loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Zarządzanie produkcją w ZM Jarosław z Impulsem

BPSC - systemy ERP, zarządzanie produkcją, ERP, MRPDobiega końca proces integracji rozwiązań BPSC wspierających produkcję w ZM Jarosław z systemem SAP funkcjonującym w całej grupie Sokołów. Powiązanie funkcjonalności zarządzania produkcją systemu ERP Impuls 5 z rozwiązaniem korporacyjnym obsługującym pozostałe obszary ZM Jarosław wymagało szeregu interfejsów odpowiedzialnych za skuteczną wymianę danych między oprogramowaniem różnych dostawców.
System ERP Impuls 5 wdrożony w zakresie produkcji oraz aplikacji wagowej generuje liczne dokumenty, które muszą zostać odpowiednio odczytane i zinterpretowane przez oprogramowanie wykorzystywane w całej grupie Sokołów. Informacje zawarte w tych dokumentach obejmują zagadnienia kontrahentów czy indeksów, jak również obrotu materiałowego oraz księgowego. Opracowane interfejsy pozwalają już na przekazywanie tych informacji, zapewniając bezproblemowe zarządzanie produkcją w ZM Jarosław z poziomu grupy kapitałowej.

Wdrożenie funkcjonalności produkcyjnych Impuls 5 towarzyszyło uruchomieniu nowoczesnej linii rozbioru usprawniającej procesy produkcyjne w ZM Jarosław. Zaprojektowane przez ekspertów BPSC rozwiązania informatyczne umożliwiają wykorzystanie informacji uzyskiwanych za pośrednictwem urządzeń zainstalowanych w obszarze linii produkcyjnych. System komunikuje się z tymi urządzeniami dwukierunkowo umożliwiając wysyłanie zadań do terminali, zwrotnie pozyskując informacje o ich realizacji. Dotyczy to między innymi generowania zapotrzebowań surowcowych na podstawie planów produkcji, jak również pobierania na bieżąco danych z systemu automatyki.

Zaimplementowanie nowoczesnych terminali połączonych z wagami pozwala na bezpośrednią rejestrację danych w czasie rzeczywistym i bieżący dostęp do informacji. Eliminuje również potencjalne pomyłki pracowników produkcji. System zintegrowany z terminalami zapewnia również łatwiejsze wykonywanie bieżących analiz.

Poprzez wdrożenie systemu kodów kreskowych, umożliwiającego etykietowanie i skanowanie poszczególnych partii surowców, w ZM Jarosław usprawniony został także proces wydawania surowców. Rozwiązanie to wspiera funkcjonowanie Magazynu Przypraw i Materiałów. Umieszczane na pojemnikach i opakowaniach naklejki z kodami kreskowymi służą identyfikacji partii przypraw wchodzących w skład odpowiedniej mieszanki oraz materiałów użytych np. do zapakowania poszczególnych wyrobów.
Dzięki wykorzystaniu bezprzewodowych terminali wyposażonych w czytniki kodów kreskowych możliwe stało się skanowanie każdego z wydanych asortymentów, a informacje o tym zdarzeniu wysyłane są bezpośrednio do systemu. Na tej podstawie generowane są wszystkie niezbędne dokumenty i kalkulacje oraz pełna ścieżka wyrobu – opisuje Adam Joachimski, Kierownik Projektu w Centrum Kompetencyjnym Produkcji Procesowej BPSC SA.
Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top