją są definiowalne reguły wejścia i wyjścia, które umożliwiają automatyzacje procesów logistycznych.

 • Engineer-to-order (ETO) – Ten obszar obejmuje definiowanie, realizację i kontrolę projektów w powiązaniu z produkcją, gospodarką magazynową, zakupami i księgowością.


Czas wdrożenia:

średni czas wdrożenia to 6 miesięcy


Wymagania techniczne: • OS: Windows Server 2008 (R1) x64 platforma: Quad Core Intel Xéon 2.66GHz

 • OS: IBM-Aix 5.3 ML5 (64-bit), platforma: IBM pSeries (64-bit Power5+ 1.9 Ghz),

 • OS: Red Hat Enterprise Linux AS x64 Rel.5, platforma: Quad Core Intel Xéon 2.66GHz


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top