loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SKID w ICSO Chemical Production

Producent środków chemicznych dla przemysłu wdrożył system SKID – Produkcja, dostarczony przez MacroSoft. Wcześniej firma zarządzała produkcją i logistyką opierając się na pakiecie biurowym Microsoftu.

 


Firma ISCO Chemical Production z Kędzierzyna Koźla, zainstalowała system na komputerach 25 użytkowników. Docelowo aplikacje zostaną udostępnione jeszcze 5 użytkownikom. W pierwszym etapie zostały wdrożone moduły: finanse księgowość, kadry-płace, gospodarka magazynowa z fakturowaniem, raporty kasowo-bankowe i ewidencja środków trwałych. W drugim etapie: produkcja – przygotowanie
i rozliczenie procesów produkcyjnych, bankowość elektroniczna i analizy menedżerskie.

Wdrożenie rozpoczęto od zaimportowania danych z dotychczas użytkowanych systemów. Jako pierwszy został uruchomiony moduł kadrowo-płacowy, w którym przygotowana została wypłata za styczeń. Równocześnie prowadzono prace przy wdrożeniu systemu finansowo-księgowego.

Najbardziej pracochłonny w zakresie wdrożenia był moduł produkcyjny. Oprócz standardowych prac konieczne było wykonanie zmian w zakresie obiegu dokumentów, struktury planu kont oraz organizacji pracy w zakładzie, a także zmiany powiązań z pozostałymi modułami systemu.

W efekcie system pozwala na bieżącą kontrolę produkcji i kalkulację kosztów produkcji poszczególnych wyrobów. Pozwoliło to spółce podnieść rentowność produkcji. System pozwala też na wyliczenie kosztu wytworzenia poszczególnego produktu, rentowności wydziałów produkcyjnych oraz całej firmy w zadanym przedziale czasowym przy produkcji ciągłej.

Przed wdrożeniem pakietu SKID firma ICSO zarządzała produkcją w sposób niemal ręczny. Nie istniał moduł produkcji ani logistyki, a zarządzanie odbywało się przy udziale prostych narzędzi opartych na pakiecie MS Office. Podstawą działań były dokumenty papierowe, a system finansowo-księgowy nie dawał się wykorzystać do wspomagania zarządzania.

Źródło: www.macrosoft.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top