loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Reorganizacja gospodarki remontowej w PCC Rokita

Wiodąca firma chemiczna na Dolnym Śląsku zakończyła przedsięwzięcie reorganizacji gospodarki remontowej. Projekt zrealizowały firmy LabMatic i BCC. W celu usprawnienia działalności remontowej i utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych należących do grupy PCC Rokita, w I połowie 2005 roku została podjęta decyzja o rozszerzeniu zakresu funkcjonalności modułu PM (Plant Maintenance) ponad te wykorzystywane dotychczas, czyli księgowania kosztów prac remontowych.

Przejęcie odpowiedzialności za koncepcję działań remontowych przez LabMatic zaowocowało reorganizacją sposobu prowadzenia gospodarki remontowej i serwisowej w PCC Rokita, a także potrzebą zmian w systemie SAP, wspierającym ten obszar działalności PCC Rokita, w tym z wdrożeniem nowych funkcjonalności SAP.

BCC zostało wybrane jako partner wdrożeniowy SAP w trwającym 6 miesięcy przedsięwzięciu. Wdrożenie objęło służby remontowe w kompleksach produkcyjnych PCC Rokita: "Rokopole", „Chemii Specjalistycznej", "Chlorowym" i "Zakładzie Wodnościekowym".

W ramach projektu w systemie SAP, w module PM (Plant Maintenance) został uruchomiony nowy model wsparcia obsługi zdarzeń remontowych awaryjnych i planowych. Wykonano reorganizację hierarchii lokalizacji funkcjonalnych i klasyfikacji urządzeń, oraz opracowano nową strukturę zleceń remontowych i zawiadomień.
 
Wymianę danych z modułem PM zrealizowano w oparciu o zewnętrzny interfejs intranetowy wykonany w technologii aktywnych stron JAVA™. Nowe rozwiązanie umożliwia prostą i szybką rejestrację zawiadomień serwisowych tworzonych przez działy produkcyjne, a także sprawne rejestrowanie i rozliczanie wykonanych prac. Nowo uruchomione funkcjonalności SAP wszechstronnie wspierają także gospodarkę zapasami części zamiennych (m.in. MRP – planowanie potrzeb materiałowych w magazynach części; wprowadzenie konsygnacji wybranego asortymentu części zamiennych).
 
W efekcie powstało spójne narzędzie informatyczne, dostosowane do nowego modelu obsługi procesów remontowych. System wspiera menedżerów PCC Rokita w kontroli kosztów utrzymania ruchu i pomaga efektywniej wykorzystać majątek produkcyjny PCC Rokita.

Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top