loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Najnowsza wersja ERP od SAP już dostępna

SAP ERPFirma SAP AG poinformowała w dniu dzisiejszym o dostępności nowej wersji produktu mySAP™ ERP 2005. Najnowsza wersja aplikacji planowania zasobów organizacji mySAP ERP zawiera ponad 300 rozszerzeń produktu. Zapewnia lepszy dostęp do informacji i wsparcie dla podejmowania decyzji wraz z intuicyjnymi centrami współpracy, do których użytkownicy dołączają za jednym kliknięciem myszy. Rozwiązanie mySAP™ ERP 2005 jest zorientowane na usługi biznesowe, co daje otwarte i proste rozszerzanie funkcjonalności o inne aplikacje SAP i produkty partnerów. W nowej wersji główna aplikacja ERP zawiera także funkcjonalności branżowe.

Dzięki temu klienci posiadający licencje na rozwiązania branżowe SAP skorzystają na szybszej dostępności aktualnych funkcjonalności mySAP ERP 2005, jak również na prostszej konfiguracji i administracji systemu. Wraz z mySAP ERP 2005 SAP zaprezentował najnowszą wersję demonstracyjną nowego, udoskonalonego interfejsu użytkownika o nazwie „Projekt Muse”. Powyższe informacje zostały ogłoszone przez SAP na międzynarodowej konferencji SAPPHIRE®’ 06, która odbywa się w Orlando, na Florydzie, w dniach 16-18 maja.

Elastyczna platforma umożliwiająca osiągnięcie większej wartości dodanej

Nowa wersja przełomową edycją mySAP ERP dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom, które pomagają klientom szybciej budować wartość dodaną, oraz dzięki możliwościom wydajnemu i bezpiecznego wykorzystania pierwszego dostępnego produktywnie pakietu aplikacji zorientowanych na usługi. mySAP ERP 2005 umożliwia klientom korzystanie z 300 usług dla przedsiębiorstw, co stanowi większość z ponad 500 usług dla przedsiębiorstw dostępnych w ramach mySAP™ Business Suite. Rozwiązanie ERP zorientowane na usługi umożliwia przedsiębiorstwom szybkie zastosowanie innowacyjnych metod, które ułatwiają przystosowanie się do zmieniających się wymagań rynkowych po coraz niższych kosztach. Szeroka dostępność najnowszej aplikacji mySAP ERP opartej na platformie SAP NetWeaver pozwala na dalszą realizację mapy wdrożenia architektury zorientowanej na usługi (SOA) SAP, w ramach której wszystkie główne procesy gospodarcze są połączone za pomocą inteligentnego fundamentu. Połączenie aplikacji z odpowiednią infrastrukturą pozwala na zwiększenie elastyczności oraz usprawnianie komunikacji z klientami i dostawcami.

„W celu sprostania wyzwaniom związanym z konkurencyjnością przedsiębiorstwa muszą stale dostosowywać procesy biznesowe oraz zapewniać szybki i prosty wgląd do zasobów wiedzy pracowników – powiedział Henry Morris, Wiceprezes grupy IDC. – Nowa wersja mySAP ERP 2005 spełnia te wymagania dzięki optymalnemu dostosowaniu do potrzeb biznesowych i lepszemu dostępowi do informacji. W wyniku tego osiągnięto znaczący postęp w dziedzinie elastycznych aplikacji zorientowanych na usługi.”

Nowe opcje dla zwiększenia wydajności pracy użytkowników

SAP zaprezentował pierwszą wersję nowego graficznego interfejsu użytkownika (SAP GUI), nazwanego „Project Muse”, który wspiera różne metody pracy i zapewnia efektywną, nową opcję dla klientów. Starania SAP maja na celu ułatwienie zastosowania aplikacji SAP przy jednoczesnym udostępnianiu procesów biznesowych dużej grupie użytkowników o różnych wymaganiach. Uproszczona, intuicyjna oraz interaktywna obsługa umożliwia użytkownikom dostęp do aplikacji SAP bezpośrednio z pulpitu Mac®, Linux lub Windows® oraz zintegrowanych urządzeń mobilnych. Ponadto łączy zalety przeglądarki WWW (łatwa dystrybucja SAP GUI za pomocą Internetu) z korzyściami ze stosowania Rich Client (zoptymalizowany ruch w sieci i interakcja użytkownika). SAP planuje udostępnić nowe SAP GUI dla klientów korzystających z aplikacji mySAP Business Suite za pomocą serii pakietów rozszerzeń dostarczanych wraz z najnowszą wersją mySAP ERP 2005.

W dniu 2 maja 2006 firmy SAP i Microsoft poinformowały o wprowadzeniu nowego oprogramowania Duet™ – wiodącej aplikacji biznesowej służącej do połączenia procesów i informacji biznesowych wykorzystywanych przez mySAP ERP oraz Microsoft Office System i stworzenia spójnie zintegrowanego środowiska pracy pomiędzy aplikacjami Microsoft i mySAP ERP. Nowa wersja mySAP ERP 2005 oferuje funkcje samoobsługi, prekonfigurowane stanowiska robocze oparte na rolach oraz aplikacje kompozytowe SAP® xApps™ stosowane w przypadku aplikacji analitycznych, za pomocą których użytkownicy mogą uzyskać połączenie z aplikacjami SAP na wiele nowych sposobów, jak również tworzyć indywidualne środowisko pracy za pomocą interfejsu użytkownika.

