Transition Technologies skraca dwukrotnie czas wdrożenia systemów dzięki Oracle Cloud Infrastructure
ORACLEZałożona w 1991 roku firma Transition Technologies jest dostawcą zaawansowanych rozwiązań dla rynku energii, gazu, przemysłu 4.0 i bio-informatyki. Większość z 2000 pracowników firmy to naukowcy, inżynierowie, architekci IT i programiści. Firma ma klientów na całym świecie, m.in. w Europie i USA.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Firma wykorzystuje technologię Oracle do budowy większości rozwiązań, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu w projektowaniu branżowych procesów biznesowych. Jej sztandarowym produktem jest system LUXtrade Commodity Trading and Risk Management dla firm z branży energetycznej i gazowej.

LUXtrade został opracowany w całości naszymi własnymi siłami. Wdrażamy go w Europie w modelu on-premises od prawie 20 lat. Kilka lat temu zaczęliśmy dostarczać go również w modelu SaaS" - mówi Grzegorz Mazurek, Dyrektor Departamentu Usług z Transition Technologies. „Trudne czasy dla sektora energetycznego wymagały skutecznych rozwiązań z zakresu zarządzania odnawialnymi źródłami energii, handlu sterowanego algorytmami, czy prognozowania i analizy danych. Nasza firma uznała, że najlepiej zrealizuje wszystkie te cele dzięki technologii Oracle. Kiedy klient poprosił o możliwość korzystania z LUXtrade w chmurze, wdrożyliśmy rozwiązanie w tym modelu w ciągu zaledwie sześciu miesięcy.


Firma Transition Technologies (oraz jej spółka zależna Transition Technologies Systems) od ponad 20 lat korzysta z bazy danych Oracle oraz opcji dodatkowych – takich, jak Oracle RAC i Oracle Data Guard. Naturalnym kolejnym krokiem była adaptacja platformy Oracle Cloud Infrastructure (OCI) i usługi Oracle Standard Database Service, aby udostępnić aplikacje w modelu SaaS. Firma Transition Technologies wybrała OCI ze względu na wysoką wydajność, łatwość zarządzania i znaczne oszczędności kosztów w porównaniu z tradycyjnym modelem infrastruktury on-premises.

Innym kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze Oracle była dostępność wielu usług zabezpieczeń, takich jak Oracle Vulnerability Scanning Service, Oracle Threat Intelligence Service, Oracle Web Application Firewall, Oracle Cloud Guard oraz Oracle Data Safe, które firma Transition Technologies wykorzystała do zapewnienia bezpieczeństwa danych i infrastruktury.

Pomimo wyjątkowo szerokiego wachlarza funkcji systemu LUXtrade wymaganych do zaspokojenia potrzeb rynku energetycznego, wdrożenie OCI zajęło dwukrotnie mniej czasu (tylko 5,5 miesiąca zamiast prawie roku) niż byłoby to konieczne w przypadku instalacji on-premises.

Główną zaletą korzystania z Oracle Cloud Infrastructure jest to, że możemy szybko wdrożyć wersję demonstracyjną lub prototyp, który pozwala nam zademonstrować zalety systemu przed fizyczną instalacją naszych modułów – dodaje Grzegorz Mazurek.


Dzięki OCI zwiększyło się również bezpieczeństwo, ponieważ usługi są zawsze aktualne i zachowują pełną separację instancji każdego klienta, co pomaga chronić prywatność danych. Korzystanie z OCI oznacza również nowe możliwości biznesowe dla Transition Technologies. Uruchomienie LUXtrade w modelu SaaS na OCI pozwala firmie na bezproblemowe skalowanie mocy obliczeniowej i przestrzeni dyskowej wraz ze wzrostem liczby klientów.

Dzięki OCI mogliśmy wdrożyć naszą flagową aplikację w dużej firmie energetycznej w ciągu kilku miesięcy. Porównując ten projekt z naszymi tradycyjnymi wdrożeniami realizowanymi wcześniej w modelu on-premises, dzięki Oracle Cloud skróciliśmy czas wdrożenia dwukrotnie, oszczędzając sześć miesięcy podczas realizacji projektu. Przyspieszone ramy czasowe dają nam ogromną przewagę nad konkurencją. W Oracle Cloud łatwiej i szybciej można też zaprezentować potencjalnym klientom możliwości i korzyści płynące z LUXtrade, wykorzystując opracowany przez nas prototyp – podsumowuje Grzegorz Mazurek.


Wybór Oracle Cloud Infrastructure dla swojego sztandarowego produktu przez firmę Transition Technologies pozwolił naszemu partnerowi znacznie przyspieszyć przygotowanie i wdrożenie rozwiązania. Klient otrzymał wydajny i bezpieczny system bazujący na sprawdzonej platformie. Bardzo nas cieszy, że nasza współpraca przynosi wszystkim stronom istotne korzyści biznesowe i szybki zwrot z inwestycji – mówi Piotr Cichocki z działu Oracle ISV Cloud Sales.


Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top