loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP światowym liderem na rynku oprogramowania biznesowego

Firma SAP poinformowała, że wzmocniła swoją pozycję wiodącego dostawcy oprogramowania biznesowego według danych o udziale w globalnym rynku. Firma Gartner Dataquest, oddział Gartner, Inc., renomowana instytucja zajmująca się badaniem i analizą światowego rynku technologii informacyjnych, opublikowała w dniach 7, 8, i 12 czerwca 2006 roku trzy raporty. Zawierają one analizę stanu światowego rynku w obszarach oprogramowania do planowania zasobów organizacji (ERP), zarządzania relacjami z klientami (CRM) oraz zarządzania łańcuchem dostaw (SCM).
Według nowego miernika całkowitych przychodów z oprogramowania, firma SAP zajmuje pierwsze miejsce na wszystkich trzech wspomnianych rynkach oprogramowania biznesowego. Ponadto SAP ma największy udział w segmencie zarządzania aktywami organizacji rynku ERP.

„Jesteśmy  podekscytowani faktem, iż uznano nas za lidera światowego rynku we wszystkich kategoriach ERP – oświadczył Léo Apotheker, dyrektor ds. rozwiązań i sprzedaży oraz członek zarządu SAP AG. – Wierzymy, że jest to świadectwo zarówno zdolności do efektywnej realizacji naszej strategii produktu, jak i doskonałej współpracy z naszymi klientami, mającej na celu zaspokojenie ich bieżących i przyszłych potrzeb.”

Po raz pierwszy firma Gartner, Inc. obliczyła udział w rynku dla segmentów światowego rynku oprogramowania biznesowego na podstawie miernika całkowitego przychodu z oprogramowania. Odzwierciedla on zmiany zachodzące w branży, takie jak rozwój oprogramowania Open Source (OSS), modele biznesowych „na żądanie” (on-demand) oraz wprowadzanie nowych regulacji prawnych.

CRM – strategia zintegrowanego
rozwiązania CRM firmy SAP prowadzi do dalszego wzmocnienie pozycji nr 1
Według Gartner, Inc., światowy rynek CRM odnotował ogromny rozwój i osiągnął stopę wzrostu całkowitych przychodów z oprogramowania w wysokości 13,7 procent. Firma SAP wzmocniła swoją pozycję lidera jako numer jeden wśród udziałowców światowego rynku CRM ze stopą wzrostu 19,6 procent w ujęciu rok do roku, obliczoną na podstawie całkowitego przychodu z oprogramowania.

Strategia SAP jest skoncentrowana na dostarczaniu zaawansowanej standardowej funkcjonalności CRM ze wszechstronnymi procesami branżowymi (takimi jak zarządzanie promocją handlową w branży dóbr konsumpcyjnych, czy zarządzanie własnością intelektualną w przypadku mediów). Są one dostępne dzięki unikalnej integracji aplikacji do obsługi klienta i aplikacji wewnętrznych SAP. Na początku tego roku firma SAP rozszerzyła swoją strategię CRM wprowadzając ofertę „na żądanie”, co zwiększyło docelową bazę użytkowników jej produktów CRM. Po konsolidacji rynku CRM w roku 2005, firma SAP odnotowała wzrost liczby kontraktów zawieranych z klientami, którzy wcześniej kupili samodzielne produkty CRM.

ERP – SAP
numerem jeden w obszarze rozwiązania do zarządzania aktywami organizacji
SAP zajmuje obecnie pierwsze miejsce na świecie we wszystkich czterech segmentach oprogramowania ERP: systemów zarządzania finansami, zarządzania kadrami, zarządzania aktywami organizacji oraz operacjami w obszarze produkcji. Największy przełom nastąpił dla SAP w segmencie zarządzania aktywami organizacji. Wzrost o 21,4 procent w ujęciu rok do roku sprawił, że firma SAP stała się największym udziałowcem tego rynku. SAP dostrzega, że klienci coraz chętniej decydują się na zastosowanie rozwiązania mySAP™ ERP, sztandarowej aplikacji firmy, co znajduje odzwierciedlenie w szybkim tempie implementacji oraz uaktualniania wersji.

SCM –
coraz więcej klientów wybiera SOA
Firma SAP wzmocniła swoją pozycję największego udziałowca światowego rynku SCM poprzez swój 25-procentowy wzrost w ujęciu rok do roku. Całkowite przychody z oprogramowania w obszarze aplikacji SCM wzrosły o 2,6 procent w ciągu roku. W 2005 roku na rynku SCM odnotowano powstawanie fuzji, pojawienie się większej oferty pakietów rozwiązań oraz postęp w technologii.

Firma SAP dokonała dużych inwestycji, aby móc efektywnie konkurować z dostawcami samodzielnych systemów SCM w zakresie funkcjonalności, implementacji i całkowitych kosztów eksploatacji. Czynniki rozwoju rynku SCM w 2005 roku obejmują zwiększone zainteresowanie zastosowaniem architektury zorientowanej na usługi (SOA), co, zdaniem przedstawicieli firmy SAP, wzmocni jej pozycję lidera oraz zwróci uwagę na koncepcję SAP „enterprise SOA” – biznesowej architektury zorientowanej na usługi. Wizja SCM stanie się przesłaniem całej firmy, obejmującym wszystkie aplikacje biznesowe – od adaptacyjnych łańcuchów dostaw po adaptacyjne sieci biznesowe.

Nowa metodyka uwzględnia zmiany w branży oprogramowania
Firma Gartner, Inc. wprowadziła całkowite przychody z oprogramowania jako nowy miernik dla swoich raportów dotyczących oprogramowania biznesowego na świecie. Gartner definiuje całkowity przychód z oprogramowania jako przychód wygenerowany ze sprzedaży nowych licencji, aktualizacji, subskrypcji i usług hostingowych, wsparcia technicznego oraz serwisu. Usługi wdrożeniowe i konsultingowe ani sprzęt nie są uwzględniane w całkowitym przychodzie z oprogramowania. W przeszłości ta firma badawcza jako miernik dla swoich raportów wykorzystywała przychody z nowych licencji na oprogramowanie.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top