loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

comarchKorporacja KGL – polski producent i dostawca folii oraz opakowań z tworzyw sztucznych –stawia mocno na digitalizację procesów oraz rozwija środowisko informatyczne w przedsiębiorstwie w oparciu o system Comarch ERP XL. Firma zdecydowała się na zakup i wdrożenie oprogramowania firmy Comarch, które obejmie kompleksowo kluczowe obszary w organizacji: produkcję, sprzedaż, kontrolę jakości oraz magazyn wysokiego składowania. System będzie zawierał również moduł do obsługi księgowości i zakupów oraz CRM.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT Decyzja o wdrożeniu nowego rozwiązania informatycznego stanowi kontynuację wcześniejszej współpracy pomiędzy obiema firmami. Od 2015 roku Korporacja KGL korzysta z innego systemu tego samego producenta – Comarch ERP Optima.

Centrala firmy mieści się w Mościskach w województwie mazowieckim. Dodatkowo KGL posiada obiekt produkcyjno-magazynowy w Klaudynie oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe w Rzakcie. System Comarch ERP XL zostanie wdrożony we wszystkich placówkach i będzie z niego korzystać blisko 200 osób.

Z Comarch współpracujemy już kilka lat i kiedy w firmie pojawiła się konieczność rozbudowy funkcjonalności systemu ERP, Comarch był dla nas pierwszym wyborem. Aktualnie pracujemy na systemie Comarch ERP Optima, z którego jesteśmy zadowoleni, ale firma stale się rozwija i potrzebujemy jednego zintegrowanego oprogramowania, które usprawni przepływ informacji między wszystkimi działami w przedsiębiorstwie i zapewni pracownikom dostęp do wszystkich danych w czasie rzeczywistym – mówi Ireneusz Strzelczak, Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za rozwój technologii IT.


Z systemu Comarch ERP XL będą korzystać pracownicy działu handlowego, R&D, zarządzania jakością, obsługi ruchu oraz dystrybucji i sprzedaży. Dodatkowo oprogramowanie będzie obsługiwać prace magazynu wysokiego składowania oraz procesy księgowe i kontrolingowe, a także zapewni obieg i wymianę dokumentów. Wdrożenie obejmie również kluczowy zakres działalności firmy czyli produkcję.

Produkcja oraz jej planowanie, w tym produkcja tworzyw i metali jest realizowana w zakładzie przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Automatyzacja i obsługa tych właśnie obszarów w systemie Comarch ERP XL była dla nas najważniejsza przy wyborze dostawcy. Istotne było również to, że system jest elastyczny i skalowalny, przy zachowaniu pełnej automatyzacji tych procesów, co wpisuje się w obraną strategię rozwoju firmy w zakresie IT – dodaje Tomasz Wójcik, CIO Korporacji KGL.


Umowa została podpisana w połowie marca 2020 roku, a początek prac wdrożeniowych zaplanowany jest na kwiecień.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top