loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

COMARCHWiększa wydajności programu, nowe moduły sztucznej inteligencji oraz robotyzacji a także automat do wysyłki faktur pocztą e-mail to tylko niektóre zmiany, jakie zostały wprowadzone do najnowszej wersji oprogramowania Comarch ERP Optima.


 REKLAMA 
 RISE WITH SAP 
 
System został wyposażony również w funkcjonalności związane ze zmianami przepisów podatkowych. Możliwe jest naliczanie deklaracji: VAT-8(11), VAT-9M(10) na nowych formularzach obowiązujących za okres rozliczeniowy od października tego roku. Wprowadzona została też opcja uzupełnienia kodu JPK_V7 na formularzu kategorii.

Z rozwiązania Comarch ERP Optima korzysta obecnie ponad 70 tysięcy firm i biur rachunkowych w Polsce. System jest dostępny zarówno w wersji stacjonarnej, jak i chmurowej. Tylko w tym roku ponad 5 300 użytkowników zdecydowało się na zakup i wdrożenie tego oprogramowania, a jego sprzedaż po 10 miesiącach zwiększyła się o prawie 11 proc. Natomiast o 26 proc. urosła sprzedaż systemu w modelu Cloud Computing. Tym samym, po raz pierwszy w historii firmy, więcej klientów zdecydowało się na zakup nowych licencji Comarch ERP Optima w chmurze niż wersji on-premise tzw. „pudełkowych".

¬Nowa odsłona systemu Comarch ERP Optima to przede wszystkim szereg zmian podnoszących wydajność programu w zakresie m.in. naliczania wypłat oraz księgowania dokumentów Dodatkowo uruchomiony został automat do wysyłki faktur pocztą e-mail. Funkcja ta umożliwia automatyczne wysyłanie pocztą mailową faktur sprzedaży, które zostały dodane w programie oraz nie zostały wcześniej wysłane za pomocą skrzynki pocztowej skonfigurowanej w module CRM.

Dla większej wygody użytkowników zostały wprowadzone również dwa nowe moduły „Sztuczna inteligencja” oraz „Robotyzacja”, które zawierają dostępne w programie funkcje automatyzujące pracę oraz funkcje zawierające elementy sztucznej inteligencji. Ich wykorzystanie znacznie przyśpiesza pracę programu i mogą być używane do obsługi takich procesów jak np. weryfikacja statusu VAT kontrahenta, automatyczna windykacja należności, automatyczna wymiana danych z bankami, automatyczne wprowadzanie faktur z wykorzystaniem technologii OCR.

Kolejne nowości jakie są dostępne w Comarch ERP Optima to funkcjonalność pobierania rachunków bankowych kontrahentów z wykazu podatników VAT, możliwość kopiowania ustawień z innej firmy podczas tworzenia nowej bazy firmowej oraz opcja dodawania wzorcowych schematów księgowych. Z poziomu rejestru VAT istnieje już możliwość seryjnego dodawania pojedynczych dokumentów wewnętrznych, zmian formy i terminu płatności, zmiany podmiotu/ płatnika a także seryjnej aktualizacji danych podmiotu oraz zmian stawki VAT przy zmianie kategorii. Natomiast w obszarze kadrowo-płacowym pojawiła się opcja kontroli limitu urlopu ojcowskiego

System Comarch ERP Optima jest dedykowany dla małych i średnich firm z różnych sektorów gospodarki. Jest też najchętniej wybieranym oprogramowaniem wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych, dzięki wbudowanym rozwiązaniom. Z oprogramowania Comarch Optima korzysta już ponad 200 tys. użytkowników.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top