loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SKID w ICSO Chemical Production

Producent środków chemicznych dla przemysłu wdrożył system SKID – Produkcja, dostarczony przez MacroSoft. Wcześniej firma zarządzała produkcją i logistyką opierając się na pakiecie biurowym Microsoftu.

 


Firma ISCO Chemical Production z Kędzierzyna Koźla, zainstalowała system na komputerach 25 użytkowników. Docelowo aplikacje zostaną udostępnione jeszcze 5 użytkownikom. W pierwszym etapie zostały wdrożone moduły: finanse księgowość, kadry-płace, gospodarka magazynowa z fakturowaniem, raporty kasowo-bankowe i ewidencja środków trwałych. W drugim etapie: produkcja – przygotowanie
i rozliczenie procesów produkcyjnych, bankowość elektroniczna i analizy menedżerskie.

Wdrożenie rozpoczęto od zaimportowania danych z dotychczas użytkowanych systemów. Jako pierwszy został uruchomiony moduł kadrowo-płacowy, w którym przygotowana została wypłata za styczeń. Równocześnie prowadzono prace przy wdrożeniu systemu finansowo-księgowego.

Najbardziej pracochłonny w zakresie wdrożenia był moduł produkcyjny. Oprócz standardowych prac konieczne było wykonanie zmian w zakresie obiegu dokumentów, struktury planu kont oraz organizacji pracy w zakładzie, a także zmiany powiązań z pozostałymi modułami systemu.

W efekcie system pozwala na bieżącą kontrolę produkcji i kalkulację kosztów produkcji poszczególnych wyrobów. Pozwoliło to spółce podnieść rentowność produkcji. System pozwala też na wyliczenie kosztu wytworzenia poszczególnego produktu, rentowności wydziałów produkcyjnych oraz całej firmy w zadanym przedziale czasowym przy produkcji ciągłej.

Przed wdrożeniem pakietu SKID firma ICSO zarządzała produkcją w sposób niemal ręczny. Nie istniał moduł produkcji ani logistyki, a zarządzanie odbywało się przy udziale prostych narzędzi opartych na pakiecie MS Office. Podstawą działań były dokumenty papierowe, a system finansowo-księgowy nie dawał się wykorzystać do wspomagania zarządzania.

Źródło: www.macrosoft.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top