Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Najlepszy z najlepszych ERP w chmurze wg Gartnera - Oracle

ORACLEMijające gorące lato wraz z końcem sezonu ogórkowego zachęca do spokojnego spojrzenia na chmurzasty rynek systemów ERP. Tuż przed wakacjami ukazał się kolejny raport Gartnera na temat najlepszych na rynku systemów finansowych klasy ERP oferowanych w modelu usługowym. Jest to już druga edycja raportu Gartner Magic Quadrant for Cloud Core Financial Management Suite Cloud ERP. Warto przyjrzeć się, co stało się w ciągu ostatniego roku i jak poradził sobie lider tego zestawienia, najlepszy z najlepszych, czyli Oracle.


  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
W ocenie Gartnera aplikacja Oracle ERP Cloud jest obecnie najlepszym systemem zintegrowanym do zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Oracle po raz kolejny w pełni zasłużył na pozycję lidera. Ogólny wzrost przychodów r/r z rynku SaaS wyniósł 50 %. Poza klientami z rynku średniego co raz więcej firm globalnych korzysta z Oracle ERP Cloud. Łączna liczba klientów aplikacyjnych na całym świecie przekroczyła już 6000 przedsiębiorstw. Gartner docenia bogatą funkcjonalność rozwiązaniu w zarządzaniu finansami oraz w zarządzaniu firmami międzynarodowymi i grupami kapitałowymi. Siłą Oracle jest też obecność w 140 krajach, dostępność rozwiązania w 25 językach i rozwinięta sieć partnerów wdrożeniowych. Podobnie jak w badaniu ubiegłorocznym klienci doceniają bardzo mocną analitykę i raportowanie i szeroki zakres funkcjonalny rozwiązania (zarządzanie projektami, ryzykiem, przychodami, zaopatrzeniem).

Tak wysoka ocena została przyznana przede wszystkim za dojrzałość i kompletność rozwiązania. Oracle ERP Cloud obsługuje wszystkie procesy gospodarcze przedsiębiorstwa. I robi to z użyciem nowoczesnych i atrakcyjnych dla użytkowania technik. Dojrzałość rynkowa oznacza produkt sprawdzony w działaniu i posiadający bardzo dobre referencje. W swoim raporcie Gartner przywołuje opinie klientów, którzy cenią to rozwiązanie za niespotykaną dotychczas łatwość tworzenia analityk i raportów.

Klientów zachwycają kokpity menedżerskie, dostosowane do stanowiska analityki i raporty dostępne w trybie on-line. Firmy takie jak Orange, General Electric w swoich wypowiedziach podkreślają olbrzymią wartość informacyjną ERP Cloud i olbrzymie wsparcie decyzyjne ze strony tego narzędzia. Innowacyjny pomysł Oracle polega na wbudowaniu wielowymiarowych narzędzi analitycznych w system ERP. Efektem są analityki operujące się na danych rzeczywistych, predykcjach i planach: analizy wskaźnikowe, porównania budżetów z wykonaniem, prognozy finansowe, księgi kontrolingowe. Użytkownicy systemu podkreślają też atrakcyjną szatę graficzną rozwiązania.

Oracle Fusion Cloud oferowany jest w modelu usługowym. Dzięki temu po stronie klienta nie ma potrzeby budowania centrum przetwarzania danych, serwerowni i rozbudowanej obsługi informatycznej. Klient korzysta z funkcjonalności Oracle ERP Cloud i zarządza w nowoczesny sposób przedsiębiorstwem. Po stronie Oracle są wszystkie sprawy związane z bezpiecznym działaniem systemu. Klient ma zawsze dostęp do najnowszej wersji oprogramowania, gdyż na Oracle na bieżąco przeprowadza aktualizacje i wzbogaca system o nowe funkcjonalności i nowinki technologiczne (typu Internet Reczy, Sztuczna Inteligencja, Robotyzacja).

Oracle w ostatnim roku praktycznie podwoił liczbę klientów rozwiązania. Kolejnych kilkaset firm przeszło z fazy wdrożenia do fazy eksploatacji produkcyjnej. Wśród nowych klientów są przede wszystkim firmy po raz pierwszy wprowadzające system ERP tej klasy oraz dotychczasowi klienci Oracle zmieniający starsze wersje systemów ERP na rozwiązanie SaaS. Nowi użytkownicy systemu pojawili się także w Polce. Pierwszymi użytkownikami systemu są firmy, których centrale zakupiły system poza granicami Polski. W ciągu ostatniego roku pojawili się klienci, którzy zakupili i uruchomili system na terenie Polski. Ciekawostką może być fakt, że wśród klientów Oracle Fusion Cloud są firmy z sektora finansowego. Sektor ten jest szczególnie wymagający w stosunku do bezpieczeństwa danych i ostatnich regulacji Unii Europejskiej dotyczących ochrony danych osobowych (GDPR, w Polsce regulacje RODO). Profil finansowy i organizacyjny klientów systemu Fusion Cloud jest podobny na świecie i w Polsce. Są to głównie firmy wielooddziałowe i grupy kapitałowe o dojrzałej kulturze organizacyjnej, nastawione na nowoczesność i innowacyjność w swojej działalności. Podobnie, jak w raporcie Gartnera, klienci polscy wymieniają jako na mocną stronę rozwiązania sprawozdawczość i analitykę finansową, a także łatwość tworzenia nowych raportów.

Ambitne zadanie utrzymania pozycji lidera rozwiązań SaaS wymaga dużych nakładów w rozwój nowych funkcjonalności i w promocję rynkową. Oferowany system finansowy w modelu SaaS zdecydowanie pomoże w osiągnięciu tego celu. Szybki wzrost liczby nowych klientów i dobre referencje użytkowników systemu powinny pomóc w osiągnięciu jeszcze lepszej pozycji rynkowej. Oracle w ostatnim roku znacznie rozbudował funkcjonalność systemu finansowego. Pojawiły się nowe moduły oraz lokalizacje prawne (w tym lokalizacja polska). Oracle ma jasną wizję rozwoju ERP Cloud ukierunkowana na adaptację sztucznej inteligencji, internetu rzeczy oraz blockchain jako narzędzi do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem. Jak starania Oracle oceni Gartner, zobaczymy już za rok.
loading...
loading...
loading...

Firmy wdrażające cyfrowe technologie rosną...

Sztuczna inteligencja, wykorzystanie danych czy machine learning będą mieć w przyszłości...

ENIX z systemem ERP SAP Business One

ENIX, wiodący producent grzejników łazienkowych, wybrał system ERP SAP Business One oraz ALTAB...

Digitalizacja akt pracowniczych - innowacja...

Od 1 stycznia 2019 wejdzie w życie nowelizacja, dzięki której firmy będą mogły przechowywać...

Omnichannel w praktyce – strategia dla B2B...

Dowiedz się na czym polega strategia omnichannel (wielokanałowości) i dlaczego warto ją...

Polskie firmy coraz bardziej cyfrowe i...

Dzisiaj największy worek z pieniędzmi dla przedsiębiorców to ten, który służy wydatkom na...

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250