loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Columbus wprowadza systemy ERP dla branży rolno-spożywczej

Dla przetwórców żywności Food Manufacturing Verticalsoft, a dla dystrybutorów żywności Food Distribution Verticalsoft to kolejne rozwiązania klasy ERP w portfolio Columbusa, dedykowane wybranym branżom. Systemy opracował oddział Columbusa VerticalSoft, specjalizujący się w oprogramowaniu dla firm działających na rynkach żywności i chemicznym.


Rozwiązania Columbusa dla przetwórców i dystrybutorów żywności, które bazują na systemie ERP Microsoft Dynamics NAV, nie tylko rozbudowują jego standardowe funkcje (m.in. operacje finansowe i sprzedażowe, kontrolę inwentarza, stosunki z klientami, produkcję i magazynowanie), ale też wprowadzają nowe, opracowane z myślą o specyfice branży. Systemy Dla Przetwórców i Dystrybutorów Żywności umożliwiają m.in. bieżące harmonogramowanie produkcji, ustalanie tras ciężarówek, formułowanie receptur oraz kontrolę jakości i inwentarza w czasie rzeczywistym. W branży rolno-spożywczej, gdzie ceny mogą się zmienić w ciągu kilku godzin, ma to szczególne znaczenie. Wystarczy, że korekta zostanie dokonana w inwentarzu pod koniec dnia, by firma zanotowała stratę.

Nowe rozwiązania nie tylko na bieżąco odzwierciedlają rynkowe zmiany wartości składników, ale też w czasie rzeczywistym prowadzą kalkulacje marketingowe i cenowe oraz identyfikują i lokalizują wszystkie składniki produktu. Dzięki temu producent może szybko wycofać z rynku swój towar i ustalić miejsce, skąd pochodziły surowce (np. w sytuacji zakażenia konsumenta Salmonellą pochodzącą z liści sałaty).

Standardowe funkcje systemów ERP nie dają tego komfortu. Musieliśmy więc rozbudować i wprowadzić dodatkowe moduły, które usprawniłyby operacje specyficzne dla branży rolno-spożywczej. Takie wymogi stawia coraz więcej firm – mówi Tomasz Gawron, dyrektor sprzedaży Columbus Polska.

Jak podaje ośrodek badawczy IDC, w tym roku polski rynek ERP wart będzie 200 mln dol. (to o 30 proc. więcej niż 2 lata temu). Obecnie ponad 17 proc. przychodów ze sprzedaży systemów ERP w Polsce generuje m.in. branża rolno-spożywcza i chemiczna. To najwięcej ze wszystkich sektorów, choć ten odsetek będzie jeszcze wyższy, jeśli uwzględni się inwestycje w handel hurtowy i detaliczny (ok. 13 proc.), stanowiący istotną częścią sektora rolno-spożywczego

Dla porównania branże meblarska, motoryzacyjna i elektroniczna (tzw. produkcja dyskretna) wydają na systemy ERP ok. 16 proc., a sektor finansowy ok. 15 proc. rocznie.

Źródło: www.columbusit.com
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top