loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

QuickStep Fashion dla branży tekstylnej

Lawson Software (Nasdaq: LWSN) ogłosił wprowadzenie na rynek QuickStep Fashion, drugiego pakietu aplikacji ERP dostosowanego do potrzeb konkretnej branży. Keen Footwear, nowy amerykański klient Lawsona, zdecydował się na wdrożenie tego rozwiązania. Producent obuwia nabył także licencje na pakiety Lawson Manufacturing, Financials, CRM oraz e-Business, dzięki którym będzie mógł poprawić efektywność operacyjną i zbudować fundament pod przyszły rozwój przedsiębiorstwa.

Kontrakt został zawarty w drugim kwartale 2007 roku podatkowego Lawsona, który zakończył się 30 listopada 2006 roku.

QuickStep Fashion to zintegrowane rozwiązanie biznesowe służące do zwiększenia przejrzystości kluczowych danych w przedsiębiorstwie. Jego głównym zadaniem jest eliminowanie “wysp informacyjnych”, które często pojawiają się w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Nowe rozwiązanie Lawsona ma pomóc w zmaganiach z problemami typowymi dla branży tekstylnej, z którymi borykają się przedsiębiorstwa odzieżowe, obuwnicze czy tekstylno-wnętrzarskie. Do tej grupy należą właściciele marek, których model biznesowy opiera się na wzornictwie, dostawach i dystrybucji. Wyzwania stojące przed takimi firmami to między innymi:
  • Zarządzanie szerokim wachlarzem produktów o krótkim cyklu życia, duże zamówienia i spora szybkość transakcji
  • Planowanie mieszanych łańcuchów dostaw zawierających produkty o różnej (styl, kolor, rozmiar) i takiej samej stylistyce
  • Konieczność sprostania oczekiwaniom klientów (dostawy z wyprzedzeniem i na czas)
  • Zarządzanie zasobami magazynowymi w sposób zapewniający wysoki poziom satysfakcji klienta przy jednoczesnej kontroli kapitału zaangażowanego w dobra magazynowe
  • Śledzenie informacji finansowych w trakcie przepływu materiałów przez kolejne ogniwa łańcucha dostaw (mierzenie rentowności i zgodności z zapisami księgowymi)
  • Zwiększanie przejrzystości łańcucha dostaw celem lepszego informowania klientów i ułatwienia podejmowania decyzji w odpowiednim czasie
  • Stworzenie jednego, wspólnego i aktualnego źródła danych
  • Lepsza organizacja czasu i wdrażanie nowych technologii w obliczu braków surowcowych i sezonowych szczytów popytu.

Rdzeń QuickStep stanowi najnowsza wersja (5.2) pakietu Lawson M3 Enterprise Management Suite, wydanego w listopadzie 2005 roku. Nowe rozwiązanie przyspiesza proces wdrożenia poprzez wcześniejsze skonfigurowanie od 70 do 90 procent kluczowych procesów biznesowych charakterystycznych dla firm branży tekstylnej.

Keen Footwear, z siedzibą w Portland, projektuje i sprzedaje obuwie o szerokiej gamie zastosowań. Zdaniem przedstawicieli firmy czas potrzebny na wdrożenie QuickStep odpowiada ich potrzebom. Keen Footwear spodziewa się, że dzięki Quickstep szybkość działania, niezawodność i funkcjonalność aplikacji Lawsona pomogą w stworzeniu bardziej efektywnego modelu biznesowego.

– Jesteśmy dojrzałą firmą, która potrzebuje szybkiej i stabilnej bazy danych, zaawansowanej funkcjonalności i odpowiedniej skalowalności. Rozwiązania Lawsona spełniają nasze potrzeby – stwierdził Joe Zitomer, dyrektor operacyjny Keen Footwear – Rozważaliśmy propozycje kilku dostawców rozwiązań biznesowych, ale to właśnie Lawson zaoferował nam funkcjonalność i niezawodność, których oczekiwaliśmy przy jednoczesnym rozsądnym koszcie posiadania systemu – dodał Joe Zitomer.

QuickStep Fashion zawiera w pełni funkcjonalne wersje aplikacji, a nie ich “odchudzone” wersje. Klienci mają możliwość dodawania nowych funkcji, komponentów, mogą także dostosowywać system do własnych potrzeb.

– Lawson chce dalej dostarczać prekonfigurowane rozwiązania dostosowane do potrzeb poszczególnych branż. Naszym klientom zależy na zredukowaniu czasu, kosztów i ryzyka związanych z wdrożeniem nowych aplikacji – powiedział Jim Anderson, wiceprezes Lawsona ds. profesjonalnych usług – QuickStep w niczym nie odbiega od naszych pozostałych produktów. Klienci mogą być spokojni wiedząc, że zamierzamy dostarczać rozwiązania coraz dostępniejsze i coraz łatwiejsze do wdrożenia i obsługi – dodał Jim Anderson.
 
Pierwszym z serii prekonfigurowanych pakietów aplikacji ERP firmy Lawson był QuickStep Food & Beverage, który pojawił się w sprzedaży w listopadzie ubiegłego roku. Lawson planuje poszerzenie swojej oferty o kolejne rozwiązania tego typu.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top