loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
comarchKorporacja KGL – polski producent i dostawca folii oraz opakowań z tworzyw sztucznych –stawia mocno na digitalizację procesów oraz rozwija środowisko informatyczne w przedsiębiorstwie w oparciu o system Comarch ERP XL. Firma zdecydowała się na zakup i wdrożenie oprogramowania firmy Comarch, które obejmie kompleksowo kluczowe obszary w organizacji: produkcję, sprzedaż, kontrolę jakości oraz magazyn wysokiego składowania. System będzie zawierał również moduł do obsługi księgowości i zakupów oraz CRM.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 Decyzja o wdrożeniu nowego rozwiązania informatycznego stanowi kontynuację wcześniejszej współpracy pomiędzy obiema firmami. Od 2015 roku Korporacja KGL korzysta z innego systemu tego samego producenta – Comarch ERP Optima.

Centrala firmy mieści się w Mościskach w województwie mazowieckim. Dodatkowo KGL posiada obiekt produkcyjno-magazynowy w Klaudynie oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe w Rzakcie. System Comarch ERP XL zostanie wdrożony we wszystkich placówkach i będzie z niego korzystać blisko 200 osób.

Z Comarch współpracujemy już kilka lat i kiedy w firmie pojawiła się konieczność rozbudowy funkcjonalności systemu ERP, Comarch był dla nas pierwszym wyborem. Aktualnie pracujemy na systemie Comarch ERP Optima, z którego jesteśmy zadowoleni, ale firma stale się rozwija i potrzebujemy jednego zintegrowanego oprogramowania, które usprawni przepływ informacji między wszystkimi działami w przedsiębiorstwie i zapewni pracownikom dostęp do wszystkich danych w czasie rzeczywistym – mówi Ireneusz Strzelczak, Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za rozwój technologii IT.


Z systemu Comarch ERP XL będą korzystać pracownicy działu handlowego, R&D, zarządzania jakością, obsługi ruchu oraz dystrybucji i sprzedaży. Dodatkowo oprogramowanie będzie obsługiwać prace magazynu wysokiego składowania oraz procesy księgowe i kontrolingowe, a także zapewni obieg i wymianę dokumentów. Wdrożenie obejmie również kluczowy zakres działalności firmy czyli produkcję.

Produkcja oraz jej planowanie, w tym produkcja tworzyw i metali jest realizowana w zakładzie przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Automatyzacja i obsługa tych właśnie obszarów w systemie Comarch ERP XL była dla nas najważniejsza przy wyborze dostawcy. Istotne było również to, że system jest elastyczny i skalowalny, przy zachowaniu pełnej automatyzacji tych procesów, co wpisuje się w obraną strategię rozwoju firmy w zakresie IT – dodaje Tomasz Wójcik, CIO Korporacji KGL.


Umowa została podpisana w połowie marca 2020 roku, a początek prac wdrożeniowych zaplanowany jest na kwiecień.

Źródło: www.comarch.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top