Oracle Exadata X6 zapewnia wydajność technologii flash nowej generacji

oracle 120Firma Oracle ogłosiła dostępność maszyny bazodanowej Oracle Exadata X6 Database Machine, pozwalającej uzyskać wyjątkowo wysoką wydajność, pojemność i dostępność bez dodatkowych kosztów. Maszyna Oracle Exadata wciąż jest liderem w branży dzięki przełomowej technologii, która zapewnia najwyższą wydajność i najlepsze wskaźniki cena/wydajność w przetwarzaniu transakcji online (OLTP) oraz przetwarzaniu analiz i skonsolidowanych obciążeń baz danych.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Maszyna Oracle Exadata X6 jest wyposażona w najnowsze, najszybsze procesory Intel Xeon, ultraszybki interfejs sieciowy InfiniBand, skalowalne serwery pamięci masowej Oracle Exadata Storage Servers oparte w całości na pamięci flash lub stanowiące połączenie pamięci dyskowej i pamięci flash oraz oprogramowanie Oracle Exadata Storage Server Software.
Z maszyny Oracle Exadata korzystają cztery spośród pięciu największych globalnych firm w sektorze bankowości, telekomunikacji i handlu detalicznego, ponieważ umożliwia ona o wiele szybsze przetwarzanie transakcji online, analiz i obciążeń mieszanych niż inne rozwiązania tego typu — powiedział Juan Loaiza, wiceprezes Oracle, szef działu technologii systemów. Nowa maszyna Oracle Exadata X6 zapewnia wydajność technologii flash, która konkuruje z wydajnością pamięci DRAM, a także o wiele szybsze i bardziej niezawodne przetwarzanie transakcji online. Ta sama nowoczesna technologia Oracle Exadata jest teraz dostępna jako usługa chmurowa, stanowiąca najbardziej wydajną usługę bazy danych tego typu na świecie.
Wydajność na poziomie pamięci dzięki współużytkowanej pamięci flash

Oracle Exadata X6 to pierwsza i jedyna platforma bazodanowa, która łączy najnowocześniejszą technologię 3D V-NAND flash z analizą danych w pamięci masowej w celu osiągnięcia przepustowości współużytkowanej pamięci flash niemalże na poziomie pamięci DRAM. Przepustowość danych na stelaż sięga ponad 300 GB na sekundę, czyli jest ponad 10 razy wyższa niż w przypadku konkurencyjnych macierzy pamięci masowej opartych w całości na technologii flash. Maszyna Oracle Exadata X6 zapewnia przy tym wydajność przetwarzania w pamięci w dziesięć razy niższej cenie niż podobne platformy innych producentów.

Maszyna Oracle Exadata przekracza granicę 1 petabajta

Wariant " High Capacity" maszyny Oracle Exadata X6 jest wyposażony w najnowocześniejsze dyski 8 TB wypełnione helem, udostępniające ponad 1,3 petabajtów pojemności dyskowej na stelaż. Wariant Extreme Flash (oparty w całości na technologii flash) maszyny Oracle Exadata X6 udostępnia ponad 358 TB najnowocześniejszej pamięci NVMe flash na stelaż. Taka pojemność pamięci flash jest wyższa niż maksymalna pojemność konkurencyjnych macierzy o tej samej technologii. Maszynę Oracle Exadata można skalować do ponad sześciu petabajtów pamięci flash poprzez dodanie kolejnych stelaży.

Dzięki najlepszej w branży technologii Hybrid Columnar Compression w maszynie Oracle Exadata można zwiększyć pojemność pamięci masowej średnio 10 razy, co zapewnia o wiele lepszy stosunek ceny do pojemności dla dużych hurtowni danych i skonsolidowanych obciążeń bazodanowych.

Przetwarzanie transakcji online w czasie rzeczywistym — przez cały czas

Maszyna Oracle Exadata X6 przełamuje wszelkie bariery na drodze do przetwarzania transakcji online w czasie rzeczywistym na dowolną skalę. W przeszłości skalowanie przetwarzania transakcji online było ograniczone przez wąskie gardła operacji wejścia-wyjścia, natomiast maszyna Oracle Exadata X6 wykonuje ponad 5,6 mln operacji wejścia-wyjścia na sekundę na stelaż, bez problemu wyprzedzając konkurencyjne macierze pamięci masowej oparte w całości na technologii flash.

Inną przeszkodą na drodze do wydajności przetwarzania transakcji online była dotychczas koordynacja węzłów serwera. Nowe algorytmy oparte na magistrali InfiniBand, takie jak protokół Direct-to-Wire oraz transfery blokowe Smart Fusion, mogą nawet trzykrotnie zwiększyć szybkość przetwarzania transakcji online.

Exadata w chmurze

Oprócz wersji Oracle Exadata X6 przeznaczonej do wdrożenia w siedzibie klienta, Oracle oferuje obecnie możliwość korzystania z tej technologii za pośrednictwem usługi chmurowej Oracle Database Exadata Cloud Service. Usługa ta jest wdrażana i zarządzana przez ekspertów Oracle. Udostępnia ona wszystkie funkcje Oracle Database Enterprise Edition i jest dostępna w modelu licencyjnym opartym na pomiarze zużycia lub abonamencie. Firma Oracle wprowadziła ostatnio również ofertę Oracle Cloud at Customer, która umożliwia klientom uruchamianie usług Oracle Cloud w ich własnej lokalizacji. W ofercie tej będą dostępne wszystkie usługi Oracle Database Cloud, w tym Oracle Exadata Database Cloud.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top