loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Columbus wprowadza systemy ERP dla branży rolno-spożywczej

Dla przetwórców żywności Food Manufacturing Verticalsoft, a dla dystrybutorów żywności Food Distribution Verticalsoft to kolejne rozwiązania klasy ERP w portfolio Columbusa, dedykowane wybranym branżom. Systemy opracował oddział Columbusa VerticalSoft, specjalizujący się w oprogramowaniu dla firm działających na rynkach żywności i chemicznym.


Rozwiązania Columbusa dla przetwórców i dystrybutorów żywności, które bazują na systemie ERP Microsoft Dynamics NAV, nie tylko rozbudowują jego standardowe funkcje (m.in. operacje finansowe i sprzedażowe, kontrolę inwentarza, stosunki z klientami, produkcję i magazynowanie), ale też wprowadzają nowe, opracowane z myślą o specyfice branży. Systemy Dla Przetwórców i Dystrybutorów Żywności umożliwiają m.in. bieżące harmonogramowanie produkcji, ustalanie tras ciężarówek, formułowanie receptur oraz kontrolę jakości i inwentarza w czasie rzeczywistym. W branży rolno-spożywczej, gdzie ceny mogą się zmienić w ciągu kilku godzin, ma to szczególne znaczenie. Wystarczy, że korekta zostanie dokonana w inwentarzu pod koniec dnia, by firma zanotowała stratę.

Nowe rozwiązania nie tylko na bieżąco odzwierciedlają rynkowe zmiany wartości składników, ale też w czasie rzeczywistym prowadzą kalkulacje marketingowe i cenowe oraz identyfikują i lokalizują wszystkie składniki produktu. Dzięki temu producent może szybko wycofać z rynku swój towar i ustalić miejsce, skąd pochodziły surowce (np. w sytuacji zakażenia konsumenta Salmonellą pochodzącą z liści sałaty).

Standardowe funkcje systemów ERP nie dają tego komfortu. Musieliśmy więc rozbudować i wprowadzić dodatkowe moduły, które usprawniłyby operacje specyficzne dla branży rolno-spożywczej. Takie wymogi stawia coraz więcej firm – mówi Tomasz Gawron, dyrektor sprzedaży Columbus Polska.

Jak podaje ośrodek badawczy IDC, w tym roku polski rynek ERP wart będzie 200 mln dol. (to o 30 proc. więcej niż 2 lata temu). Obecnie ponad 17 proc. przychodów ze sprzedaży systemów ERP w Polsce generuje m.in. branża rolno-spożywcza i chemiczna. To najwięcej ze wszystkich sektorów, choć ten odsetek będzie jeszcze wyższy, jeśli uwzględni się inwestycje w handel hurtowy i detaliczny (ok. 13 proc.), stanowiący istotną częścią sektora rolno-spożywczego

Dla porównania branże meblarska, motoryzacyjna i elektroniczna (tzw. produkcja dyskretna) wydają na systemy ERP ok. 16 proc., a sektor finansowy ok. 15 proc. rocznie.

Źródło: www.columbusit.com
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top