Szybka popularyzacja mySAP ERP 2005 wśród klientów

Podczas tworzenia mySAP ERP 2005 duży nacisk położono na uproszczenie i przyspieszenie upgrade’u ERP. Dzięki temu klienci mogą wykonać szybką migrację z SAP® R/3® do mySAP ERP i jednocześnie osiągnąć postęp we wprowadzaniu w swoich organizacjach architektury usług dla przedsiębiorstw ESA (Enterprise Services Architecture).

„Orange County Public Schools zatrudnia każdego roku ponad 2 000 pracowników. Z tego względu administracja potrzebuje rozwiązania, które mogłoby usprawnić naszą działalność i proces rekrutacji nauczycieli oraz innych specjalistów – powiedział Charles Thompson, Dyrektor ds. Informatyki w Orange County Public Schools. – W celu automatyzacji procesów rekrutacji przeszliśmy na najnowszą wersję mySAP ERP, co pozwoliło szkole na osiągnięcie przejrzystości danych dotyczących pozyskiwania nowych kandydatów, a kierownicy działu HR mogą udostępniać opisy wymaganych stanowisk.”

„Zastosowanie mySAP ERP pozwoliło nam na optymalizację głównych procesów biznesowych i rozbudowanie ogólnej strategii rozwoju międzynarodowego – powiedział Guillaume Bruyneel, Dyrektor ds. Informatyki w Dexxon Group Holding. – Migracja ERP została przeprowadzona zgodnie z zaplanowanym czasem i budżetem. Stabilne aplikacje i technologie umożliwiają usprawnienie procesów zarządzania zasobami finansowymi i rozrachunkami, zwiększenie przejrzystości wymaganej przez kierowników działów oraz udoskonalenie procesów sprzedaży i tworzenia umów z klientami. Nowa architektura mySAP ERP zapewnia efektywniejszą współpracę i zwiększenie elastyczności działań po niższych kosztach całkowitych.”

Rozszerzone funkcjonalności
Nowa wersja ERP została rozszerzona o wiele nowych funkcjonalności.
Zarządzanie finansami, analiza i raportowanie:
Zarządzanie finansami, analiza i raportowanie:

 • Nowa koncepcja rozwiązania Księgi Głównej minimalizuje konieczność ręcznego uzgadniania kont i usprawnia wielowymiarowe porównywanie kont
 • Ulepszona kontrola dostępna za pomocą kokpitu menedżerskiego (Management dashboard) zapewnia pełny przegląd operacji biznesowych i usprawnia podejmowanie decyzji przez kadrę kierowniczą oraz specjalistów
 • Nowe funkcjonalności zarządzania należnościami i zobowiązaniami przyspieszają wpływ płatności i udostępniają aktualne współczynniki spłaty należności (DSO)
  Zarządzanie kadrami:

  • Narzędzia do Zarządzania relacjami z kandydatami wspierają proces rekrutacji, szkolenia, ocenę wydajności i zmniejszenie fluktuacji kadry
  • Nowe funkcje samoobsługi służą do redukcji kosztów administracji w działach kadr (HR)
  • Usprawnienie raportowania dotyczącego rozliczenia wydatków i kosztów podróży umożliwia skrócenie tego procesu i zwiększenie kontroli nad zwrotem kosztów

  Wsparcie nowych modeli biznesowych i operacji:
  • Ulepszona architektura umożliwia wykorzystanie outsourcingu odnośnie do rozliczania listy płac i zarządzania środkami pieniężnymi
  • Nowe narzędzia pozwalają na obsługę elektronicznego nabycia, fakturowania, zarządzania zleceniami klienta i dokumentacji dotyczącej wewnętrznej kontroli zgodnie z ustawą Sarbanes-Oxley
  • Rozszerzona funkcjonalność repozytorium usług w ramach przedsiębiorstwa (Enterprise Services Repository) wspiera konsolidację systemu, optymalizuje liczbę instancji ERP i umożliwia centralne zarządzanie wspólnie wykorzystywanymi usługami

  Obsługa obszernej grupy użytkowników biznesowych:

  • Interfejsy użytkownika oparte na rolach zapewniają bezpośredni dostęp do procesów biznesowych
  • Rozszerzone funkcje analizy są dostępne dzięki zintegrowanym aplikacjom kompozytowym SAP xApps

Bezpieczna platforma umożliwiająca wykorzystanie potencjału i wprowadzanie innowacji

„mySAP ERP stanowi dla nowych i dotychczasowych klientów SAP solidny fundament efektywnego rozwoju i pozwala na osiągnięcie długotrwałego sukcesu w głównych obszarach operacyjnych - powiedział Shai Agassi, Prezes Product and Technology Group i Członek Zarządu SAP. - Nowa wersja zapewnia wysoki poziom elastyczności i możliwość szybkiego dostosowania, a więc cechy niezbędne do wprowadzenia innowacji zgodnie z założeniami SOA (architektury zorientowanej na usługi). Dzięki temu dostępne funkcjonalności mogą być efektywniej wykorzystywane przez użytkowników końcowych.”

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top