loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bauer postawił na IDS Scheer i ARIS Smart Path

Na podstawie własnej inicjatywy i w porozumieniu z centralą w Hamburgu Grupa wydawnicza Bauer w Polsce postanowiła wdrożyć system mySAP Business Suite dedykowany dla rynku SME i wybrała rozwiązanie firmy IDS Scheer ARIS Smart Path.
 
Wprawdzie system księgowy firmy Simple, którego używaliśmy do tej pory  wykazał się rewelacyjną skalowalnością, bo wystartował dla firmy 10-osobowej, a w końcowym okresie obsługiwał prawie 100-krotnie większą, ale trzeba było liczyć się z kresem jego wydolności. Nie mieliśmy także systemu do obsługi naszego działu sprzedaży, na który składają się kolportaż czasopism i sprzedaż reklam. Brak takiego narzędzia był istotnym utrudnieniem. Chcieliśmy więc wspomóc te tak ważne dla nas działy, żeby mogły pracować wydajniej przy mniejszym wysiłku – tłumaczy decyzję przejścia na system firmy SAP Paweł Marczewski, szef IT w wydawnictwie Bauer. Przychody reklamowe wydawnictwa w 2005 roku przekroczyły według cen cennikowych 259 mln złotych brutto, co daje Bauerowi pozycję lidera z 13-procentowym udziałem w rynku przychodów reklamowych magazynów (wg Expert Monitor).
Wydawnictwo nie zdecydowało się jednak na wdrożenie rozwiązania branżowego firmy SAP – IS Media, uznając, że – jak pokazują doświadczenia konkurencji - nie do końca uwzględnia ono realia polskiego rynku. Bauer postawił na modyfikację standardowego modułu sprzedaży (SD) mySAP Business Suite, a spójna koncepcja tych zmian przedstawiona przez IDS Scheer Polska w postaci ARIS Smart Path for Media  – obok branżowych referencji i atrakcyjnej ceny implementacji wybranych modułów systemu - przesądziła o wyborze tej firmy na partnera wdrożeniowego.

- Konieczność dostosowania standardu SAP SD do specyficznych wymagań rynku wydawniczego była z pewnością największym wyzwaniem, jakie napotkaliśmy  podczas prac wdrożeniowych. Na szczęście wydawnictwo Bauer wydelegowało dużą grupę pracowników, która znakomicie umiała wyartykułować swoje oczekiwania – mówi Jerzy Klęczar, wicedyrektor w Departamencie Konsultingu SAP w  IDS Scheer Polska.
Wydawnictwo Bauer oprócz modułu sprzedaży (SD) wdrożyło moduł finansowy (FI), środków trwałych (FIAA) i kontrolingu (CO). W ramach projektu zaimplementowano również moduł magazynowy SAP MM w należącej do wydawnictwa Bauer największej drukarni wklęsłodrukowej w Europie Środkowo-Wschodniej w Ciechanowie. Standardową obsługę magazynów w Ciechanowie wzmocnią wkrótce kolejne rozwiązania, udostępnione przez niemiecką centralę.

Z systemu mySAP korzysta obecnie ponad 120 pracowników wydawnictwa Bauer z działów: księgowości, kontrolingu, kolportażu, reklamy, zaopatrzenia i  magazynów. Spora ich część eksploatuje licencje z ograniczonymi uprawnieniami. Implementacja modułów systemu SAP wymagała zakupów nowych serwerów, a także stacji roboczych dla użytkowników końcowych.
 
System ruszył 1 października 2005 r., nadal robimy kosmetyczne poprawki, ale jesteśmy z niego zadowoleni. Kluczem do sukcesu okazała się modyfikacja modułu sprzedaży pod nasze potrzeby, ale w ramach standardu, w zakresie samej elastyczności systemu – mówi Paweł Marczewski.
 
Źrórdło: www.ids-scheer.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top