ORACLEPodczas konferencji online Oracle Live ogłoszono dostępność popularnej platformy programistycznej Oracle Application Express (APEX) jako usługi w chmurze, której programiści mogą używać do szybkiego i łatwego tworzenia aplikacji biznesowych.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Platforma Oracle APEX Application Development zawiera narzędzia APEX rozwijane od dwóch dekad i używane dziś przez 500 tys. programistów; ta łatwa w użyciu, oparta na przeglądarce usługa przeznaczona jest do tworzenia nowoczesnych aplikacji internetowych i mobilnych. Podczas gdy oryginalne narzędzia APEX były dostępne tylko jako część bazy danych Oracle, platforma APEX Application Development może być używana jako samodzielna usługa, działająca w Oracle Cloud Infrastructure (OCI). Za opłatą zaczynającą się od 360 USD miesięcznie, zapewnia wsparcie dla ponad 500 użytkowników i nieograniczonej liczby aplikacji. Niedawne badanie przeprowadzone przez Pique Solutions wykazało, że programiści mogą tworzyć aplikacje korporacyjne 38 razy szybciej dzięki usłudze Oracle APEX.

Programiści zainteresowani łatwym, deklaratywnym programowaniem zamiast złożonym tradycyjnym kodowaniem mogą bezpłatnie rozpocząć tworzenie aplikacji o niskim kodzie, korzystając z platformy APEX Application Development, zawartej w usłudze Oracle Cloud Free Tier. Aplikacje zbudowane i wdrożone przy użyciu usługi APEX Application Development korzystają z zabezpieczeń, skalowalności, dostępności i wydajności zapewnianej przez Oracle Autonomous Database, pozwalając programistom skupić się na rozwiązywaniu problemów biznesowych, a nie na podstawowej technologii.

Oracle od lat wspiera społeczności programistów, a nowa usługa APEX jest tego najnowszym przykładem - umożliwiając projektantom, analitykom biznesowym i profesjonalnym deweloperom szybkie tworzenie i wdrażanie atrakcyjnych aplikacji opartych na danych przy niewielkim wysiłku” - powiedział Andrew Mendelsohn, wiceprezes Oracle, dyrektor ds. technologii serwerów baz danych. „APEX jest wystarczająco potężny, aby móc tworzyć zdecydowaną większość aplikacji biznesowych. Tworzenie aplikacji opartych na danych z tradycyjnym kodowaniem powinno być teraz wyjątkiem, a nie regułą.


Usługa APEX Application Development obejmuje wszystko, co jest potrzebne do tworzenia i uruchamiania aplikacji o niskim kodzie, bez dodatkowych opłat za użytkownika, programistę, aplikację lub za przepływ danych, co ułatwia programistom tworzenie i wdrażanie aplikacji na dużą skalę. Usługa APEX jest w pełni zarządzana, więc użytkownicy nie muszą troszczyć się o platformę aplikacji, bazę danych, czy o infrastrukturę. Począwszy od 360 USD miesięcznie za 1 OCPU i 1 TB danych, które mogą z łatwością obsługiwać ponad 500 aktywnych użytkowników korzystających z wielu aplikacji, usługa APEX może być elastycznie skalowana, aby w razie potrzeby obsługiwać większe obciążenia.

Architektura Oracle APEX zapewnia ścisłą integrację z bazą danych, umożliwiając 10-krotne zmniejszenie liczby połączeń między aplikacją a bazą danych, co skutkuje znacznie krótszymi czasami odpowiedzi dla użytkowników końcowych. Ponadto APEX umożliwia programistom aplikacji pełne wykorzystanie możliwości i prostoty języka SQL.

Oracle APEX istnieje od prawie dwóch dekad i dzisiaj jest wiodącą w branży platformą do tworzenia aplikacji opartą na niskim kodzie, używaną przez ponad 500 000 programistów” - powiedział Mark Peters, starszy analityk w Enterprise Strategy Group (ESG). „Żadna inna platforma programistyczna nie wykorzystuje lepiej wyjątkowych możliwości Oracle Autonomous Database i Oracle Exadata w OCI. Nie ma dziś na rynku innej platformy chmurowej o niskim kodzie, która by zapewniała taki poziom skali, opłacalność, sprawdzoną odporność i łatwość wdrożenia.


Źródło: www.oracle.com/pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top