loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

El-Cab stawia na system ERP iScala

Epicor Software Corporation czołowy dostawca zintegrowanego oprogramowania klasy ERP podpisała umowę na wdrożenie iScala 2.3 w firmie El-Cab, która jest producentem wiązek kablowych, podzespołów elektronicznych oraz systemów zabudowy modułowej pojazdów. Wdrożenie obejmie swoim zakresem 50 jednoczesnych użytkowników oraz pełen pakiet produkcyjno-logistyczny i finansowy. System ERP będzie wdrażany etapowo do połowy przyszłego roku.


O wyborze iScala 2.3 zadecydowało dostosowanie rozwiązania do szczegółowych potrzeb klienta dotyczących m.in. specyficznego rozliczania miedzi, obsługi magazynu konsygnacyjnego, a przede wszystkim produkcji opartej o zmienne w czasie prognozy klientów. Duże znaczenie miała również możliwość obsługi całości procesów biznesowych, które w El-Cab są dość złożone – od produkcji elementów powtarzalnych na zlecenie klienta, aż po tworzenie technologii i produkcję elementów zgodnie z indywidualnymi potrzebami kontrahenta. Dzięki systemowi ERP iScala, możliwa jest efektywna i sprawna koordynacja różnorodnych procesów związanych z działalnością firmy - od dystrybucji wyposażenia autobusów np. w sprzęt audio, poprzez serwisowanie zamontowanych urządzeń, aż po zróżnicowaną produkcję wiązek kablowych, a także obsługę finansów i płac oraz raportowanie.

W ramach rozwiązania iScala dostępne będą m.in. takie funkcje jak: Availability to Promise Inventory, dzięki któremu przy składaniu zamówienia dla klienta można określić, czy dane pozycje są dostępne lub na kiedy mogą być dostępne w magazynie, Lead Time Management umożliwiający zmierzenie czasu realizacji zamówienia klienta według szczegółowych, zróżnicowanych parametrów oraz Bin Management, umożliwiający zarządzanie lokalizacjami w magazynie. Dodatkowo, wdrożony zostanie moduł serwisowy oraz portal informacyjny (pulpit managera), który będzie pozwalał na stosowanie w zarządzaniu metodologii opartej o analizę wskaźników KPI obrazujących stan firmy i jej najważniejszych obszarów operacyjnych.

Atutem iScala była również wielojęzyczność – ułatwi to pracę w systemie niemieckojęzycznemu Zarządowi firmy. Ważna była także możliwość bezpośredniej komunikacji z systemami klientów oraz dostawców, a także doświadczenie firmy Epicor w realizowanych wcześniej wdrożeniach iScala w branży elektrycznej i motoryzacyjnej.

„Wykorzystywany wcześniej system ERP oparty na technologii open-source nie był ściśle dopasowany do zróżnicowanych potrzeb naszej firmy. Rozwiązanie firmy Epicor znacznie usprawni naszą pracę pozwalając na koordynację wszystkich procesów związanych z produkcją, dystrybucją, serwisem i logistyką magazynowania. W szczególności zaś możliwe będzie prowadzenie zarządzania firmą w oparciu o Lean Management. Korzyści płynące z wdrożenia iScala będą odczuwalne także dla naszych partnerów biznesowych i podniosą konkurencyjność naszej firmy na rynku – powiedział Marek Białek, Kierownik ds. administracyjnych i Informatyki w El-Cab.

Źródło: www.epicor.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top