loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

QuickStep - Lawson wprowadza system ERP dla branży spożywczej

Lawson Software poinformował o udostępnieniu QuickStep Food and Beverage, swojego pierwszego prekonfigurowanego pakietu aplikacji ERP przeznaczonego dla konkretnej branży. QuickStep Food and Beverage ma umożliwić firmom działającym w branży spożywczej zmniejszenie czasu potrzebnego na wdrożenie systemu ERP o ponad 50 procent, zredukować koszty usług wdrożeniowych oraz zminimalizować czas potrzebny na opracowanie rozwiązania.

QuickStep łączy w sobie ukierunkowanie branżowe z wiedzą na temat konkretnego rynku i kompetencjami wdrożeniowymi Lawsona. Dzięki temu połączeniu QuickStep korzysta z najlepszych praktyk stosowanych w danej branży opartych na dotychczasowym, ponad 20-letnim doświadczeniu firmy w skutecznym wdrażaniu rozwiązań ERP.

Rdzeń QuickStep stanowi najnowsza wersja (5.2) pakietu Lawson M3 Enterprise Management Suite, wydanego w listopadzie 2005 roku. Nowe rozwiązanie przyspiesza proces wdrożenia poprzez wcześniejsze skonfigurowanie od 70 do 90 procent kluczowych procesów biznesowych charakterystycznych dla firm branży spożywczej. QuickStep został zaprojektowany tak, aby spełniał specyficzne dla danej branży wymagania. Nowe rozwiązanie Lawsona zawiera w pełni funkcjonalne wersje aplikacji, a nie ich “odchudzone” wersje. Klienci mają możliwość dodawania nowych funkcji, komponentów, mogą także dostosowywać system do własnych potrzeb.

Celem QuickStep Food and Beverage jest pomoc firmom z branży spożywczej w rozwiązywaniu typowych dla nich problemów biznesowych. Wśród nich warto wymienić:
  • Zarządzanie bardzo szybkimi transakcjami w ramach branżowego łańcucha dostaw
  • Planowanie i realizacja dostaw i przesyłek co do minuty
  • Zmniejszenie marnotrawienia i zarządzanie zasobami magazynowymi
  • Spełnianie branżowych kryteriów dotyczących bezpieczeństwa i przejrzystości łańcucha dostaw (śledzenie produktów we wszystkich jego częściach) oraz kontroli jakości
  • Wdrażanie programów pozycjonowania cenowego i promocji przy kompleksowej realizacji potrzeb sieci handlu detalicznego
  • Planowanie produkcji i zużycia materiałów w trybie dziennym i godzinowym
  • Optymalizacja uzysku celem wykorzystania zapasów i ograniczenia marnotrawstwa w produkcji
  • Tworzenie szczegółowych analiz rentowności i obsługi klientów

Firma Monkhill Confectionery, oddział Cadbury Trebor Bassett, wybrała QuickStep ze względu na możliwość szybkiego wdrożenia, funkcjonalność branżową i rozwiązania, które pozwolą temu przedsiębiorstwu zwiększyć kontrolę nad złożonym łańcuchem dostaw.

– Mieliśmy kilka potrzeb biznesowych, których spełnienie było dla nas kluczowe – począwszy od dokładnego prognozowania popytu i dostaw na poziomie produkcji i półki sklepowej, skończywszy na możliwości kompleksowego zarządzania łańcuchem dostaw. Wszystko to miało nam pomóc w usprawnieniu kontroli i zwiększeniu odpowiedzialności za to, co dzieje się z naszymi produktami –  powiedział Tim Langlois, menadżer ds. integrowania systemów w Cadbury Trebor Bassett – Kluczowe dla nas było to, że zainwestowaliśmy w pakiet oprogramowania, który nie tylko zapewni nam kontrolę i pełną przejrzystość całego łańcucha dostaw, ale także będzie na tyle elastyczny, że bez trudu rozwinie się razem z nami. Rozwiązania Lawsona i doświadczenie tego dostawcy w branży spożywczej ostatecznie upewniły nas w naszym wyborze – dodał Tim Langlois.

 – Klienci mogą wdrożyć QuickStep w czasie od 3 do 6 miesięcy, czyli ponad dwa razy szybciej niż w przypadku standardowej implementacji systemu ERP. To obniża koszty wewnętrzne i zewnętrzne – powiedział Jim Anderson, wiceprezes Lawson Global Services – Wiele firm średniej wielkości uważa, że tradycyjny system ERP jest zbyt drogi i zbyt czasochłonny we wdrożeniu, ale, mimo to, nie chcą one otrzymywać ograniczonych funkcjonalności branżowych albo korzystać ze specjalnych nakładek. QuickStep odpowiada właśnie na te potrzeby firm z branży spożywczej – dodał Jim Anderson.

W najbliższych miesiącach Lawson planuje poszerzenie swojej oferty o rozwiązania QuickStep dla branż tekstylnej, dystrybucyjnej i zasobochłonnej. Firma chce także w przyszłości rozszerzyć QuickStep o inne typowe dla danych branż aplikacje.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top